Niesłabnący trend – brwi na mydło

Niesłabnący trend – brwi na mydło

Brwi stanowią bardzo ważny element wyglądu. Zadbane i prawidłowo wyregulowane łuki brwiowe mogą optycznie poprawić proporcje twarzy czy sprawić, że wyglądamy młodziej a nasze spojrzenie jest wypoczęte. Dzięki brwiom ludzie wyrażają emocje, zatem są one istotnym komponentem komunikacji niewerbalnej. Istnieje wiele trendów związanych ze stylizacją łuków brwiowych. Wśród nich tzw. soap brows. Ta znana od lat technika ostatnio święci swój wielki powrót i znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Poznaj tajniki stylizacji brwi na mydło.

Na czym polega stylizacja soap brows?

Metoda układania brwi na mydło znana jest w świecie wizażu już od wielu lat. Dzięki modzie na szerokie, miękkie i naturalnie wyglądające brwi powróciła do łask. Stylizacja soap brows polega na odpowiednim wyczesaniu brwi przy pomocy szczoteczki na której znajduje się odrobina specjalnego mydła do brwi. Dzięki temu produktowi kosmetycznemu, ułożone włoski przyklejają się do skóry i usztywniają, zachowując nadany wcześniej kształt. Obecnie panuje moda na wyczesywania włosków od początków łuku do góry a następnie im bliżej końcówki brwi – na skos w kierunku skroni. Taki sposób ułożenia brwi zapewnia wrażenie puszystych, pełnych łuków.

LASH BROW MYDŁO DO STYLIZACJI BRWI SOAP BROWS

Stylizacja brwi na mydło – dla kogo?

Zmartwieniem wielu osób jest kłopot z ułożeniem niesfornych brwi. Jeżeli Twoje łuki brwiowe są bardzo gęste, złożone z długich i sztywnych włosków, zapewne znasz ten problem. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z rozwichrzonymi brwiami jest układanie ich na mydło. Obecnie modne są naturalne, dość szerokie brwi. Jeśli chciałabyś dodać objętości swoim brwiom, stylizacja mydłem do brwi stanowi doskonały pomysł.

SZCZOTECZKA DO RZĘS I PĘDZELEK DO BRWII SKOŚNY 2W1

Jak uzyskać prawidłowy kształt łuków brwiowych?

Zanim przystąpisz do stylizacji brwi z pomocą przeznaczonego do tego zabiegu mydła, musisz zadbać o nadanie właściwego kształtu i proporcji brwiom. Do najprostszego wyznaczenia prawidłowych łuków wystarczy Ci wąski, długi przedmiot, np. kredka do powiek. Z pomocą tego akcesorium oznaczysz początek, końcówkę i apeks brwi. Dzięki tym trzem punktom, bez trudu nakreślisz łuk proporcjonalnie do rysów twarzy. Kredkę lub podobny przedmiot przyłóż pionowo stycznie do płatka nosa. W miejscu, gdzie przetnie się z brwią oznacz punkt początkowy. Kolejnym krokiem będzie wyznaczenie końcówki brwi poprzez przyłożenie kredki ukośnie stycznie do płatka nosa i kącika zewnętrznego oka. Brew powinna kończyć się w miejscu, które wskazuje kredka. Aby wyznaczyć apeks możesz posłużyć się cyrklem do brwi, który wskaże najwyższy jej punkt lub ponownie posłużyć się kredką, przykładając ją ukośnie od płatka nosa w stronę brwi. Ważne, by kredka była odchylona w taki sposób, aby wyznaczała prostą styczną do tęczówki oka podczas patrzenia na wprost. Gdy wyznaczysz już poprawny łuk, określ szerokość brwi. Podczas regulacji pilnuj by brwi były symetryczne i zachowały stałą grubość na odcinku od początków do apeksów. Wyregulowane brwi są przygotowane do stylizacji na mydło.

STALEKS PĘSETA DO BRWI TE-10/2

Czego będziesz potrzebować do wykonania soap brows?

Aby wykonać stylizację brwi z pomocą mydła potrzebujesz dwóch produktów: mydła do brwi oraz szczoteczki, np. takiej jak do malowania rzęs. Znajdziesz je w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl. Przed użyciem należy delikatnie zwilżyć wodą mydło i nabrać na szczoteczkę odrobinę rozmiękczonego pod wpływem wilgoci produktu. Następnie można starannie wyczesać włoski w zaplanowany sposób, dociskając szczoteczkę nieco mocniej do skóry. Jeżeli chcesz jednocześnie dodać wyrazistości swoim brwiom i nieco je przyciemnić, możesz jednocześnie z mydłem skorzystać z kolorowej pomady.

PĘDZELEK - GRZEBYK DO BRWI I RZĘS

MAKEUP REVOLUTION - POMADA DO BRWI CHOCOLATE 2,5G