Jakie meble powinny znaleźć się w Twoim salonie?

Urządzenie salonu kosmetycznego nie jest łatwe. Podczas jego aranżacji musisz znaleźć idealną równowagę między praktycznością, doskonałym designem, wygodą i zgodnością z wytycznymi sanitarnymi. Meble do gabinetu kosmetycznego powinny nie tylko pięknie wyglądać i cieszyć oczy odwiedzających klientek. Do ich równie ważnych cech zalicza się trwałość i odporność na zabrudzenia, funkcjonalność podczas przeprowadzanych zabiegów i ergonomia, pozwalająca Ci bezpiecznie pracować i dbać o prawidłową, komfortową postawę Twojego ciała. W asortymencie sklepu internetowego DyskontKosmetyczny.pl znajdziesz szeroki wybór pięknych i praktycznych mebli do salonów kosmetycznych. Wyprodukowane zostały przez cenionych producentów, dlatego wyróżniają się trwałością, niezawodnością i niezwykle stylowym wyglądem.

Fotel do zabiegów – to podstawa w każdym salonie

Najważniejszym w salonie kosmetycznym elementem wyposażenia jest fotel do zabiegów. To, jaki rodzaj mebla najlepiej sprawdzi się dla Ciebie zależy od zakresu oferowanych usług. Jeżeli wykonujesz pedicure, z pewnością przyda Ci się fotel pozwalający klientce ułożyć odpowiednio stopy. Do stylizacji rzęs wystarczy prosta leżanka lub stół do masażu a w przypadku makijażu, niezastąpione jest specjalne wysokie krzesło. Wśród klasycznych foteli kosmetycznych, które są najbardziej uniwersalnymi sprzętami znajdziesz zarówno obsługiwane ręcznie, jak i wyposażone w siłowniki hydrauliczne czy w pełni regulowane za pomocą silniczków elektrycznych. Najlepszy fotel kosmetyczny, to ten który pozwala dostosowywać dużą liczbę parametrów w sposób szybki, płynny i wymagający minimalnego wysiłku z Twojej strony.

Wygodny taboret kosmetyczny dla zdrowia kręgosłupa

Większość zabiegów pielęgnacyjnych wykonujesz na siedząco. Pozycja ta jest sporym wyzwaniem dla kręgosłupa i całego układu ruchu. Aby maksymalnie zabezpieczyć swoje zdrowie, ogromnie ważny jest dobór wygodnego taboretu kosmetycznego. W zależności od Twoich preferencji możesz w szerokim asortymencie sklepu DyskontKosmetyczny.pl znaleźć zarówno taborety siodła, jak i klasyczne, wyposażone w oparcie lub nie, pozwalające wygodnie regulować wysokość czy kąt nachylenia. Wszystkie oferowane meble są trwałe i łatwe w czyszczeniu, dlatego doskonale sprawdzają się w salonach kosmetycznych.

Praktyczny pomocnik kosmetyczki

Aby zabiegi kosmetyczne przebiegały sprawnie, niezwykle ważne jest prawidłowe przygotowanie miejsca pracy. Jeżeli masz pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria i preparaty, oszczędzasz czas i pracujesz znacznie wydajniej i wygodniej. Meblem kosmetycznym, który z pewnością ułatwi Ci codzienną pracę jest stolik kosmetyczny. Ma on postać wąskiej szafki wyposażonej w kółka zapewniające mobilność. W zależności od Twoich potrzeb, możesz zdecydować się na prosty stolik z kilkoma półkami lub bardziej rozbudowany mebel, wyposażony w szuflady czy szafki. Stoliki są pozwalają ustawić na nich urządzenia służące do zabiegów pielęgnacyjnych, bądź dezynfekcji i sterylizacji narzędzi.

Recepcja – niezbędny element wystroju gabinetu kosmetycznego

Trudno wyobrazić sobie profesjonalny salon kosmetyczny bez recepcji. Właśnie w tym miejscu następuje na ogół Twój pierwszy kontakt z klientką. W ofercie sklepu internetowego DyskontKosmetyczny.pl znajdziesz różne warianty tego niezbędnego w każdym gabinecie mebla: zarówno klasyczne proste, jak i półokrągłe czy narożne. Wszystkie recepcje wyposażone zostały w wygodne półki czy szuflady, w których zmieścisz niezbędne dokumenty, kasę fiskalną, terminal etc. Obicia zostały wykonane z materiałów, które łatwo umyć i zdezynfekować, co jest niezwykle ważne ze względu na wymagające przepisy dotyczące higieny w gabinecie kosmetycznym. Stylowy design oferowanych recepcji wspaniale doda szyku wnętrzu Twojego salonu.