Złamany paznokieć – co robić?

Złamany paznokieć – co robić?

Jeżeli lubisz nosić długie paznokcie, zapewne znana jest Ci sytuacja, kiedy jedna z cierpliwie hodowanych i pielęgnowanych płytek ulega złamaniu. Często nie trzeba wiele, by paznokieć pękł. Wcale nie musi to być silny uraz na skutek np. uderzenia. Czasami pęknięcie powstaje niepostrzeżenie podczas codziennych czynności i z upływem czasu pogłębia się. Jeżeli przytrafi Ci się złamanie paznokcia, mamy dobrą wiadomość. Są sposoby, które pozwolą uratować Twój manicure bez konieczności skracania wszystkich płytek.

Niezawodny domowy sposób – torebka od herbaty

Dość prostym i zarazem skutecznym sposobem na naprawienie pękniętego paznokcia jest naklejenie łatki z torebki ekspresowej herbaty. Zaletą tej metody z pewnością jest jej łatwa dostępność, gdyż herbaciane torebki zazwyczaj każdy ma w domu. Do zabiegu przydadzą Ci się pilniczek, pęseta, wykałaczka i klej. Przed nałożeniem łatki musisz opiłować delikatnie miejsce pęknięcia i usunąć z niego pozostałości lakieru. Następnie z suchej torebki od herbaty wytnij niedużą łatkę. Jej powierzchnia powinna być odrobinę większa niż obszar uszkodzenia, Z pomocą pęsety i wykałaczki bardzo dokładnie naklej wycięty kawałek torebki w wybrane miejsce i starannie go wygładź i dociśnij. Gdy klej wyschnie, możesz już malować naprawione miejsce lakierem podkładowym i kolorowym.

SALLY HANSEN SALON SHRIMPLY DEVINE 520

Włókno jedwabne lub odżywka wzmacniająca na ratunek złamanym paznokciom

Sposobem pomagającym samodzielnie załatać uszkodzony paznokieć jest pomalowanie uszkodzenia odżywką wzmacniającą lub wzbogaconą włóknami jedwabnymi. Metoda jest mało skomplikowana, więc z pewnością łatwo ją zastosujesz. Przyda się szczególnie wtedy, gdy masz mało czasu. Odżywkę wystarczy zaaplikować na miejsce pęknięcia, zaczekać aż stwardnieje. Wyschnięty preparat należy opiłować delikatnym pilniczkiem, by miejsce jego nałożenia nie odróżniało się od reszty paznokcia. Następnie można pomalować paznokcie lakierem.

BIOGEL - NAIL CARE PROGRAM - PREPARAT WZMACNIAJĄCY

Klej do tipsów na złamanie paznokcia

Awaryjnym sposobem na naprawienie złamanego paznokcia jest użycie specjalnego kleju do paznokci lub tipsów. Pamiętaj, by nie korzystać z tego sposobu, jeżeli pod uszkodzeniem lub w jego okolicy znajduje się ranka. Metoda polega na sklejeniu pękniętych powierzchni przy pomocy odpowiedniego preparatu. Po jego zaschnięciu wystarczy spiłować ostrożnie miejsce spojenia, by je wygładzić. Następnie możesz pomalować naprawioną płytkę wybranym lakierem.

KLEJ DO TIPSÓW Z PĘDZELKIEM SEMILAC

Naprawianie złamania pod hybrydą

Jeżeli przytrafi Ci się pęknięcie paznokcia pod lakierem hybrydowym, co często ma miejsce przy bardzo długich naturalnych płytkach, możesz poradzić sobie wykorzystując wzmacniający żel. Po nałożeniu na paznokieć bazy do hybryd, zaaplikuj żel na objęty złamaniem obszar. Konieczne może być zastosowanie kilku warstw. Po utwardzeniu żelu – opiłuj płytkę i pomaluj ulubionym kolorem hybrydy.

LAKIER HYBRYDOWY HI HYBRID 5 ML RED RASPBERRY 204

Rekonstrukcja paznokcia

Gdy złamanie paznokcia obejmuje bardzo duży obszar jedynym wyjściem jest rekonstrukcja płytki z pomocą żelu lub akrylu. Do odtworzenia złamanej części potrzebna będzie specjalna forma. Zestaw doskonałej klasy foremek znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl. Dzięki technice żelowej lub akrylowej można nawet z niedużego fragmentu płytki paznokciowej odtworzyć piękny, długi paznokieć. Jeżeli rekonstrukcja zostanie starannie wykonana, jest bardzo trwała i pozwala długo cieszyć się pięknym manicure.

DUAL FORMY CLEAR DOSKONAŁE FORMY-AKRYLOŻEL I ŻEL