Henna pudrowa czy farbka – podpowiadamy

Henna pudrowa czy farbka – podpowiadamy

W stylizacji brwi w ostatnich latach można zaobserwować prawdziwą rewolucję. Wokół nas powstają salony kosmetyczne specjalizujące się wyłącznie w koloryzacji i architekturze brwi. Nic dziwnego – w końcu łuki brwiowe stanowią oprawę twarzy i mają ogromny wpływ na wygląd. Umiejętne ich podkreślenie dodaje obliczu wyrazistości a nawet potrafi ukryć pewne mankamenty urody i odmłodzić spojrzenie. Najczęściej oferowanymi zabiegami dla brwi są koloryzacja farbką oraz koloryzacja henną pudrową. Podpowiadamy, co je odróżnia od siebie i jaki rodzaj koloryzacji jest najlepszy.

Co charakterystycznego zawiera henna pudrowa?

Największą zaletą henny pudrowej jest jej organiczne pochodzenie. Większość składu tego produktu stanowi sproszkowana naturalna henna pochodząca z lawsonii bezbronnej. Jeżeli cenisz naturalne kosmetyki, z pewnością ten przypadnie Ci do gustu. Hennę organiczną rozprowadza się w czystej wodzie. Do koloryzacji nie potrzebuje stosowania dodatkowego oksydantu.

HENNA DO BRWI BH BROW HENNA NEUTRAL BROWN 10ML-101

Z czego składa się farbka do brwi?

Farbki do brwi, często nazywane henną żelową mają skład nieco podobny do farb do włosów. Najczęściej przyjmują postać kremu, w którym znajdują się cząsteczki chemicznych pigmentów. Aby mogła nastąpić koloryzacja, niezbędny jest oksydant. Im wyższa procentowość utleniacza, tym mocniejszy kolor można uzyskać w czasie farbowania brwi. Producenci nowoczesnych farbek zadbali, by kosmetyki te oprócz walorów koloryzacyjnych, posiadały też właściwości pielęgnacyjne. Wiele farb do brwi zostało wzbogaconych naturalnymi olejkami i witaminami, które dbają o włos podczas zabiegu.

HENNA ŻELOWA REFECTOCIL JASNY BRĄZ

Jakie efekty pozwala uzyskać farba a jakie henna?

Podstawowym celem koloryzacji brwi jest zafarbowanie włosa. Lubiany przez wiele osób kolor na skórze jest efektem ubocznym farbowania. Zazwyczaj zmywa się po maksymalnie 12 dniach. W przypadku henny pudrowej koloryzacja skóry jest mocniejsza i trwalsza niż po zastosowaniu farbki. Henna umożliwia uzyskanie bardziej wyrazistych i spektakularnych efektów, farba pozwala na subtelniejsze i bardziej naturalne stylizacje. Obydwa produkty umożliwiają uzyskanie bardzo szerokiej palety odcieni brązu, złota, szarości i rudości dzięki mieszaniu kolorów. Doświadczona stylistka potrafi idealnie dobrać barwę kosmetyku do naturalnej urody klientki. Bardzo modnym efektem w koloryzacji brwi jest ombre. Jeżeli lubisz tę charakterystyczną gradację koloru, postaw na hennę pudrową, gdyż specyfika pracy z tym produktem umożliwia uzyskanie bardzo pięknego i wyrazistego ombre w poziomie lub pionie. Dzięki intensywnemu farbowaniu skóry henna pudrowa pozwala ukryć niektóre mankamenty brwi czy poprawić ich symetrię. Kolor farbki zmywa się ze skóry dość szybko, dlatego jest to kosmetyk polecany szczególnie osobom, które nie mają problematycznych brwi ani dużych ubytków włosków.

WONDER LASHES BROW HENNA SZAMPON W PIANCE 50ML

Który produkt lepiej wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który z produktów do stylizacji jest lepszy – henna pudrowa czy farbka. Obydwa mają inną specyfikę pracy i pozwalają na uzyskanie odmiennych efektów. Jeżeli nie zależy Ci na długotrwałym zafarbowaniu skóry, masz ładne brwi i chcesz, aby ich stylizacja wyglądała naturalnie, doskonale sprawdzi się dla Ciebie koloryzacja farbkami. Gdy Twoim celem jest uzyskanie efektu podobnego do makijażu permanentnego i intensywny kolor na skórze, lepiej sprawdzi się henna organiczna.