Hybryda pęka lub odpada? Jak uniknąć problemów z paznokciami hybrydowymi?

Manicure hybrydowy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających. Wiele kobiet nie wyobraża już sobie życia bez pięknie i trwale ozdobionych hybrydą paznokci. Dzięki dostępności dobrej jakości produktów kosmetycznych i urządzeń służących do wykonania manicure , coraz więcej osób próbuje sił w samodzielnym malowaniu lakierem hybrydowym. Jeżeli zaliczasz się do grona początkujących stylistek, zapewne spotkałaś się z problemami odpadania warstwy lakieru lub jej pękania. Podpowiadamy, jak się przed nimi ustrzec.

Poprawne przygotowanie płytki

Dla trwałości hybrydowych paznokci kluczową rolę odgrywa prawidłowe przygotowanie płytki. Powinna być dobrze odtłuszczona i zmatowiona. Wykorzystanie frezarki czy bloczku polerskiego do delikatnego spiłowania powierzchni paznokcia często spotyka się z oporem u początkującej stylistki. Wynika on z obawy przed uszkodzeniem paznokci. Do niedostatecznie zmatowionej powierzchni lakier nie będzie wystarczająco mocno przylegał, co spowoduje jego odpryśnięcie czy pęknięcia. Przed malowaniem należy pamiętać, by cleaner dobrze odparował. Aby poprawić przyczepność warstwy lakieru hybrydowego, warto sięgnąć po primer. Wysokiej jakości preparaty pomocne w opracowaniu paznokci przed malowaniem hybrydą można zamówić on-line w sklepie DyskontKosmetyczny.pl.

NEONAIL NAIL CLEANER VITAMINS 100 ML

FREZARKA 24W SEMILAC

Stosowanie świeżych i sprawdzonych produktów oraz sprawnej lampy

Aby paznokcie hybrydowe długo cieszyły oko a pęknięcia czy odpryski lakieru nie szpeciły paznokci, niezbędny jest sprawny i niezawodny sprzęt. Jedną z najczęstszych przyczyn niskiej trwałości samodzielnie wykonanego manicure hybrydowego jest zbyt słaba lub niesprawna lampa. Jeżeli planujesz samodzielnie wykonywać hybrydy, zainwestuj w urządzenie dobrej jakości o mocy przynajmniej 24W. Zwróć także uwagę na terminy przydatności do użycia produktów przeznaczonych do manicure. Z upływem czasu, pod wpływem powietrza i światła, preparaty kosmetyczne tracą swoje właściwości. Przeterminowane kosmetyki bezwzględnie wyrzucaj. Stosowanie ich nie tylko zagraża brakiem trwałości hybryd, lecz może także prowadzić do stanów zapalnych i reakcji alergicznych.

LAMPA UV DO PAZNOKCI 36W Z SENSOREM CAŁA RÓŻOWA

Technika nakładania lakieru

Istotną kwestią podczas samodzielnego malowania paznokci lakierem hybrydowym jest technika nakładania warstw produktu. Jeżeli zaaplikujesz zbyt dużo produktu, powierzchnia paznokcia może się nieestetycznie pofałdować, pękać i odpryskiwać. Dla niewprawionej, początkującej stylistki paznokci dużym wyzwaniem jest staranne i dokładne pomalowanie płytek. Uważać należy szczególnie na zalanie skórek. Taki błąd prowadzi do rozszczelnienia warstwy lakieru i niskiej trwałości manicure. Okolice wałów górnych najlepiej domalowywać cieniutkim, precyzyjnym pędzelkiem.

200 LAKIER HYBRYDOWY SEMILAC BUSINESS LINE

PĘDZEL DO ZDOBIEŃ SEMILAC NAIL ART BRUSH N 000-1

Na co uważać nosząc hybrydy?

Do odpadania i pękania hybryd może przyczyniać się styl życia. Jeżeli wykonujesz pracę wymagającą angażowania dłoni, np. pisanie na klawiaturze, Twoje paznokcie stale narażone są na mikro uszkodzenia mechaniczne. Takie urazy w istotny sposób wpływają na trwałość manicure. Do pracy przy komputerze lepiej sprawdzają się krótkie paznokcie, którymi nie będziesz musiała uderzać w klawisze. Paznokcie hybrydowe niszczy długotrwałe moczenie w wodzie i kontakt z detergentami. W tym przypadku możesz skutecznie je ochronić, stosując do sprzątania gumowe rękawice.

RĘKAWICE LATEKSOWE MEDASEPT PREMIUM PF L 100 SZT