paznokcie

Żel, akryl czy akrylożel? Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

Wiele kobiet marzy o zadbanych i długich paznokciach. Nie da się ukryć, że starannie ukształtowane i pięknie pomalowane długie paznokcie dodają kobiecości. Niestety często codzienne obowiązki uniemożliwiają zapuszczenie paznokci na oczekiwaną długość. Często problemem jest cienka, miękka płytka paznokciowa, która łatwo się łamie, gdy tylko nieco urośnie. Rozwiązaniem jest przedłużenie paznokci jedną z dostępnych obecnie metod: żelową, akrylową, bądź akrylożelową. Każdy ze sposobów przedłużania paznokci posiada wady i zalety. Warto dobrze je poznać, by wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Metoda żelowa – trwałość i elastyczność

Powszechnie stosowanym, niezwykle popularnym sposobem przedłużania paznokci jest metoda żelowa. Nadaje się praktycznie dla każdego rodzaju płytki paznokciowej. W czasie zabiegu używa się specjalistycznego żelu do zbudowania pożądanego kształtu paznokcia. Pomocne w tym procesie są szablony lub tipsy. Szczególnie wygodne są szablony mające na ogół postać naklejki, gdyż można je odpowiednio uformować, by dopasowały się do dowolnego kształtu naturalnej płytki. Żel utwardza się wykorzystując światło lampy LED lub UV. Zabieg jest dość prosty i mało inwazyjny. Jedynym dyskomfortem, jaki można w czasie jego trwania odczuć jest lekkie pieczenie w czasie utwardzania żelu pod lampą. Jednak nieprzyjemne uczucie mija od razu po wyjęciu dłoni spod lampy. Żel jest bezwonny, więc zabiegowi nie towarzyszą żadne drażniące nos zapachy. Paznokcie przedłużone żelem są elastyczne i trwałe oraz charakteryzują się naturalnym wyglądem. W miarę wzrostu naturalnego paznokcia żel uzupełnia się, by nie powstał nieestetyczny uskok.

ŻEL SMART TYTAN 5 ML

Metoda akrylowa – niezwykła wytrzymałość

Akryl jest niezwykle trwałym materiałem, który mocno przylega do płytki paznokcia. Pod względem wytrzymałości przewyższa żel. Metoda akrylowa przedłużania paznokci pozwala długo cieszyć się ich pięknym wyglądem. Takie paznokcie są bardzo odporne na urazy mechaniczne oraz działanie środków chemicznych. To idealny wybór dla osób, których codzienne obowiązki mogą negatywnie oddziaływać na paznokcie. Wykonanie przedłużania paznokci metodą akrylową wymaga wprawy i sporych umiejętności manicurzystki, dlatego lepiej powierzyć ten zabieg profesjonaliście. Wadą stosowania metody akrylowej w przedłużaniu paznokci jest większe oddziaływanie na naturalną płytkę paznokciową, które prowadzi do jej przesuszenia. W czasie zabiegu pewną niedogodność może sprawiać silny zapach towarzyszący stosowaniu preparatów przeznaczonych do przedłużania paznokci.

AKRYL KOLOROWY 4 G

IBD PUDER AKRYLOWY FLEX COVER PINK 21 G

Metoda akrylożelowa – połączenie idealne

Akrylożel stanowi połączenie zalet metody akrylowej i żelowej przedłużania paznokci. Produkt charakterystyczny do metody akrylożelowej ma postać bardzo gęstego żelu, który wyróżnia się trwałością porównywalną do akrylu, lecz jednocześnie charakteryzuje go elastyczność specyficzna dla żelu. Formowanie akrylożelu wymaga pewnej wprawy, jednak jest znacznie prostsze niż w przypadku akrylu. Wybór tej metody przedłużania paznokci likwiduje niedogodności specyficzne dla żelu i akrylu czyli niemiły zapach preparatów oraz pieczenie w czasie utwardzania.

SEMILAC AKRYLOŻEL DOUBLE FLEX ACRYLGEL CLEAR 60G