Depilacja bikini — co warto wiedzieć?

Depilacja bikini — co warto wiedzieć?

Depilacja bikini dla niejednej kobiety bywa najbardziej problematyczną strefą, z której usuwa się niechciane włoski. Wiele kobiet ma obawy przed wylegiwaniem się w stroju kąpielowym właśnie z powodu owłosienia stref intymnych. Wrastające włoski, przebarwienia czy guzy to zmartwienia wielu Pań. Przed rozpoczęciem depilacji na własną rękę warto zasięgnąć porad, które pozwolą na profesjonalne wykonanie zabiegu. Oto mini przewodnik dotyczący depilacji bikini w domu.

Czym jest brazylijska depilacja?

Włosy w okolicy bikini to naturalna rzecz, której nie trzeba się wstydzić. Jednak często pragniemy je usunąć, ponieważ zarastają na udach, wystają spod kostiumu kąpielowego lub bielizny. Czasami włosy rosną w górę w linii w kierunku pępka. Jedną z najpopularniejszych metod usuwania włosów jest wykorzystanie wosku. Ta metoda usuwa wszystkie włosy łonowe i można w tym celu używać zarówno gorącego, jak i zimnego wosku. Niezależnie od metody, każdy wosk działa przyklejając się do włosów, dzięki czemu można je wyrwać z korzeniem.

Zalety brazylijskiej depilacji

Zastosowanie wosku ma pewne zalety, których nie posiadają pozostałe metody depilacji. Przede wszystkim mniej podrażnień — jeśli zabieg zostanie odpowiednio przygotowany, depilacja woskiem prawdopodobnie nie spowoduje podrażnień i wysypki, tak jak często bywa w przypadku golenia maszynką. Metoda ta jest również bardzo trwała — włoski w końcu odrastają, ale depilacja woskiem może sprawdzić, że pozbędziesz się problemu na około trzy tygodnie. Ponadto wielokrotne powtarzanie tej metody sprawia, że włosy zaczynają odrastać bardziej miękkie i cieńsze. Z biegiem czasu depilacja woskiem będzie łatwiejsza i mniej bolesna, a między sesjami możesz wydłużyć czas.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Zabieg najlepiej wykonać zaraz po prysznicu lub kąpieli, kiedy skóra jest czysta, sucha i miękka. Nie należy wcześniej używać żadnych balsamów ani olejków, nie ma również potrzeby przecierania skóry wacikiem nasączonym alkoholem — może to spowodować przesuszenie. Unikaj depilacji woskiem podczas okresu (będziesz bardzo wrażliwa) lub po wypiciu alkoholu.

Produkty do brazylijskiej depilacji — nasza oferta

Nowoczesne produkty do depilacji sprawiają, że usuwanie włosów w zaciszu domowym jest jak najbardziej możliwe i nie musi kosztować wiele. W naszej ofercie znajduje się wiele nowoczesnych produktów do depilacji, które sprawią, że Twoje ciało będzie zadbane, a zastosowanie poszczególnych artykułów jest bezpieczne dla skóry. Oferujemy różnego rodzaju woski do depilacji, które charakteryzują się unikalną formułą, najwyższą jakością, a co za tym idzie — skutecznością działania. Nasze produkty są łagodne dla skóry i doskonale nadają się do depilacji tak wrażliwych obszarów, jak strefy intymne. Jedyne co musisz zrobić to rozprowadzić preparat na swojej skórze, aby następnie usunąć uporczywe owłosienie.

Jednak to nie wszystko, co nasz sklep przygotował dla swoich klientów — oferta obejmuje szerokie spektrum artykułów do depilacji, w tym olejków, past cukrowych, a także kosmetyków pielęgnacyjnych do stosowania po depilacji. Prócz artykułów kosmetycznych dysponujemy także akcesoriami, takimi jak szpatułki drewniane, plastry cięte, podgrzewacze do włosków czy taśmy depilacyjne. Skorzystaj z naszej bogatej oferty i ciesz się piękną i gładką skórą przez długi czas!