Stylizacja paznokci metodą hybrydową – sprawdź, co Ci się przyda

Manicure hybrydowy jest od kilku lat uwielbianą przez kobiety metodą stylizacji paznokci. Jego wyjątkowa trwałość i niezwykle estetyczny wygląd zaskarbił sobie wiele zwolenniczek. Coraz więcej osób wykonuje go samodzielnie w domowym zaciszu. Jeżeli i Ty pragniesz spróbować sił w stylizacji paznokci metodą hybrydową, podpowiadamy, jakie akcesoria przydadzą Ci się na początek.

Pilniki, polerki i patyczki do paznokci

Zanim pomalujesz paznokcie na wybrany kolor, powinnaś starannie je przygotować. Aby nadać pożądany kształt płytce paznokcia, konieczny będzie dobry pilnik. Powierzchnię paznokci przygotujesz z pomocą polerki. Jeżeli potrzebujesz bardziej zaawansowanego narzędzia, dzięki którymi obróbka paznokcia będzie przebiegać precyzyjnie i sprawnie, zainwestuj we frezarkę. Posługiwanie się nią wymaga nieco wprawy. Wysokiej jakości urządzenia do paznokci znajdziesz w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl. Dobre przygotowanie paznokci to także usunięcie zarastających płytki skórek. Możesz je odsunąć specjalnym patyczkiem lub dłutkiem. 

Niezbędne liquidy do paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów płynnych zapewniających trwały efekt. Najpierw na paznokcie powinnaś nałożyć cleaner, który oczyści i odtłuści ich powierzchnię. Kolejnym krokiem jest aplikacja primera do hybryd. Wybierz primer wzbogacony witaminami i wapniem, np. Base One Primer. Zapewni nie tylko doskonałą przyczepność warstw lakieru, lecz również odżywi i wzmocni paznokcie.

Lakier hybrydowy i top do paznokci

Kiedy już paznokcie zostaną starannie opracowane i przygotowane z użyciem cleanera oraz primera, przychodzi czas na malowanie lakierem. Wysokiej klasy lakiery hybrydowe m.in. firmy Semilac znajdziesz na stronie DyskontKosmetyczny.pl. Jeżeli masz zacięcie artystyczne, możesz przy pomocy specjalnego pędzelka wyczarować na paznokciach fantastyczne wzory i zdobienia. Lakierem hybrydowym maluje się bardzo łatwo, gdyż nie zastyga w trakcie aplikacji i tworzy gładką, lśniącą powierzchnię. Po utwardzeniu kolorowej warstwy możesz wykończyć swój manicure hybrydowy topem, który zabezpiecza lakier i nadaje paznokciom fantastyczny połysk. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie topu dającego matowy, satynowy efekt.

Lampa do utwardzania hybryd

Do utwardzenia lakieru hybrydowego niezbędna będzie Ci profesjonalna lampa. Na rynku dostępne są lampy LED i UV. Lampy UV są tańsze i doskonale sprawdzą się dla adeptek hybrydowej stylizacji paznokci, które nie chcą od razu wydawać fortuny na sprzęt. Ich mankamentem jest długi czas naświetlania i konieczność wymieniania żarówek. Lampy LED są szybsze i bardziej wydajne, jednak droższe niż lampy UV. Jeżeli zależy Ci na sprawnej pracy, zainwestuj w lampę LED do hybryd.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego

Osoby początkujące najczęściej usuwają lakier hybrydowy przy pomocy acetonu. Wystarczy nasączone nim waciki nałożyć na paznokcie i owinąć folią aluminiową na kilkanaście minut. Po tym czasie większość lakieru zostanie rozpuszczona, a resztki możesz usunąć pilnikiem. W zmywaniu hybryd acetonem przydatne mogą okazać się specjalne silikonowe osłonki na palce, którymi możesz otulić nałożone na paznokcie waciki z rozpuszczalnikiem. Jeżeli masz już trochę wprawy w manicure hybrydowym, możesz spiłować lakier przy pomocy frezarki.