6 sposobów na depilację ciała

6 sposobów na depilację ciała

Od wieków kobiety starają się pozbywać niechcianego owłosienia. Gładka skóra nóg czy pach obecnie stanowi wręcz estetyczny standard dla zadbanej kobiety. Wiele pań boryka się z kłopotliwymi włoskami nad górną wargą czy na brodzie. Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów zwalczania tego uporczywego problemu. Przedstawiamy najpopularniejsze metody depilacji. Z pewnością znajdziesz wśród nich swoich faworytów.

Usuń zbędne owłosienie kremem lub pianką

Bezbolesnym i skutecznym sposobem na usunięcie niechcianych włosków jest zastosowanie kremu lub pianki do depilacji. Ich aktywne składniki rozpuszczają włos. Wystarczy nanieść kosmetyk na wybrany obszar skóry, odczekać wskazany przez producenta czas, następnie ściągnąć specjalną szpatułką produkt wraz z usuniętymi włosami. Jeżeli chciałabyś skorzystać z depilacji chemicznej, pamiętaj, by do szczególnie wrażliwych obszarów dobierać dedykowane dla nich produkty. W przeciwnym razie istnieje ryzyko podrażnienia skóry lub błony śluzowej. Nim rozpoczniesz depilację kremem lub pianką, zawsze zrób próbę alergiczną. Kosmetyki depilujące pozwolą Ci cieszyć się gładkim ciałem nieco dłużej niż maszynka do golenia, ponieważ włosy są rozpuszczane u samej nasady.

Pozbądź się włosków na długo z pomocą wosku

Depilacja woskiem zyskała wiele zwolenniczek, gdyż zapewnia gładką skórę nawet na kilka tygodni. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie plastrów do depilacji na zimno. To bezpieczna metoda, dzięki której pozbędziesz się owłosienia w domowym zaciszu. Możesz skorzystać także z wosków aplikowanych na gorąco. Będziesz wówczas potrzebować podgrzewacza. W czasie zabiegu musisz uważać na temperaturę produktu, gdyż łatwo się nim sparzyć. Wosk jest nieco bolesną metodą, jednak przy odrobinie wprawy możesz zminimalizować nieprzyjemne doznania. Do depilacji szczególnie wrażliwych miejsc, np. twarzy świetnie sprawdzają się woski twarde, które nie podrażniają skóry.

PASKI ERBEL DO DEPILACJI VELET 100SZT

RONNEY PEREŁKI WOSKU DO DEPILACJI NATURAL 100 G

Dla tradycjonalistów – golenie maszynką

Najtańszym i niewymagającym dużych umiejętności sposobem na niechciane włoski jest golenie ich maszynką. Pamiętaj, by stosować do tego zabiegu krem lub piankę, które zmiękczą włos i zredukują ryzyko podrażnień skóry. Kosmetyki te zapewniają dokładniejszą i wygodniejszą depilację. Wadą golenia maszynką jest krótkotrwały efekt. Niektórym osobom włoski odrastają bardzo szybko i stają się widoczne już po upływie kilkunastu godzin. Odcięte ostrzem łodygi włosów mają ostre krawędzie, dlatego skóra po goleniu dość szybko staje się szorstka. Pozbywanie się owłosienia z użyciem maszynki niesie ryzyko podrażnień skóry oraz skaleczenia.

RONNEY - PIANKA PRZED DEPILACJĄ O ZAPACHU WANILII

Nić do depilacji – sposób dla ambitnych

Jeżeli masz zdolności manualne i nieco samozaparcia możesz nauczyć się depilacji nicią. Do zabiegu potrzebujesz kawałka mocnej, bawełnianej nici. Metoda ta pozwala pozbyć się włosków na dłużej niż w przypadku stosowania wosku lub depilatora elektrycznego. Nić wyrywa nawet bardzo krótkie włoski. Jeżeli twoja technika pracy jest prawidłowa, to threading sprawia mniej bólu niż wosk lub pęseta. Nitkowanie jest niedrogie i skuteczne, jednak wymaga sporych umiejętności i wprawy. Ciężko samodzielnie wydepilować nitką trudno dostępne miejsca, np. tylną stronę nóg, jednak z powodzeniem możesz sobie w ten sposób precyzyjnie wyregulować brwi lub usunąć wąsik.

Pasta cukrowa – naturalny sposób na gładką skórę

Depilacja pastą cukrową jest znakomitą alternatywą dla stosowania wosku. Jeżeli po wosku cierpisz z powodu podrażnienia skóry, pasta cukrowa może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Z pomocą pasty usuniesz włoski w znacznie łagodniejszy sposób, gdyż zrywasz ją ze skóry zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Ponadto kosmetyk nie klei się do ciała, co zmniejsza ryzyko podrażnień. Pasta cukrowa jest naturalnym produktem. Możesz przyrządzić ją samodzielnie w domu lub kupić w dobrej hurtowni kosmetycznej.

NEONAIL PASTA CUKROWA DO DEPILACJI

Nowoczesna depilacja laserowa

Wiele kobiet marzy o pozbyciu się zbędnego owłosienia na długo. Pozwala na to depilacja z użyciem lasera kosmetycznego. Po kilku sesjach możesz cieszyć się gładkim ciałem nawet przez dwa lata. Ten rodzaj usuwania włosków oferowany jest wyłącznie w salonach kosmetycznych. Metoda jest nieco bolesna, jednak zapewnia najbardziej trwałe efekty. Jej wadą są dość wysokie koszty. Laser jest najbardziej skuteczny w usuwaniu ciemnych i grubych włosów.