Manicure hybrydowy

Czy manicure hybrydowy jest szkodliwy dla paznokci? Debata na temat trwałości i zdrowia paznokci po hybrydzie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że dłonie są naszą wizytówką. Dobrze odżywiona skóra oraz zdrowe i zadbane paznokcie korzystnie wpływają na wizerunek i dodają szyku w każdej okoliczności. Trudno więc się dziwić, że trwały i odporny na uszkodzenia manicure hybrydowy podbił serca wielu kobiet i trudno wyobrazić sobie życie bez niego. Z jego pomocą można wyczarować na paznokciach stylizacje na miarę małego dzieła sztuki i chociaż wokół niego krąży wiele mitów, nadal uznawany jest za jeden z najpopularniejszych sposobów zdobienia dłoni. Czy jest szkodliwy dla paznokci i jak dbać o ich zdrowie? Odpowiadamy!

Manicure hybrydowy szkodzi? Obalamy ten mit!

Wbrew powszechnie krążącym opiniom, bijący rekordy popularności wśród kobiet na całym świecie manicure hybrydowy nie ma szkodliwego wpływu na płytkę paznokcia. Skąd więc wziął się ten mit? Odpowiada za to jego nieumiejętne nakładanie i przede wszystkim usuwanie. Bardzo często sposobem na pozbycie się „hybrydy” jest wykorzystanie acetonu. Co prawda rozpuszcza on warstwy lakieru hybrydowego i znacznie ułatwia pozbycie się go z paznokcia, ale jest środkiem o działaniu wysuszającym i podrażniającym. Suche skórki wokół paznokcia nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale też charakteryzują się większą podatnością na uszkodzenia. Podobnie, jak sam paznokieć. Nadmiernie wysuszona płytka z czasem zaczyna pękać i rozwarstwiać się.

Alternatywą dla acetonu przy usuwaniu stylizacji hybrydowej z paznokci jest frezarka i mechaniczne ścieranie poszczególnych warstw. Ten proces wymaga jednak odpowiedniej umiejętności i doświadczenia. Bez tego jest duże ryzyko spiłowania płytki, a takie uszkodzenie prowadzi do łamliwości paznokcia, a nawet zmian chorobowych i zakażeń. Warto więc podczas spiłowywania „hybrydy” zachować ostrożność i nie zmieniać stylizacji paznokci zbyt często.

Manicure hybrydowy – Jak zadbać o paznokcie po nim?

Zalecane jest, by raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę od hybrydowych stylizacji paznokci i zregenerować naturalne płytki. Nie warto rezygnować z tego, nawet gdy manicure wykonany jest z największą starannością i delikatnością, a uszkodzenia mechaniczne paznokcia są niewielkie. Regularna regeneracja sprawia bowiem, że ubytki nie kumulują się i dzięki temu nie dochodzi do poważniejszych zniszczeń.

Pierwszym krokiem do regeneracji paznokci po hybrydzie jest nałożenie odżywczej oliwki i dokładnym wtarciu jej w skórki wokół płytek Warto zrobić to tuż po zdjęciu stylizacji. Zabieg ten należy powtarzać codziennie, najlepiej przed pójściem spać. W ciągu dnia z kolei dobrze jest sięgać po nieco lżejszą formułą, która dobrze się wchłania i nie zostawia tłustych śladów. To doskonały czas, by zaprzyjaźnić się z kremem do rąk o bogatym składzie. Sięgaj po niego po każdym zmywaniu naczyń, praniu ręcznym i sprzątaniu. Przyda się też po myciu rąk.

Mówiąc o zdrowiu paznokci po hybrydzie, nie można zapomnieć o odpowiedniej diecie. To ona w dużej mierze odpowiada za kondycję płytek. Szukając sposobu na ich wzmocnienie, trzeba wprowadzić do codziennego jadłospisu produkty bogate w żelazo, krzem, cynk oraz witaminy z grupy B.