Biurko kosmetyczne — spraw sobie prawdziwą wygodę!

Dobrze przemyślany i zaplanowany warsztat pracy przynosi efekty. Ergonomia sprzyja zarówno szybkości wykonywanego zadania, jak i komfortowi osoby zajmującej się danym projektem. Dotyczy to każdej branży, szczególnie kosmetycznej. W dobrym salonie, w którym dba się o klienta i pracownika, nie może zabraknąć biurka kosmetycznego. To wygoda, którą w trakcie zabiegu docenią obie strony.

Komfort i jakość to zadowolenie klientów

Klientki wybierają swój ulubiony salon kosmetyczny kierując się wieloma kryteriami. W czołówce tej listy znajduje się jakość wykonywanej usługi. Warto pamiętać, że w dużej mierze ma na nią wpływ komfort, jaki towarzyszy zabiegowi. Chodzi tu zarówno o wygodę Klientki, jak i osoby wykonującej usługę. Zmęczonej kiepskimi warunkami kosmetyczce lub stylistce paznokci, trudno jest zadbać o dobre samopoczucie osoby siedzącej naprzeciwko. Przy bolącym po wielu godzinach pracy karku i mięśni, uśmiech na twarzy i miłe słowo przychodzą z ogromnym trudem, a są niezbędne do budowania dobrej relacji z klientami.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę również na organizację pracy. Od niej zależy bowiem szybkość, z jaką obsługiwani są klienci salonu. Im więcej osób skorzysta z naszych usług, tym większy zysk zanotujemy w firmowym portfelu. Jeśli więc mówimy o pracy stylistki paznokci, powinna ona mieć wszelkie niezbędne akcesoria dostępne na wyciągnięcie ręki. Idąc tym tropem łatwo się domyślić, jak dużym ułatwieniem będzie dla niej biurko kosmetyczne z dużą ilością szuflad i półek.

Biurko kosmetyczne 1

Biurko kosmetyczne – Jakie wybrać?

Wiemy już, że biurko kosmetyczne jest niezbędnym wyposażeniem nawet małego salonu. Pozostałe kwestia jego wyboru. Czym kierować się przy zakupie mebla? Przede wszystkim rodzajem usług, jakie dany gabinet ma świadczyć. Przy stanowisku pracy dla stylistki paznokci przyda się wbudowany w blat pochłaniacz pyłu. Nie bez znaczenia jest też szerokość powierzchni. Powinna ona uwzględniać odległość, jaka dzieli stylistkę od klientki lub klienta i odpowiadać fizjologicznej budowie obu stron. By dotrzeć do znacznie oddalonej od siebie dłoni, trzeba zwiększyć kąt nachylenia ciała, co prowadzi do szybkiego zmęczenia i większa ryzyko wystąpienia kontuzji.

W niewielkim salonie, gdzie półki i regały mieszczą się blisko siebie, nie trzeba skupiać się na ilość szafek i schowków przy biurku. W małym pomieszczeniu i tak wszystko jest niemal pod ręką, więc bardziej przyda się wolna przestrzeń pod blatem, gdzie swobodnie oraz komfortowo spoczną nogi stylistki i obsługiwanej przez nią osoby. Na samym blacie natomiast, obok pochłaniacza pyłów, powinno znaleźć się miejsce na roboczą lampę, podkładkę pod nadgarstek dla klientki bądź klienta i potrzebne przy danej usłudze akcesoria. Zbyt zagracone biurko sprawia wrażenie zaniedbanego i zaburza estetykę całego gabinetu. Chaos na blacie stworzony przez nadmiar przedmiotów, może sprawiać wrażenie niedbałego podejścia nie tylko do stanowiska pracy, ale też jakości świadczonych w danym miejscu usług.

Biurko kosmetyczne 2