Przedłużanie paznokci żelem krok po kroku

Manicure żelowy jest bardzo chętnie wybieraną metodą upiększania paznokci. Nowoczesne żele pozwalają uzyskać estetyczny i bardzo trwały efekt. Dzięki metodzie żelowej można uzyskać nie tylko piękny kolor, lecz również dowolnie zmodyfikować kształt płytki paznokciowej. Wiele kobiet marzy o długich, zadbanych paznokciach. Niestety ze względu na kruchość paznokci lub charakter wykonywanej pracy nie mają możliwości zapuszczenia pytki na pożądaną długość. Z pomocą przychodzi metoda żelowa. Doświadczona manicurzystka potrafi wykreować żelem perfekcyjnie kształtne i długie paznokcie nawet z bardzo krótkich naturalnych płytek.

Na czym polega przedłużanie paznokci metodą żelową?

Do przedłużenia naturalnej płytki żelem manicurzystka używa specjalnego szablonu. Najczęściej ma on postać małej naklejki z podziałką milimetrową. Umieszcza się go tuż pod paznokciem i starannie mocuje do palca. Dzięki umieszczonej na szablonie podziałce, kosmetyczka wie, do jakiej długości powinna rozprowadzić żel po szablonie, by uzyskać pożądaną długość płytki paznokciowej.

SZABLON SZEROKI SUMMER ZŁOTY 500 SZT.

PĘDZELEK DO ŻELU SKŁADANY NR 6 METALOWY SREBRNY

Przedłużanie paznokci żelem krok po kroku

  1. Przed przystąpieniem do wykonania przedłużania paznokci żelem należy starannie przygotować płytkę. W tym celu kosmetyczka opiłowuje paznokieć i matuje jego powierzchnię oraz odsuwa skórki.
  2. Kolejnym etapem jest odtłuszczenie paznokci z pomocą primera.
  3. Na przygotowany paznokieć nakłada się pierwszą warstwę żelu tzw. bazowego i utwardza w lampie LED lub UV.
  4. Po utwardzeniu żelu bazowego przychodzi czas na rozpoczęcie nadawania nowej długości paznokciom. Aby to wykonać manicurzystka starannie przykleja szablon. Uwzględnia przy tym naturalny przebieg powierzchni paznokcia i jego wypukłość ( tzw. linię C). Naklejka powinna być dobrze przymocowana, by w czasie nakładania na nią gęstego żelu nie przesunęła się.
  5. Gdy szablon zostanie już umocowany, przychodzi pora na kształtowanie nowego paznokcia. Kosmetyczka nakłada gęsty żel na niewielką powierzchnię naturalnej płytki paznokciowej i kształtuje go wykorzystując przyklejoną do palca formę. Następnie każdy paznokieć jest kolejno utwardzany w lampie.
  6. Kolejnym preparatem, nakładanym przez manicurzystkę, jest żel budujący. Po jego zastosowaniu całość utwardza się pod światłem lampy.
  7. Gdy nowa długość paznokci została już zbudowana, manicurzystka opiłowuje je, by uformować perfekcyjny kształt z naturalną wypukłością pośrodku.
  8. Końcowym etapem jest aplikacja wybranego koloru i zdobień oraz pokrycie ich odpowiednim topem.
  9. Gdy już piękne, długie i kolorowe paznokcie są gotowe, kosmetyczka przeciera je odtłuszczającym preparatem i nakłada oliwkę nawilżającą na skórki.

IBD BUILDER GEL PINK ŻEL BUDUJĄCY LED/UV 56 G

121 KOLOROWY LAKIER ŻELOWY SEMILAC RUBY CHARM 5ML

U kogo sprawdzi się żelowe przedłużanie paznokci?

Przedłużanie paznokci żelem jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która marzy o długich paznokciach a nie jest w stanie sama ich zapuścić. Żel pozwala uzyskać bardzo trwały a zarazem elastyczny manicure. Z pewnością docenią go wszystkie osoby, które na co dzień wykonują czynności mogące niszczyć paznokcie i prowadzić do ich łamania. Zabezpieczenie żelem to nie tylko piękny wygląd dłoni lecz również dobra ochrona dla naturalnej płytki paznokciowej.

LAKIER BUDUJĄCY SEMILAC UV GEL EXPERT NATURAL 15ML