Efekt syrenki na paznokciach – jak zrobić?

Pomalowane na różne kolory, zadbane paznokcie stanowią jeden z atrybutów kobiecej urody. Jeżeli znudził Cię klasyczny monochromatyczny manicure i chciałabyś spróbować go urozmaicić, wypróbuj efekt syrenki. To wyjątkowo elegancki i subtelny sposób zdobienia paznokci. Dzięki zastosowaniu roziskrzonego delikatnego pyłku możesz z łatwością odmienić swój manicure. Bez trudu poradzisz sobie z aplikacją efektu syrenki, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją paznokci. W kilka chwil możesz uzyskać spektakularny rezultat w postaci wielowymiarowego lśniącego koloru.

Co to jest efekt syrenki?

Z pewnością widziałaś manicure wyróżniający się wyjątkowym połyskiem. Ten wielowymiarowy, migotliwy i opalizujący blask paznokcie zawdzięczają zastosowaniu tzw. efektu syrenki. Uzyskasz go dzięki specjalnemu pyłkowi przeznaczonemu do zdobień. Produkt ten może kojarzyć się z brokatem, jednak nim nie jest. Drobinki pozwalające na uzyskanie efektu syrenki na paznokciach są znacznie drobniejsze niż w przypadku brokatów. Delikatna struktura pyłku umożliwia uzyskanie subtelniejszego i bardziej eleganckiego efektu zdobienia niż podczas użycia dość krzykliwego brokatu. 

EFEKT SYRENKI. PYŁEK PERŁOWY ISKRZĄCY NA FIOLET

Jak wykorzystać iskrzący pyłek w manicure?

Modny efekt syrenki możesz nałożyć na każdy paznokieć. Taka stylizacja zachwyca unikalnym migotliwym i subtelnym blaskiem. Znakomicie prezentuje się syrenka zastosowana wyłącznie na czubkach paznokci połączona z gradacją koloru tworzącą tzw. ombre. Z pomocą efektu doskonale podkreślisz pojedyncze paznokcie. Roziskrzony pyłek pięknie podkreśla detale misternych wzorków wymalowanych na paznokciach. W hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl możesz znaleźć pyłki nadające efekt syrenki, które będą mienić się w różnych tonacjach barwnych, np. srebrnej, różowej lub zielonej. Ostateczny wygląd paznokcia pokrytego ozdobnym pyłkiem zależy w dużej mierze od koloru lakieru, jaki znajduje się pod nim. Pierwotnie stylistki paznokci nakładały syrenkę na paznokcie pomalowane na biało lub czarno. Obecnie można zdobić pyłkiem dowolny kolor lakieru, by uzyskać unikalne połączenia barw.

Jak nakładać pyłek z efektem syrenki?

Jeżeli chciałabyś dodać swojemu manicure unikalnego, świetlistego połysku, podpowiadamy jak zrobić efekt syrenki. Aby uzyskać klasyczną syrenkę na paznokciach, wystarczy delikatnie wetrzeć gąbeczką pyłek w warstwę dyspersyjną lakieru hybrydowego. Nadmiar drobinek można zmieść z palca z użyciem miękkiego pędzelka. Uzyskaną lśniącą powierzchnię zabezpiecz topem. Jednak nie jest to jedyny sposób, w jaki możesz wykorzystać pyłek z efektem syrenki do zdobienia paznokci. Z pomocą tego produktu możesz wykreować tzw. efekt szronu. Paznokcie udekorowane w ten sposób zachwycają niezwykłą szorstką fakturą pokrytą migotliwymi iskierkami. Takie zdobienie rzeczywiście może przywodzić na myśl szron lub cukrową posypkę. Aby uzyskać ten bardzo modny efekt, nałóż na pomalowane hybrydą i pokryte mokrym topem paznokcie pyłek- syrenkę. Po tym zabiegu utwardź paznokcie w lampie, a nadmiar pyłku strząśnij pędzelkiem z palca. 

EFEKT SYRENKI. PYŁEK PERŁOWY ISKRZĄCY NA ZŁOTY

PĘDZELEK WACHLARZ CZARNY BIAŁO-FIOLETOWE WŁOSIE

Na co zwrócić uwagę podczas zdobienia paznokci pyłkiem?

Jeżeli pyłek nie wciera się dobrze w paznokieć, być może lakier był zbyt długo utwardzany w lampie. Powodem tego, że pyłek nie przykleja się do płytki paznokciowej, może też być zbyt słaba warstwa dyspersyjna wytwarzana przez wybrany lakier hybrydowy. Gdy Twoje zdobienie nie jest równomierne, możliwe że użyłaś zbyt małej ilości pyłku. Pamiętaj, by brzeg paznokcia został starannie zabezpieczony top coatem. Dzięki temu Twoja syrenka nie będzie ścierać się w tym miejscu. Być może zastanawiasz się czy możesz zdobić opalizującym pyłkiem paznokcie pomalowane tradycyjnym lakierem? Jak najbardziej – takie zdobienie wygląda bardzo efektownie. Wykonanie go wymaga jednak nieco wprawy. Musisz starannie wyczuć moment, kiedy Twój lakier nie wysechł do końca i jest jeszcze odrobinę lepki. Wtedy możesz delikatnie wetrzeć pyłek-syrenkę w paznokieć i zabezpieczyć go bezbarwną warstwą lakieru.

EFEKT SYRENKI. PYŁEK PERŁOWY ISKRZĄCY NA NIEBIESKO