Nawilżanie ciała i twarzy — dowiedz się, dlaczego jest tak ważne!

Nawilżanie ciała i twarzy — dowiedz się, dlaczego jest tak ważne!

Nawilżanie skóry to jeden z etapów pielęgnacji, którego nigdy nie powinniśmy pomijać. Niezależnie od tego, jaki typ skóry posiadamy, w rutynie naszej stałej pielęgnacji powinny znaleźć się kosmetyki nawilżające i przywracające skórze odpowiednią ilość wody. Sprawdź, dlaczego nawilżanie ciała i twarzy jest tak ważne!

Dlaczego skóra wymaga nawilżenia?

Nasza skóra codziennie narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Ekspozycja na słońce, wiatr, mróz, używanie nieodpowiednich kosmetyków czy picie zbyt małej ilości wody — to wszystko sprawia, że nasza skóra traci cenne elementy, odpowiedzialne za jej odpowiednie nawilżenie. Bariera ochronna w postaci odpowiedniej ilości wody, w momencie, gdy zostaje drastycznie zmniejszona, objawia się przesuszoną skórą, a także skłonnościami do szybszego powstawania zmarszczek. Skóra, która nie jest odpowiednio nawilżona szybciej się starzeje, traci blask, staje się mniej elastyczna i sprężysta oraz traci swój koloryt. Skóra pozbawiona bariery hydrolipidowej jest też bardziej narażona na negatywne działanie patogenów, które mogą podrażniać i uszkadzać naskórek. Zachowując odpowiednie nawilżenie skóry możemy zachować odpowiedni poziom bariery hydrolipidowej, która chroni skórę przed negatywnym wpływem otaczających czynników. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nawilżenie skóry codziennie, nawet, wtedy gdy wydaje nam się, że nie eksponujemy skóry na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych.

Jak skutecznie nawilżać twarz i ciało?

Aby nawilżanie skóry kosmetykami podczas codziennej pielęgnacji przynosiło dobre efekty, musimy zadbać o naszą skórę również od środka. Jeśli zauważymy u siebie pierwsze oznaki przesuszonej, matowej skóry wówczas powinniśmy wprowadzić do naszej diety większą ilość wody. W ciągu dnia powinniśmy wypijać około 2 – 2,5 litra czystej wody. Dzięki temu skóra zacznie odbudowywać się od środka, co w połączeniu z odpowiednimi kremami nawilżającymi da piękny efekt. Aby dodatkowo nie przesuszać skóry, warto unikać długich, gorących kąpieli oraz przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Przestrzeganie tych zasad z pewnością poprawi kondycję naszej skóry. Dodatkowo musimy zapewnić skórze nawilżenie także z zewnątrz. Używanie kremów nawilżających powinno być częścią naszej porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Jak zrobić to dobrze? Za każdym razem, gdy rozpoczynamy pielęgnację powinniśmy zacząć od oczyszczenia twarzy odpowiednim żelem — pozbycie się zanieczyszczeń przed zastosowaniem kremu to klucz do sukcesu. Dopiero po odpowiednim umyciu twarzy możemy zaaplikować krem, dobrany odpowiednio do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na dwa różne kremy — rano zastosować krem nawilżający z dodatkiem filtra SPF, który oprócz nawilżenia ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wieczorem możemy zaaplikować krem mocno nawilżający – w nocy regenerująca się skóra lepiej przyjmuje intensywne nawilżenie. A jak dbać o ciało? Za każdym razem, po kąpieli warto nałożyć na ciało mocno nawilżający balsam. Nałożenie balsamu kolistymi, mocnymi ruchami sprawi, że nasza skóra stanie się elastyczna, a regularnie wykonywany masaż może nam pomóc ujędrnić skórę i zmniejszyć widoczny cellulit. Po wdrożeniu takiej rutyny efekty będą widoczne już po kilku dniach.