Jak zadbać o skórę po goleniu – poradnik dla mężczyzn

Wciąż mało mówi się o pielęgnacji męskiej skóry, a przecież – podobnie jak cera kobiet – wymaga regularnych zabiegów, które zapewnią jej na długo zdrowy i młody wygląd. Czynnością, jaką każdy mężczyzna wykonuje z dużą częstotliwością, jest golenie. W czasie usuwania zarostu z twarzy, cerze zagrażają podrażnienia i skaleczenia, dlatego wymaga ona szczególnej troski po zakończeniu zabiegu. Podpowiadamy, jak zadbać o skórę po goleniu.

Pielęgnacja skóry po goleniu – od czego zacząć?

Aby ograniczyć podrażnienia skóry po goleniu, warto zadbać, by była dobrze przygotowana do zabiegu jeszcze przed usuwaniem zarostu. Podstawą jest sprawna maszynka do golenia. Tępe ostrza mogą wyrządzić wiele szkód. Ważnym etapem poprzedzającym golenie jest zmiękczenie włosków. W tym celu najlepiej użyć specjalistycznych kosmetyków, jak mydło do golenia czy pianka do golenia. Preparaty – oprócz zmniejszenia twardości włosa – ułatwiają precyzyjne przesuwanie maszynki po skórze. Ich rolą jest także nawilżenie. Dobrą praktykę wspierającą rozmiękczenie włosa stanowi ciepły kompres z ręcznika.

Skóra po goleniu – czas na ukojenie i nawilżenie

Bezpośrednio po zakończeniu golenia, cera jest nieprzyjemnie podrażniona i piecze. Te przykre uczucia można złagodzić dzięki balsamom po goleniu. Lekka konsystencja kosmetyków sprawia, że szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Właściwości kojące zapewnia tym produktom zawartość alantoiny. W skład balsamów czy mleczek po goleniu wchodzą często kompleksy substancji o działaniu przeciwbakteryjnym. Dzięki nim drobnoustroje, które mogą wniknąć przez naruszoną goleniem warstwę naskórka, zostaną zniszczone, a my unikniemy zakażenia i stanów zapalnych. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji po goleniu mają za zadanie nawilżyć cerę i zapewnić jej miękkość oraz elastyczność. Często są wzbogacone witaminami odpowiedzialnymi za młody wygląd skóry. Ważną funkcją kremów i balsamów po goleniu jest odbudowa naruszonej tym zabiegiem warstwy lipidowej naskórka. 

Woda po goleniu – po co ją stosować?

Popularnym kosmetykiem stosowanym przez mężczyzn jest woda po goleniu. To specjalna mieszanina substancji aromatycznych, wody zdemineralizowanej oraz alkoholu. Niewielkie stężenie alkoholu chroni przed bakteriami. Dla wyjątkowo wrażliwej skóry najlepiej wybrać wodę po goleniu z minimalną ilością tego składnika. Zadaniem wody po goleniu jest nie tylko odkażenie cery, lecz również nadanie przyjemnego, perfumowanego zapachu. Kosmetyk rewitalizuje skórę i zapewnia jej świeży wygląd.

Jak postąpić w razie skaleczenia skóry podczas golenia?

Pomimo ostrożności i precyzji w czasie golenia, istnieje ryzyko skaleczenia skóry. Rankę należy szybko przemyć i odkazić. Na rynku dostępne są specjalistyczne balsamy oraz żele, których rolą jest pielęgnacja skóry w miejscu skaleczenia. Zawierają one substancje pomagające błyskawicznie zatamować krew. Kosmetyki te sprzyjają szybkiemu gojeniu ran powstałych na skutek golenia. 

Jeśli zatniemy skórę w czasie golenia, szybko nałóżmy bezpośrednio na skaleczenie ten wyjątkowo skuteczny wyrób kosmetyczny. Z łatwością można zamówić go w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl.