Polerki — czym kierować się przy wyborze?

Polerka do paznokci jest niezbędnym narzędziem w każdym zestawie kosmetycznym. Polerka pozwala zachować zdrowy, piękny wygląd naszych paznokci, dlatego też należy wybrać odpowiednią dla nas polerkę, aby zagwarantować naszym paznokciom wszystko, co najlepsze.

Wybór polerki — najważniejsze porady

Polerki do paznokci są niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji paznokci każdej kobiety. Mogą pomóc w uzyskaniu idealnego manicure, a także zachować zdrowy wygląd paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów polerek do paznokci, z których każda ma swoje wady i zalety. Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze odpowiedniej dla nas polerki do paznokci jest rodzaj wykończenia, jaki chcemy uzyskać dla swoich paznokci. W zależności od tego, czego poszukujemy, na rynku dostępne są takie wykończenia jak błyszczące, matowe lub satynowe. Przy wyborze odpowiedniej polerki musimy też odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki efekt chcemy uzyskać na naszych paznokciach? Jaki jest nasz budżet na ten zakup? Czego od polerki oczekujemy? Po odpowiedzeniu sobie na powyższe pytania wykreuje nam się idealna polerka do naszych potrzeb i preferencji. Jeśli chodzi o gradację polerki, to na rynku dostępne są przeróżne rodzaje. Najczęstszą spotykaną gradacją jest 100/180. Strona z nr. 100 wygładza płytkę paznokcia, a strona z nr. 180 skutecznie ją matowi i tworzy gładką powierzchnię. Z kolei polerkę wyrównującą 180/220 zaleca się do wygładzenia płytki paznokcia w profesjonalny sposób. Natomiast jeśli chcemy nabłyszczyć paznokcie, zalecany jest najwyższy wskaźnik gradacji – 400. Przy polerowaniu trzeba również zwracać uwagę na nacisk polerki na płytkę paznokci. Polerowanie musi odbywać się równomiernie po całej płytce paznokcia.

Polerki — czym kierować się przy wyborze1

Polerki — elektryczne czy ręczne?

Polerki na rynku dostępne są w wielu postaciach, a najpopularniejsze to przede wszystkim polerki ręczne oraz polerki elektryczne. Wybór rodzaju polerki zależy przede wszystkim i wyłącznie od własnych preferencji i wygody podczas wykonywanej pracy. Jeśli chodzi o ręczne polerki, zaliczyć do tego grona można przeróżne pilniki oraz tradycyjne już bloki polerskie. Jeśli o pilniki do polerowania chodzi, to najlepiej sprawdzą się pilniki wykonane z papieru. Są one delikatne i bezpieczne dla płytki paznokcia. Jeśli natomiast o wersję elektryczną polerki chodzi, niezwykle popularnymi są frezarki wraz z odpowiednio dobranym frezem polerującym na dane wykończenie, jakie akurat chcemy uzyskać. Frezarki są też mniej agresywne niż pilniki dla naszych płytek paznokci.

Polerki — czym kierować się przy wyborze2

Polerki ręczne — czego unikać?

Zdecydowanie należy unikać pilników metalowych, ponieważ wpływają one niezwykle negatywnie na kondycję naszych paznokci. Metalowe pilniki mogą powodować rozdwajanie się paznokci i wpływać na ich łamliwość. Trzeba o tym pamiętać, jeśli nie chcemy mieć problemu z naszymi paznokciami. Należy unikać również polerowania mokrej płytki paznokcia. Nasze paznokcie muszą być suche, gdyż w innym przypadku łatwo mogą zostać uszkodzone i zniszczone.

Polerki — czym kierować się przy wyborze3