Jesienna pielegnacja — o co warto szczególnie zadbać?

Jesień to doskonała pora roku na szczególne zadbanie o naszą skórę. Jest to pora roku, która pozwala nam się zregenerować po niesprzyjających dla skóry i włosów letnich upałach oraz suchym powietrzu i przygotować na wymagające i równie niesprzyjające dla skóry mrozy i chłód. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy.

Systematyczność to podstawa

Czas letnich wyjazdów z pewnością nie sprzyjał odpowiednio wykonywanej, pełnej pielęgnacji. Często bywała ona wykonywana niesystematycznie, w biegu, przez co nasza skóra mocno na tym cierpiała. Dlatego też po letnich urlopach warto wrócić do systematyczności. Sumienne wykonywanie pełnej pielęgnacji nie tylko skutecznie poprawi kondycję naszej cery, ale też sprawi, że będzie ona dostosowana do zbliżającego się wielkimi krokami zimowego mrozu i nieuniknionego chłodu. Dlatego jeśli chcesz porządnie zadbać o skórę — wykonuj codzienną pielęgnację rano i wieczorem.

Odpowiednie nawilżenie, czyli klucz do sukcesu!

Co wpływa najkorzystniej na promienną, świeżą i piękną cerę? Przede wszystkim odpowiednie nawilżenie. Dlatego też jesienią warto zainwestować w dobrej jakości krem nawilżający. Jest to podstawa jesiennej pielęgnacji i doskonały sposób na zawsze promienną, świeżą i wypoczętą cerę. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na delikatny krem nawilżający „APIS mandarynkowy”. Znaleźć go można na stronie sklepu Dyskont Kosmetyczny w dobrej, przystępnej cenie. A na większe problemy z cerą polecamy zdecydowanie się na krem równoważąco-nawilżający od bielendy.

Peeling w jesiennej pielęgnacji — czy warto?

Stosowanie peelingów w pielęgnacji ma wiele zalet. Przede wszystkim wykonywany regularnie sprzyja lepszemu krążeniu i poprawia koloryt oraz kondycję skóry. Ponadto systematyczne peelingowanie skóry wygładza ją dzięki złuszczaniu się martwego naskórka. Trzeba jedynie pamiętać, aby peeling stosować nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu, w zależności od problematyczności skóry. Codzienne stosowanie może na nią niekorzystnie wpłynąć.

Dbanie o skórę za pomocą nawyków żywieniowych

Poza pielęgnacją za pomocą kosmetyków należy również zdecydować się na odpowiednią dietę bogatą przede wszystkim w witaminy B5, B6, B12 i A. Ich niedobór może bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję naszej skóry i na jej późniejszą regenerację. Dodatkowo istotnymi dla nas są też: cynk, selen i żelazo. Warto, albo dodać do swojej diety produkty bogate we wcześniej wspomniane witaminy i wartości odżywcze, albo wprowadzić do niej suplementy uzupełniające powyższe niedobory. Niezwykle ważna jest też witamina C, która stymuluje produkcję kolagenu w naszym organizmie. Kolagen odpowiada za elastyczność i jędrność skóry oraz opóźnianie jej starzenia. Nie można zapomnieć też o codziennym piciu dużej ilości wody, która jest podstawą w odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przyjmuje się, że dorosły człowiek każdego dnia powinien wypijać 30 ml wody na jeden kilogram masy ciała. Przykładowo, osoba ważąca 60 kg powinna dziennie wypijać minimum 1800 ml wody.