Jak zdjąć hybrydę aby nie zniszczyć paznokci?

Istnieją dwie metody usuwania efektów manicure hybrydowego. Można posłużyć się sposobem chemicznym i rozpuścić lakier hybrydowy acetonem lub usunąć kosmetyk mechanicznie poprzez spiłowanie kolorowej warstwy frezarką. Prawidłowe wykonanie zabiegu zdjęcia hybrydy pozwala zachować naturalną płytkę paznokciową w dobrej kondycji i przygotowuje ją do kolejnego manicure hybrydowego. Każda z wymienionych metod posiada swoje wady i zalety. Którą z nich wybrać aby nie zniszczyć paznokci?

Jak zmyć hybrydę za pomocą acetonu?

Zdjęcie hybryd acetonem jest możliwe nawet w warunkach domowych. Polega na lekkim spiłowaniu wierzchniej warstwy lakieru, by zapewnić acetonowi lepszy kontakt z materiałem, który powinien zostać rozpuszczony. Następnie na każdy paznokieć nakłada się kompres z wacikiem nasączonym w rozpuszczalniku i szczelnie zawija folią lub specjalnym kapturkiem. Po upływie kilkunastu minut lakier powinien być już rozpuszczony. Jego resztki wystarczy ściągnąć kopytkiem. Powierzchnię płytki wystarczy teraz wygładzić polerką i nałożyć odżywkę, bądź kolejny lakier hybrydowy. Bardzo istotnym szczegółem, na który należy zwrócić uwagę podczas zdejmowania hybryd acetonem jest precyzyjna aplikacja rozpuszczalnika. Nasączony wacik powinien stykać się wyłącznie z płytką paznokcia i nie mieć kontaktu ze skórą. Preparat jest bardzo silnie działającą substancją, więc należy ograniczyć jego ewentualne przenikanie przez skórę.

ACETON SILICARE NAILO 90 ML

KLIPSY DO USUWANIA HYBRYD ZE STÓP RÓŻOWE 5 SZT.

Jak ściągnąć hybrydy frezarką?

Frezarka jest urządzeniem, które nie tylko pozwala nadać piękny kształt paznokciom i wypolerować je, lecz również efektywnie zdejmować hybrydy. Z pomocą odpowiednio dobranych frezów można spiłować warstwę lakieru nie naruszając naturalnej płytki. Bezpośrednio po ściągnięciu hybryd możliwe jest wykonanie nowego manicure lub nałożenie odżywki do paznokci. Posługiwanie się frezarką wymaga dużej wprawy. Doświadczona manicurzystka wie, jakiej siły nacisku może użyć, by nie uszkodzić naturalnego paznokcia. Ze względu na niebezpieczeństwo nadmiernego, bądź nierównego spiłowania płytki paznokciowej, lepiej pozostawić ten zabieg profesjonaliście.

FREZARKA MARATHON CHAMPION SDE-SH30N

Jaką metodę zdejmowania hybryd wybrać?

Trudno jednoznacznie osądzić, która z wymienionych metod usuwania hybryd jest lepsza. Każda ma swoich zwolenników. Warto pamiętać, że aceton może nadmiernie odtłuścić powierzchnię paznokci, gdyż jest środkiem o silnym działaniu. Nieprawidłowe posługiwanie się rozpuszczalnikiem często skutkuje wysuszeniem skóry wokół paznokci, dlatego tak istotne jest aplikowanie go tylko w miejscach, gdzie znajduje się warstwa lakieru. Usuwanie hybrydy za pomocą frezarki niesie ryzyko ścierania naturalnej płytki paznokciowej, co z czasem może doprowadzić, do powstania tzw. pergaminowych paznokci, które łatwo się łamią. Zatem jaką metodę wybrać, by nie zaszkodzić paznokciom? Najlepiej taką, która zostanie wykonana profesjonalnie. Zarówno aceton, jak i frezarka w rękach osoby, która doskonale zna się na wykonywaniu manicure, nie wyrządzą szkody naturalnym paznokciom i bezpiecznie usuną lakier hybrydowy.