Jak wykonać marmurowe paznokcie?

Marmurkowy manicure cieszy się aktualnie dużą popularnością. Paznokcie ozdobione wzorem imitującym charakterystyczną powierzchnię marmuru prezentują się niezwykle elegancko i doskonale nadają się na ważne okazje. Efekt marble nails jest nie tylko stylowy, lecz także bardzo subtelny, dlatego z powodzeniem może towarzyszyć Ci w biurze czy na uczelni. Istnieje kilka metod, które pozwolą wykreować czarujące marmurkowe wzory na Twoich paznokciach. Przekonaj się, że to wcale nie jest trudne.

Podstawa udanego manicure

Podstawą każdego manicure jest odpowiednia pielęgnacja dłoni i skórek. Pamiętaj, by dbać o nawilżoną skórę i zapobiegać przebarwieniom. Pomogą w tym regularne peelingi złuszczające martwy naskórek i wyrównujące koloryt oraz kosmetyki nawilżające. Zanim przystąpisz do malowania, odsuń lub powycinaj skórki i nadaj paznokciom odpowiedni kształt z pomocą pilnika lub frezarki.

PILNIK LUX ZEBRA BANAN 100/180

NAWILŻAJĄCY KREM DO RĄK SEMILAC HIBISCUS EXTRACT

Czego będziesz potrzebować?

Do wykonania modnego marmurowego wzoru przydadzą Ci się przynajmniej dwa kolory lakieru. Jeden z nich będzie Twoją bazą a z pomocą drugiego stworzysz marmurkowy efekt. Możesz użyć większej liczby kolorów, wtedy Twój marble manicure będzie bardziej efektowny. Z pewnością będziesz potrzebować także bazy i topu oraz cleanera lub alkoholu. Kluczowymi akcesoriami są pędzelki do zdobień. Dzięki pędzlowi o cienkiej, precyzyjnej końcówce stworzysz marmurkowy motyw a pędzelek płaski pomoże Ci uzyskać efekt rozmycia. Do udekorowania marmurkowych paznokci możesz wykorzystać pyłki, brokaty czy folię transferową.

NEONAIL NAIL CLEANER VITAMINS 100 ML

PĘDZELEK DO ZDOBIEŃ 00

T13 SEMILAC TOP NO WIPE BLINKING COPPER&GOLD FLAKE

Kilka sposobów na marmurkowe wzory

Najłatwiejszą metodą na uzyskanie charakterystycznych marmurkowych wzorów jest namalowanie ich na utwardzonym kolorze bazowym z pomocą cienkiego pędzla. Efekt prezentuje się bardzo wyraziście. Szczególnie dobrze wygląda w towarzystwie brokatowych smug. Aby dodać wzorkom głębi możesz malować je cienkim pędzlem na nieutwardzonym lakierze. Powstałe w ten sposób linie samoczynnie nabierają specyficznej dla marmuru miękkości, stają się pocieniowane i rozmyte. Jeżeli jesteś początkująca w dziedzinie zdobienia paznokci i obawiasz się, że malowane odręcznie wzory mogą Ci nie wyjść, dobrym sposobem jest położenie kilku kropek kontrastowego lakieru na nieutwardzonym lakierze bazowym i przeciąganie ich sondą, co doprowadzi do lekkiego zmieszania barw. Marmurowy wzór ułoży się sam. Pierwszą metodę możesz urozmaicić dzięki rozmyciu namalowanych linii przy pomocy cleanera. Efekt będzie bardziej miękki i uzyska charakterystyczne dla powierzchni marmuru cieniowanie. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie czarnego pisaka. Wystarczy, że na utwardzonej bazie namalujesz nim linie a następnie rozetrzesz je cleanerem. Jeżeli marzysz o marmurkowych paznokciach, jednak obawiasz się, że namalowanie wzoru będzie dla Ciebie zbyt trudne, możesz wykorzystać gotowe naklejki imitujące marmur.

190 LAKIER HYBRYDOWY SEMILAC BUSINESS LINE

KONAD LAKIER DO WZORKÓW CZARNY 11 ML

Odrobina blasku

Marmurowy manicure szczególnie pięknie prezentuje się w towarzystwie połyskujących elementów. Możesz dodać szyku swoim marble nails dzięki kilku pociągnięciom cienkim pędzelkiem zanurzonym w brokacie. Doskonałym pomysłem jest także użycie złotej lub srebrnej folii transferowej czy doklejenie niewielkich kryształów.

02 FOLIA TRANSFEROWA SEMILAC GOLD