Cążki do skórek – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Pielęgnacja dłoni jest ważnym elementem dbania o urodę. Aby manicure pięknie się prezentował, koniecznie zwróć uwagę na stan skórek przy paznokciach. Te niewielkie fragmenty skóry często mogą zepsuć efekt najpiękniej dobranych kolorów lakierów i zdobień. Wiele osób boryka się z suchymi, łuszczącymi się skórkami, które nadmiernie zarastają płytkę. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z tym problemem jest wycinanie skórek za pomocą specjalistycznych cążek. Przedstawiamy, jak wybrać najlepsze cążki do skórek.

Po co i jak wycinać skórki?

Pozbywanie się przesuszonych skórek przy paznokciach jest nieodzownym elementem profesjonalnego manicure. Zgrubiałe i szorstkie skórki, które zarastają fragmenty płytek paznokciowych, nie wyglądają estetycznie. Aby skutecznie i bezpiecznie poradzić sobie z tym problemem, koniecznie zaopatrz się w kosmetyki nawilżające, przeznaczone do skórek. Na ogół mają one postać kremu lub olejku. Niezbędnymi akcesoriami do wycinania skórek są patyczek lub szpatułka, którymi odsuniesz skórki z powierzchni paznokci, oraz ostre, precyzyjne cążki. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto namoczyć dłonie, sprawi to, że skórki staną się miększe, łatwiej będzie Ci je odsunąć i wyciąć. Podczas operowania cążkami, zachowaj uwagę, by przypadkowo się nimi nie zaciąć.

Dlaczego powinnaś zaopatrzyć się w cążki?

Istnieje kilka metod popularnie stosowanych do usuwania skórek. Wśród nich można wyliczyć radełko, frezarkę, a nawet pilniczek. Korzystając z radełka, trudno usunąć skórki równie precyzyjnie, jak w przypadku cążków. Pilniczek nie jest dobrą metodą pozbywania się niechcianych skórek, gdyż nie tylko łatwo się nim skaleczyć, lecz także uszkodzić płytkę. Spiłowane skórki stają się bardziej szorstkie i często jeszcze bardziej widoczne. Frezarka jest dobrym narzędziem do usuwania problematycznych skórek wokół paznokci, jednak prawidłowe i bezpieczne korzystanie z niej wymaga sporo umiejętności. Dobrze dobrane cążki z pewnością są najwygodniejszym instrumentem do samodzielnego wycinania skórek. Pozwalają bezpiecznie i bardzo precyzyjnie opracować skórki w trakcie wykonywania manicure. Ponieważ cążki naruszają ciągłość naskórka, pamiętaj o ich dezynfekcji przed i po użyciu. Nie pożyczaj swoich cążek innym osobom, gdyż grozi to zakażeniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie cążki?

Podstawowym parametrem, rozróżniającym cążki jest długość ostrza. Im twardsze i grubsze są Twoje skórki, tym lepiej sprawdzą się cążki o dłuższych ostrzach, np. 7 i więcej mm. Długie ostrze sprawia, że wycinanie skórek przebiega szybciej, krótkie zapewnia lepszą precyzję. Wybierając cążki, zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Te najlepsze zrobione są ze stali chirurgicznej. Powierzchnie tnące powinny mieć idealny styk, profil i być dobrze naostrzone. Dla wygody pracy zwróć uwagę, czy uchwyty cążek stabilnie leżą w dłoni a ich mechanizm się nie zacina. Wielkość i ciężar narzędzia powinny być indywidualnie dopasowane do dłoni użytkownika. Duży wybór wysokiej jakości cążek znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl. Jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów akcesoriów takich jak nożyczki kosmetyczne, pęsety czy cążki do skórek jest firma Staleks.