Jak dobrać odpowiednie pędzle? 5 rad!

Dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że dobry pędzel to podstawa udanego makijażu. Żadna profesjonalna makijażystka nie pokusi się o stwierdzenie, że ma ich wystarczającą ilość i podobnie pędzle do makijażu traktuje coraz szersze grono kobiet, które make-up wykonują samodzielnie przy domowej toaletce. Jeśli jeszcze nie należysz do tej grupy, skorzystaj z naszych porad, jak dobrać odpowiednie pędzle. Wystarczy ich kilka sztuk, by cieszyć się nienagannym makijażem.

Cienie do powiek i makijaż oka

Oczy są zwierciadłem duszy i zasługują na nienaganną oprawę. W jej stworzeniu pomoże Ci przedstawiciel najbardziej uniwersalnych modeli – mały, podłużny pędzel wykonany z miękkiego włosia. Sięgaj po niego nie tylko przy nakładaniu cienia na całą powiekę. Taki pędzel do makijażu oczu sprawdzi się również przy podkreślaniu ich kształtu, a nawet przy pudrowaniu twarzy i aplikowaniu na skórę rozświetlacza w kamieniu.

Do rozświetlania i blendowania

Do rozświetlenia makijażu, blendowania kolorów i tworzenia małych akcentów w make-upie, przyda się niepozorny pędzel kulka. Z jego pomocą perfekcyjnie przyciemnisz zewnętrzny kącik oka, rozjaśnisz kącik wewnętrzny, wykonasz makijaż dolnej powieki i nienagannie rozetrzesz granice pomiędzy cieniami, tworząc efekt płynnego przejścia jednego koloru w drugi. Z jego pomocy skorzystaj również, gdy zechcesz rozetrzeć kredkę lub miejscowo rozświetlić swoją twarz.

Pędzel do brwi, eyelinera i makijażu ust

Kolejną pozycją, jakiej nie powinno zabraknąć na Twojej toaletce, jest skośny pędzelek z twardym włosiem. Idealnie sprawdzi się on przy podkreślaniu brwi – perfekcyjnie namalujesz nim pojedyncze włoski i wypełnisz kontur. Bez wątpienia polubisz się z nim również, gdy zechcesz zaznaczyć kontur oka kredą lub namalować kreskę eyelinerem, konturówką lub cieniem do powiek. Skośny, sztywny pędzel możesz wykorzystać również przy malowaniu ust.

Pędzel do korektora

Do aplikacji na skórę korektora i kremowych kosmetyków przyda się mały, płaski lub dobrze zbity pędzelek z zaokrąglonym włosiem. Korzystając z niego, unikniesz sytuacji, gdy korektor lub inny kosmetyk w formie kremu znika ze skóry, co często zdarza się przy nakładaniu ich palcami. To również idealne wsparcie w sytuacji, gdy nałożony preparat odcina się kolorystycznie od cery. Za pomocą pędzelka idealnie rozetrzesz granice, dzięki czemu kosmetyk wtopi się w skórę. Jego niewielki rozmiar umożliwia precyzyjne nałożenie korektora w miejsce, które chcesz ukryć pod makijażem.

Pędzel do pudru

Jeśli chodzi o pędzel do pudru, to jego wybór dopasuj do swoich indywidualnych preferencji. Do wyboru masz dość szeroką gamę propozycji – od dużych z puchatym włosiem po mniejsze z płaską końcówką. To, który z nich sprawdzi się najlepiej, zależy przede wszystkim od techniki, z jakiej korzystasz, nakładając puder na twarz. Średniej wielkości, płaski pędzel do pudru z włosia polecamy do przypudrowywania miejsc narażonych na wyświecanie — chodzi tu o strefę „T”, czyli czoło, nos i brodę. Łatwo go przyłożyć do wybranego miejsca i w ten sposób kontrolować ilość nakładanego na skórę kosmetyku. Jeśli jednak swoją twarz pudrujesz, omiatając ją, dobrym wyborem będzie duży, puchaty pędzel do pudru.