Jak wysuszyć paznokcie bez lampy – podpowiadamy

Lakiery hybrydowe i żelowe cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na imponującą trwałość. Prawidłowo wykonane stylizacje mogą cieszyć oczy nawet przez 3-4 tygodnie. Jednak aby korzystać z możliwości tych nowoczesnych lakierów w domowych warunkach, niezbędna jest specjalna lampa LED lub UV. Jeżeli lubisz często zmieniać kolory na paznokciach, znacznie wygodniejsze będzie dla Ciebie stosowanie tradycyjnych lakierów. Podpowiadamy, jak prosto i szybko wysuszyć paznokcie bez potrzeby zakupu profesjonalnej lampy.

Odpowiednia technika malowania

Jeżeli korzystasz z tradycyjnych lakierów do paznokci, z pewnością wiesz, jak istotne jest, by ich powierzchnia szybko się utwardziła. Zaczepienie niedoschniętym paznokciem o jakiś przedmiot, np. ubranie potrafi zepsuć efekt najbardziej starannie wykonanego manicure, co jest niezwykle irytujące. Aby ułatwić lakierowi szybkie schnięcie, maluj paznokcie warstwowo. Każda z warstw produktu powinna być możliwie jak najcieńsza. Pamiętaj, by zaczekać z nałożeniem kolejnej warstwy do wyschnięcia poprzedniej. Taka technika nie tylko ułatwi utwardzenie lakieru, lecz również pozwoli Ci kontrolować nasycenie koloru.

SALLY HANSEN COMPLETE SALON GILTY PLEASURE

Wykorzystanie zimnej wody

Jeżeli zależy Ci na szybkim wykonaniu manicure i uniknięciu nieestetycznych odbić czy zadarcia lakieru, wykorzystaj możliwości zimnej wody. Przed przystąpieniem do malowania, przygotuj miseczkę z lodowatą wodą. Dla lepszego efektu, możesz wrzucić do niej kostki lodu a sam lakier dodatkowo schłodzić w lodówce. Pomalowany paznokieć zanurz niezwłocznie na kilka sekund w wodzie. Pamiętaj, by nakładać lakier cienkimi warstwami. Za każdym razem po nałożeniu warstwy kosmetyku, paznokieć powinien lądować w kąpieli wodnej.

SALLY HANSEN COMPLETE SALON MANICURE RED ZIN 610

Lakiery żelowe bez lampy

Istnieją specjalnie opracowane produkty kosmetyczne, które łączą zalety żelu i tradycyjnego lakieru. To innowacyjne lakiery, które zasychają w świetle dziennym i nie wymagają utwardzenia pod lampą UV/LED. Kosmetyki te są bardzo wygodne i proste w użyciu. Nie wymagają stosowania cleanera czy lakieru bazowego i łatwo rozprowadzają się na płytce paznokciowej. Ich powierzchnia po zaschnięciu jest wyjątkowo lśniąca i gładka. Do nakładania produktu najlepiej sprawdza się technika warstwowa. Należy pamiętać, by przed nałożeniem kolejnej warstwy upewnić się, że poprzednia dobrze zaschła. Na zakończenie stylizacji paznokcie maluje się topem, który nadaje im połysk. Dostępne są także topy matowe. W stosunku do klasycznych lakierów żelowych, produkty zasychające bez lampy mają niższą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Manicure wykonany z ich użyciem utrzymuje się w estetycznym stanie około tygodnia.

SALLY HANSEN LAKIER MIRACLE GEL STREET FLAIR 270

Preparaty przyspieszające wysychanie lakieru

Niezastąpionymi pomocnikami podczas wykonywania manicure bez użycia lamp LED lub UV są specjalne preparaty przyspieszające twardnienie pomalowanych paznokci. Możesz znaleźć je w internetowej hurtowni DyskontKosmetyczny.pl. Kosmetyki te mają na ogół postać bezbarwnego lakieru o dość rzadkiej konsystencji. Nakłada się je jako ostatnią warstwę na płytki paznokci. Aplikując utwardzacz powinnaś wykonywać dość szybkie, precyzyjne pociągnięcia pędzelkiem, by nie naruszyć lub rozcieńczyć kolorowego lakieru pod nim.

EVELINE SUPER-DRY 5W1 UTWARDZACZ DO PAZNOKCI