Lampa do paznokci – jak wybrać idealną?

W ostatnich latach ogromną popularność zyskały zabiegi manicure hybrydowego oraz żelowego. Piękne i trwałe lakiery stały się ogromną pomocą w trosce o urodę dłoni. Wiele kobiet decyduje się na samodzielne malowanie paznokci z wykorzystaniem lakierów żelowych bądź hybrydowych. Do utrwalenia tych kosmetyków niezbędne jest naświetlenie paznokci specjalną lampą. Na rynku dostępne są dwa podstawowe typy tych urządzeń: lampy LED i UV. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej lampy do paznokci.

Lampy UV do paznokci

Pierwotnie lampy emitujące promieniowanie UV były jedynymi urządzeniami pozwalającymi na utrwalenie paznokci akrylowych, żelowych czy hybrydowych. Ich istotną zaletą jest niska cena, co z pewnością jest dużym atutem dla początkujących stylistek. Warto pamiętać, że żarówki w lampie do paznokci UV zużywają się i przepalają, dlatego warto mieć zawsze kilka zapasowych. Utwardzenie paznokci w lampie UV zajmuje więcej czasu niż w przypadku lampy LED. Długi czas naświetlania może być bardzo niekomfortowy, dlatego decydując się na lampę UV lepiej wybrać urządzenie o większej mocy. Medyczne źródła podają, że częste naświetlanie promieniowaniem UV może przyczynić się do szybszego starzenia skóry i jest czynnikiem karcynogennym.

LAMPA UV DO PAZNOKCI 36W Z SENSOREM CAŁA RÓŻOWA

Lampy LED do paznokci

Lampy LED do paznokci są najchętniej wybierane przez profesjonalne manicurzystki. Ich główną zaletą jest szybkie utwardzanie lakierów i mas zdobniczych. Są również wyjątkowo trwałe. Producenci zapewniają, że żywotność takich lamp sięga 12 lat. Wysoką cenę urządzenia rekompensuje jego duża wydajność oraz wygoda pracy. Utrwalenie paznokci w świetle pochodzącym z LED-ów jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Warto pamiętać, że im wyższa moc urządzenia, tym szybciej będzie można w nim utwardzić manicure. Stosując lampę LED o mocy 48W wystarczy tylko kilkanaście sekund naświetlania paznokci.

LAMPA LED DO PAZNOKCI UV 36W SEMILAC DIAMENT BIAŁA

Lampa tunelowa czy mostek?

Rozważając jaką lampę do paznokci wybrać, warto wziąć pod uwagę rodzaj konstrukcji urządzenia. Do lampy tunelowej wsuwa się całą dłoń. Tył lampy zabezpieczony jest ścianką, dzięki czemu światło nie wydostaje się poza obręb urządzenia, a utrwalanie lakieru odbywa się z maksymalną efektywnością. Ten rodzaj lamp do paznokci najczęściej można spotkać w profesjonalnych salonach manicure. Zaletami lamp o konstrukcji mostkowej są lekkość i poręczność. Wprawdzie utwardzają lakier mniej wydajnie niż lampy tunelowe, jednak doskonale sprawdzają się w domowych warunkach lub w pracy mobilnych stylistek paznokci.

LAMPA DO HYBRYD UV LED 10W

Dodatkowe funkcje lamp do paznokci

W hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl można znaleźć wiele modeli lamp do paznokci. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które znacznie poprawiają komfort pracy z tymi urządzeniami. Czujnik ruchu automatycznie włącza lampę po wsunięciu do niej dłoni. Automatyczny wyłącznik pozwala oszczędzić energię. Lustrzane ścianki, w które wyposażona jest część lamp, umożliwiają równomierne rozprowadzenie promieniowania, dzięki czemu znacznie efektywniej utrwala się lakier na paznokciu kciuka i przy brzegach płytki. Przydatnym elementem jest wyświetlacz ułatwiający kontrolę czasu naświetlania.

SEMILAC LAMPA DO HYBRYD PROFESJONALNA UV LED 36W