paznokcie żelowe a hybryda

Paznokcie żelowe vs hybrydowe – na co się zdecydować?

Wiele kobiet decyduje się na trwały manicure w salonie kosmetycznym. Takie rozwiązanie cechuje się wysoką precyzją oraz estetyką, bardzo trudną do osiągnięcia zwykłym lakierem do paznokci. Jego trwałość zapewnia ogromną wygodę podczas codziennej pielęgnacji dłoni. Pozwala cieszyć się nienagannym wyglądem manicure przez kilka tygodni. Najbardziej popularnymi metodami stylizacji paznokci są żelowa i hybrydowa. Przedstawimy najważniejsze cechy wymienionych sposobów i postaramy się odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze: paznokcie żelowe czy hybrydy.

Paznokcie żelowe a hybryda: sposoby aplikacji

Jeśli zastanawiasz się, czy zdecydować się na paznokcie żelowe czy hybrydowe, warto zacząć od tego, że nałożenie żelu wymaga zdecydowanie większych umiejętności i precyzji. Tylko doświadczona stylistka potrafi zbudować piękny paznokieć z estetyczną linią C. Malowanie hybrydą zasadniczo nie różni się od malowania paznokci zwykłym lakierem. Dzięki właściwościom samopoziomującym lakierów hybrydowych, pomalowana powierzchnia pozostaje gładka i lśniąca. Mankamentem tej metody jest brak możliwości dowolnego modelowania paznokci. Jeżeli są one kruche lub maja nieestetyczny kształt, trudno będzie skorygować go hybrydą. Nałożenie żelu wymaga większej ingerencji w naturalną płytkę paznokcia i jej spiłowania. W przypadku lakieru hybrydowego wystarczy lekko zmatowić paznokieć.

paznokcie żelowe a hybrydowe

Odświeżanie i usuwanie manicure żelowego vs hybrydowego

Odświeżenie paznokci hybrydowych polega na całkowitym usunięciu starej warstwy lakieru poprzez spiłowanie frezarką. Można także pozbyć się jej zmywaczem acetonowym. W przypadku żelu, manicurzystka nadbudowuje odrośniętą część paznokcia i modeluje go na nowo, zatem procedura odświeżania jest w tym przypadku bardziej skomplikowana. Po zdjęciu warstwy hybrydy paznokcie powinny być mniej więcej w podobnym do początkowego stanie, gdyż nie były poddawane piłowaniu. Usunięcie żelu wiąże się na ogół z koniecznością regeneracji płytki paznokciowej, która wskutek spiłowania warstwy ochronnej może przez jakiś czas być miękka i łamliwa. Na tym polega różnica w usuwaniu manicure z paznokci żelowych czy hybrydowych.

Trwałość paznokci żelowych oraz hybrydowych

Jeśli chodzi o trwałość, prym wiedzie metoda żelowa. Paznokcie wykonane z użyciem żelu są odporne na długotrwałe moczenie i uszkodzenia mechaniczne. Żel dodaje paznokciom twardości i wytrzymałości. Lakier hybrydowy tworzy bardziej elastyczną i cienka warstwę niż żele do manicure oraz jest bardziej podatny na uszkodzenia, takie jak złamanie czy odprysk. W przypadku miękkich i słabych paznokci naturalnych, hybryda nie zapewnia im takiej ochrony i wzmocnienia jak żel.

paznokcie żelowe czy hybrydowe

Paznokcie żelowe a hybrydowe – którą metodę wybrać?

Trudno ocenić, która z metod stylizacji paznokci jest lepsza, gdyż odpowiadają one na różne potrzeby kobiet. Żel lepiej sprawdzi się dla osób o słabych paznokciach pragnących skorygować ich kształt oraz dla pań, których paznokcie narażone są na co dzień na długotrwałe moczenie lub inne szkodliwe czynniki. Jeśli zastanawiasz się, które sposoby przedłużania paznokci – paznokcie hybrydowe czy żelowe – sprawdzą się najlepiej, weź pod uwagę także fakt, że mankamentem metody żelowej jest osłabienie naturalnej płytki. Natomiast paznokcie hybrydowe pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt stylizacji. Są łagodniejsze dla naturalnych paznokci, gdyż ich aplikacja nie wymaga spiłowania ich powierzchni. Stylizacja metodą hybrydową jest jednak mniej trwała niż żelem. Doskonale nadaje się do upiększenia mocnych i kształtnych paznokci naturalnych. Oba rodzaje manicure umożliwiają nadanie paznokciom koloru z szerokiej palety barw dostępnych w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl i ich dowolne zdobienie. Wybór najlepszego sposobu upiększenia paznokci zależy od naturalnych uwarunkowań i indywidualnych oczekiwań kobiet.

paznokcie hybrydowe czy żelowe