Żel budujący — jak go używać?

Żel budujący — jak go używać?

Mocne, zdrowe paznokcie to marzenie każdej kobiety. Jednak niesprzyjające warunki, takie jak stres czy niezdrowa dieta, powodują, że zazwyczaj przychodzimy do kosmetyczki z rozdwajającymi się, cienkimi i łamliwymi płytkami. A chcemy uzyskać efekt mocnych i pięknych paznokci. Niestety, stylizacja z użyciem zwykłego lakieru hybrydowego nie jest w stanie „zbudować” solidnej płytki. Z pomocą przychodzi jednak produkt, który uważany jest za niezbędny w świecie stylizacji paznokci. A jest to żel budujący. Z jego pomocą możemy utwardzić i zbudować płytkę paznokcia lub przedłużyć ją i nadać wybrany kształt. Za co cenimy żel budujący i jak poprawnie go używać?

Zalety żelu budującego

Wiele stylistek ceni go za to, że jest produktem jednofazowym. Oznacza to, że stylizacja z jego użyciem jest szybsza, gdyż nie wymaga stosowania dodatkowych specyfików, takich jak baza czy nabłyszczacz. Żel budujący to must have każdej manicurzystki. Ułatwia pracę i przynosi pożądane efekty. Wymaga jednak sporego doświadczenia stylistki, która wykonuje paznokcie z jego użyciem. Żel budujący ma bardzo gęstą konsystencję, przez co jego aplikacja może sprawiać trudności. Jednocześnie gęsta konsystencja pozwala na pracę z kilkoma paznokciami w tym samym czasie, gdyż żel nie spływa i nie zalewa skórek, a pozostaje stabilnie na paznokciu. Żel budujący występuje w trzech odsłonach — transparentnej, półtransparentnej i kolorowej (cover). To daje nam możliwość wybrania stopnia krycia żelu. Jeśli paznokcie są wymagające, a płytka posiada wiele przebarwień warto postawić na mocniej kryjący żel. Żele transparentne warto uzupełnić stylizacją z użyciem lakieru hybrydowego w wybranym kolorze.

Jak powinna wyglądać poprawna stylizacja żelowa?

Aby rozpocząć stylizację żelową, należy przygotować dłonie i paznokcie w taki sposób, w jaki przygotowujemy je do każdej stylizacji. Jak zrobić to krok po kroku?

1. Najpierw zadbajmy o higienę pracy i zdezynfekujmy dłonie.
2. Kolejno ostrożnie usuwamy skórki.
3. Następnie powinniśmy zająć się płytką paznokcia — matujemy ją pilnikiem, odtłuszczamy i nakładamy primer.
4. W kolejnym kroku przechodzimy do stylizacji paznokcia żelem.
5. Aplikujemy warstwę żelu na paznokciu.
6. Utwardzamy żel w lampie.
7. Czynność nakładania warstw żelu powtarzamy w zależności od potrzeb.
8. Nadajemy kształt paznokcia.
9. Przemywamy płytkę cleanerem i matujemy bloczkiem.
10. Nakładamy wybrany kolor i utwardzamy go w lampie.

Każda stylizacja paznokci żelowych wymaga wprawionej ręki i wielu godzin ćwiczeń nad formą i nakładaniem żelu. Praktyka jednak czyni mistrza i nigdy nie jest za późno na to, aby nauczyć się tej niezwykle popularnej stylizacji, a także poszerzyć zakres swoich usług o wykonywanie stylizacji żelowych, na które przybywa coraz więcej klientek.