peeling

Jak prawidłowo wykonać peeling?

Miękka, aksamitna w dotyku skóra jest marzeniem wielu osób. Aby móc się nią cieszyć, sięgamy po wysokiej jakości kosmetyki oraz przeprowadzamy służące poprawie urody zabiegi. U podstaw prawidłowej pielęgnacji ciała i skóry twarzy leży oczyszczanie. Jednym z najprostszych sposobów pozbycia się zanieczyszczeń i martwego naskórka jest peeling.

W jakim celu wykonuje się peeling?

Podstawową rolą peelingu jest złuszczanie. Dzięki pozbyciu się z rogowej warstwy naskórka martwych komórek, cera staje się bardziej gładka i przyjemna w dotyku. Oczyszczanie skóry pozwala pozbyć się niektórych przebarwień i poprawia jej koloryt. Niektóre peelingi dzięki zawartości szorstkich mikrocząstek delikatnie masują skórę i poprawiają mikrokrążenie. Prawidłowe oczyszczenie cery jest podstawą dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Peeling stanowi przygotowanie do dalszych czynności służących poprawie stanu skóry. Oczyszczona powierzchnia ciała bardziej efektywnie chłonie odżywcze składniki zawarte w maseczkach, kremach lub balsamach. Regularne wykonywanie peelingów stymuluje skórę do szybszej odnowy.

Dobór odpowiedniego rodzaju peelingu

W hurtowniach kosmetycznych można znaleźć wiele rodzajów peelingów. Kosmetyki te można podzielić na dwie podstawowe grupy: chemiczne i mechaniczne. Preparaty przeznaczone do złuszczania metodą mechaniczną zawierają różnych wielkości szorstkie drobinki, których zadaniem jest ścieranie martwego naskórka i zanieczyszczeń z powierzchni skóry. W zależności od rozmiaru cząstek ścierających istnieją peelingi drobno lub gruboziarniste. Im bardziej cienka i delikatna jest skóra, którą chcemy poddać zabiegowi złuszczania, tym mniejsze i delikatniejsze powinny być ziarenka zawarte w peelingu. Kosmetyki, których działanie złuszczające i regenerujące skórę opiera się o substancje chemiczne wchodzące w ich skład zaliczane są do peelingów chemicznych. Delikatne powierzchniowe peelingi chemiczne można wykonywać w zaciszu własnej łazienki. Świetnie sprawdzają się podczas pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy, szyi lub dekoltu. Substancjami złuszczającymi są w przypadku peelingów chemicznych kwasy (np. owocowy, glikolowy, mlekowy). Do delikatnych peelingów, szczególnie polecanych dla cer naczynkowych należy peeling enzymatyczny. Ten preparat zawiera naturalne enzymy roślinne (np. papainę), które rozpuszczają martwe komórki naskórka na drodze enzymatycznego rozkładu.

HIALURONOWY PEELING ENZYMATYCZNY DO TWARZY 150G

Jak wykonać peeling twarzy?

Cera na twarzy jest szczególnie cienka i wrażliwa. Nie powinno się poddawać jej zbyt intensywnemu rozciąganiu czy tarciu. Aby skutecznie przeprowadzić oczyszczanie twarzy najlepiej skorzystać z peelingów enzymatycznych lub chemicznych. Kosmetyki te zapewnią skuteczne oczyszczenie twarzy bez nadmiernego oddziaływania mechanicznego. Peelingi mechaniczne najlepiej sprawdzą się przy tłustej cerze o szczególnie grubej warstwie rogowej naskórka. Jeżeli chcemy użyć kosmetyku z ziarenkami do oczyszczania twarzy o skórze normalnej lub suchej, wybierzmy peeling o jak najmniejszej średnicy ziaren ścierających. Najlepsze efekty uzyskamy, wykonując peeling 1-2 razy w tygodniu. Zbyt intensywne złuszczanie może prowadzić do podrażnień skóry. Technika nakładania peelingu zależy od jego rodzaju. Peelingi mechaniczne należy delikatnie wcierać, natomiast chemiczne lub enzymatyczne aplikuje się podobnie jak maseczki.

BIELENDA STYMULUJĄCY PEELING KWASOWY DO TWARZY

Peeling całego ciała

Do peelingu ciała doskonale sprawdzą się mechaniczne peelingi z większymi drobinkami. Takie kosmetyki dodatkowo zapewniają skórze stymulujący masaż, który pozytywnie wpływa na mikrokrążenie krwi. Świetnie sprawdzają się także szorstkie rękawice przeznaczone do złuszczającego masażu czy specjalne szczotki.

BINGOSPA PEELING SOLNY, SKAŁA WULKANICZNA 580G