Jak umeblować poczekalnie/ recepcje? Musi być elegancko!

Jak umeblować poczekalnie/ recepcje? Musi być elegancko!

Odpowiedni wystrój poczekalni bądź też recepcji to wizytówka każdego salonu / gabinetu. To właśnie ten wystrój robi na klientach dobre bądź też złe pierwsze wrażenie. Może je łatwo zepsuć albo pozytywnie zaskoczyć. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wystrój tej przestrzeni, tak, aby nie zepsuć tego pierwszego wrażenia i aby klient kojarzył nasze miejsce z klasą, elegancją i dbałością o niego na najwyższym poziomie. Jedno jest pewne. Elegancja musi wziąć tu górę!

Podstawy wystroju każdej recepcji / poczekalni

Poczekalnie czy też recepcje to miejsca, w których ludzie spędzają sporo czasu. Może być to jedynie 5 minut oczekiwania na swoją kolej, ale może być to nawet godzina spędzona w poczekalni, chociażby przez dziecko, czy też partnera klienta. Dlatego odpowiedni wystrój dający pełen komfort każdej osobie to zupełna podstawa. Na wyposażenie dobrze zagospodarowanej poczekalni bądź też recepcji składa się wiele czynników. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • Odpowiednie meble, dostosowane do potrzeb wszystkich typów osób, które będą spędzać czas w poczekalni / recepcji, zaczynając od dzieci aż po osoby starsze
  • Eleganckie meble, ale niezbyt wyszukane, wciąż z zachowaniem minimalizmu, aby nie czuć się niekomfortowo i aby nie stwarzać wrażenia przytłoczenia
  • Gustowny i odpowiedni wystrój bez rozpraszających elementów, takich jak krzykliwe kolory lub wzory na meblach

Elegancki wystrój poczekalni

Elegancja to styl, który zawsze się obroni. To klasyka będąca nienagannie estetyczna. Meblując poczekalnię naszym celem powinno być stworzenie właśnie takiej eleganckiej, a zarazem komfortowej przestrzeni, w której każdy będzie czuł się swobodnie. Do tego celu świetnie sprawdzi się wygodna, elegancka sofa. Warto postawić tu na stonowane, klasyczne kolory, generalnie mało tych kolorów i ograniczenie wzorów. Elegancki minimalizm zawsze sam się obroni. Idealne, minimalistyczne sofy z zachowaniem elegancji, perfekcyjne do poczekalni można znaleźć na stronie sklepu „Dyskont Kosmetyczny”. Znajdziemy tam stonowane kanapy w kolorze intensywnej czerni, doskonale pasujące do każdego rodzaju wystroju wnętrz.

Stylowa recepcja

Recepcja powinna być przede wszystkim reprezentacyjna, stylowa i tak jak poczekalnia — również elegancka. Warto postawić tu na prostą bryłę recepcji, która swoją elegancją będzie zachęcała klientów do powrotu do salonu bądź też gabinetu. Świetnie spiszą się tu podstawowe kolory, jak czerń, biel, nieco szarości etc. Ciekawym zabiegiem będzie też przełamanie stonowanej recepcji wyrazistym dodatkiem np. krzesłem barowym „Hoker” w wyrazistym kolorze, np. intensywnego, flamingowego różu. Taki akcent z pewnością sprawi, że klient miło zapamięta reprezentacyjne pomieszczenie salonu / gabinetu, a cała recepcja będzie prezentowała się niezwykle szykownie oraz estetycznie. Hokery w innych kolorach, nawet stonowanych też będą w punkt. Muszą tworzyć z recepcją nieodzowną jedność. Tylko wtedy uzyskamy efekt niezwykle estetycznego i szykownego miejsca.