Piękna i bujna broda – sprawdź jak o nią zadbać

Moda na bujny zarost na dobre zagościła wśród mężczyzn. Zapuszczanie brody jest długotrwałym procesem i wymaga cierpliwości. W trakcie jego trwania warto dbać o dobrą kondycję skóry twarzy. Aby broda prezentowała się w sposób okazały i zadbany, niezbędne są regularne zabiegi pielęgnacyjne. Obecnie nie ograniczają się one tylko do przycinania niesfornych kosmyków. Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele specjalistycznych produktów pomagających w zadbaniu o prawidłowe odżywienie zarostu i skóry twarzy oraz akcesoriów czy preparatów ułatwiających stylizację brody.

Jak i czym myć zarost?

Broda, podobnie jak włosy na głowie, wymaga regularnych zabiegów higienicznych. Szampon przeznaczony do włosów jest często zbyt agresywnym kosmetykiem dla wrażliwej skóry twarzy. Dlatego najlepiej do mycia brody wybrać specjalistyczny preparat. W hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl można nabyć wysokiej jakości produkty, które dobrze oczyszczają bujny zarost, a dzięki naturalnym wyciągom roślinnym działają łagodząco na cerę. Niektóre z nich wyróżniają się pięknym, szlachetnym zapachem, np. drewna bądź sosnowych igieł. Doskonałym uzupełnieniem szamponu jest odżywka z tej samej linii kosmetyków.

Szczotkowanie brody – jak się do tego zabrać?

Bujnie rosnącą brodę należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Zabieg pozwala rozczesać splątane włosy i dokładnie je oczyścić. Dzięki temu broda pięknie się układa i nabiera połysku. Czesanie szczotką zapewnia delikatny masaż skóry twarzy, który pobudza ukrwienie cebulek włosowych. Idealnym produktem do starannego wyczesania zarostu jest drewniana szczotka z gęstego, wzmocnionego naturalnego włosia. Szczególnie obfitą brodę można wstępnie rozczesać grzebieniem, który przyda się również w czasie podcinania i wyrównywania zarostu.

Jak odżywić zarost?

Aby bujna broda zachowała miękkość i połysk, niezbędne jest zastosowanie odżywczych kosmetyków. Balsam do brody stanowi mieszaninę olejków i wosków naturalnego pochodzenia. To preparat wielozadaniowy, bo nie tylko dba o zdrowie i dobrą kondycję włosów, lecz również pomaga w układaniu zarostu. W stylizacji bardzo pomocne są specjalistyczne woski do wąsów i brody. Produkty te pozwalają nadać pożądane położenie poszczególnym kosmykom oraz zapewniają im piękny, odświeżający zapach.

Przycinanie brody – jakie narzędzia się przydadzą?

W odróżnieniu od włosów na głowie, zarost powinien być przycinany na sucho. Wtedy poszczególne włoski układają się naturalnie i najłatwiej wymodelować odpowiedni kształt. Zwykłe nożyczki nie nadają się do skracania i przycinania brody, gdyż są zbyt tępe i mało precyzyjne. Najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalne barberskie nożyczki, które umożliwiają płynne strzyżenie i zachowanie starannej linii brody. Przycinanie zarostu wymaga pewnej wprawy oraz zmysłu estetycznego. Bardzo ważna jest dbałość o symetrię.

Olejek do brody do zadań specjalnych

Okolice brody są narażone, podobnie jak włosy, na atak mikroorganizmów wywołujących łupież. Aby się przed nimi ustrzec należy zaopatrzyć się w specjalistyczny olejek bądź szampon, który dba o właściwą kondycję skóry w okolicach zarostu. Kosmetyk przyjemnie pachnie i nawilża oraz zmiękcza zarost. Wystarczy kilka kropel olejku wetrzeć w brodę i skórę twarzy.