Jak osiągnąć efekt kociego oka na paznokciach?

Istnieje wiele technik zdobienia paznokci i stale opracowywane są nowe. Do cieszących się największą popularnością należy efekt kociego oka. Ten spektakularnie mieniący się wzór prezentuje się niezwykle elegancko. Jego niewątpliwym atutem jest prostota wykonania. Ze stylizacją w kocie oko poradzi sobie nawet niedoświadczona, początkująca osoba. Jeżeli marzy Ci się to modne zdobienie, podpowiadamy, jak je wykonać.

Na czym polega efekt kociego oka?

Charakterystyczne dla efektu kociego oka mieniące się smugi na powierzchni paznokci uzyskiwane są dzięki specjalnej formule lakieru. W skład tego produktu wchodzą mikroskopijne drobinki metalu, reagującego na pole magnetyczne. Do uzyskania odpowiedniego kształtu smugi służą łopatki magnetyczne, które porządkują ułożenie drobinek metalu w odpowiedni wzór. Najbardziej popularne są ukośne linie, choć możliwe jest także uzyskanie innych kształtów. Duży wybór kolorów lakierów pozwalających na wykreowanie kociego oka na paznokciach znajdziesz w asortymencie sklepu internetowego DyskontKosmetyczny.pl.

SEMILAC CAT EYE BLUE 613

Czego będziesz potrzebować, by wykonać kocie oko na paznokciach?

Ozdobienie paznokci kocim okiem jest niezwykle proste i poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Uzyskanie pięknych, mieniących się smug trwa dosłownie kilka chwil. Jeżeli chcesz samodzielnie poeksperymentować z tym niezwykle stylowym efektem w manicure, wystarczy, że zaopatrzysz się w przeznaczony do niego lakier w ulubionym kolorze oraz łopatkę magnetyczną, która pozwoli Ci uzyskać wybrany wzór na paznokciach.

ŁOPATKA KOCIE OKO SEMILAC MAGNET 4 DIAGONAL LINE

Jak można urozmaicić efekt kociego oka w manicure?

Dzięki różnorodności łopatek magnetycznych możesz uzyskać szeroki wachlarz wzorów z efektem kociego oka. Wśród nich znajdziesz nie tylko klasyczne ukośne linie, lecz również fale, strzałki, gwiazdki, kratki, koła a nawet serduszka. Lakiery przeznaczone do kociego oka dają ogromny wybór możliwości dzięki łączeniu ich z innymi kolorami lakierów hybrydowych. W klasycznym manicure z kocim okiem nakładasz dwie warstwy lakieru zawierającego metalowe opiłki. Możesz jednak uzyskać niezwykle ciekawe efekty dzięki mieszaniu kolorów. Szczególnie pięknie prezentuje się lakier przeznaczony do kociego oka nałożony na warstwę czarnego lakieru. Takie zdobienie zyskuje wyjątkową głębię i trójwymiarowość. To doskonały sposób na niezwykle elegancki manicure, idealny do wieczorowej kreacji. Interesujących połączeń kolorystycznych jest wiele, dlatego warto eksperymentować. Kocie oko doskonale prezentuje się w towarzystwie dodatkowych ozdób, jak cekiny, kryształki czy stemple.

ŁOPATKA MAGNETYCZNA KOCIE OKO SEMILAC MAGNET DUO

Jak wykonać manicure z ozdobnym efektem kociego oka?

Wykonanie manicure z wykorzystaniem efektu kociego oka jest bardzo proste. Po opracowaniu płytki i nałożeniu bazy, pomaluj paznokcie wybranym lakierem z metalowymi opiłkami. Następnie, po utwardzeniu nanieś kolejną warstwę lakieru. Przed włożeniem dłoni do lampy, użyj łopatki magnetycznej, by uzyskać wybrany wzór na paznokciach. Magnes przykładaj od góry, równolegle do płytki. Staraj się zbliżyć go maksymalnie do paznokcia, jednak bez dotykania jego powierzchni. Gdy na lakierze utworzy się wzorek, odsuń łopatkę magnetyczną unosząc ją pionowo w górę. Po utwardzeniu kolorowej warstwy, wykończ manicure. Alternatywnym sposobem jest pomalowanie paznokci dowolnym lakierem hybrydowym i pokrycie go topem a następnie specjalnym kolorowym pyłkiem magnetycznym na którym dzięki użyciu magnesu pojawi się charakterystyczny wzór.

02. KOCIE OKO PROSZEK CATEYE POWDER - SŁOICZEK 1G