Klasyczny manicure – podpowiadamy jak wykonać go w domowym zaciszu

Wykonanie klasycznego manicure to coś więcej niż pomalowanie paznokci kolorowym lakierem. Zabieg ma na celu staranną pielęgnację skóry dłoni oraz płytek paznokciowych, by cieszyły oko doskonałą kondycją wynikającą z ich zdrowia. Możesz wykonać manicure samodzielnie, jednak wymaga on odrobiny wprawy. Przedstawiamy, jak możesz zadbać o urodę dłoni w zaciszu własnego domu. To naprawdę nie jest trudnie i posiadając odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria z pewnością uda Ci się osiągnąć wspaniały efekt.

Przygotowanie dłoni do manicure

Przed przystąpieniem do klasycznego manicure powinnaś usunąć resztki starego lakieru. W tym celu przyda Ci się zmywacz do paznokci. Wybierz łagodny kosmetyk, który nie tylko zmyje pozostałości koloru z paznokci, lecz również delikatnie je odżywi i nawilży. Przygotowane w ten sposób dłonie namocz przez kilkanaście minut w wodzie z mydłem lub odżywczym olejkiem, np. kokosowym. Szeroki wybór naturalnych olejów znajdziesz w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl. Po wykonaniu kąpieli przychodzi czas na nawilżenie, które możesz połączyć z masażem. Mocznik, gliceryna i ekstrakty roślinne to substancje, które powinny znajdować się w dobrym kremie nawilżającym do rąk. Na skórki możesz nałożyć kosmetyk przeznaczony do ich zmiękczenia.

Piłowanie i usuwanie skórek

Odżywione i nawilżone dłonie możesz poddać dalszym zabiegom, jakimi są piłowanie paznokci i usuwanie skórek. Skórki odsuń patyczkiem, a jeśli masz wprawę – wytnij je specjalistycznymi cążkami do skórek. Do piłowania paznokci zaopatrz się w kilka rodzajów pilników. Papierowy pilnik pozwoli Ci skrócić płytkę do pożądanej długości i wymodelować piękny kształt paznokcia. Do wyrównania brzegów użyj pilnika ceramicznego lub szklanego. Czynność tę wykonuj delikatnie. Ostatnim etapem piłowania jest polerowanie powierzchni paznokcia przy użyciu polerki. Dzięki temu zabiegowi wygładzisz nierówności i zapewnisz paznokciom zdrowy, piękny połysk. Świetnie sprawdzają się bloki polerskie, które na każdej ściance posiadają powierzchnię ścierną różnej grubości.

Klasyczny manicure – malowanie paznokci

Kiedy Twoje dłonie są już nawilżone a paznokcie zyskały pożądany kształt i piękny połysk, przychodzi pora na malowanie. Jeżeli lubisz naturalny wygląd zadbanych dłoni, możesz ograniczyć się do nałożenia na paznokcie odżywki, która doda im blasku. Pierwszym etapem malowania paznokci jest dokładne odtłuszczenie ich powierzchni. W tym celu użyj odrobiny zmywacza i przetrzyj nim każdy z paznokci. Aby warstwa kolorowego lakieru była trwała, warto zastosować lakier podkładowy, który utwardzi płytkę, odżywi ją, a także ochroni przed ewentualnymi przebarwieniami.

Gdy masz już nałożoną dobrą bazę, nadchodzi pora na kolor. Wybierając lakier do pomalowania paznokci zwróć uwagę na kształt pędzelka. Najbardziej precyzyjne są te, które mają równo przycięte włoski. Kosmetykiem świetnie spełniającym ten warunek jest m.in. lakier klasyczny Semilac. Jeżeli brakuje Ci wprawy w malowaniu, koniecznie zaopatrz się w korektor do lakieru. Niektóre lakiery wymagają nałożenia kilku warstw, aby ich barwa stała się dobrze nasycona. Pamiętaj, by malować kolejną warstwę dopiero po zaschnięciu poprzedniej. Wykończeniem manicure jest bezbarwny top, który zabezpieczy kolorowy lakier przed szybkim odpryskiwaniem. Niektóre z topów przyspieszają schnięcie paznokci.

Czy warto robić manicure klasyczny?

Niewątpliwą zaletą manicure wykonywanego w domu jest oszczędność pieniędzy. Kosmetyki, z których będziesz korzystać, są bardzo wydajne. Samodzielna pielęgnacja dłoni pozwala na pełną kontrolę jakości użytych do niej kosmetyków. To świetne rozwiązanie dla osób, które szybko nudzą się kolorami manicure.