Tymczasowe tatuaże – czy są bezpieczne?

Tymczasowe tatuaże – czy są bezpieczne?

Lato jest okresem sprzyjającym eksperymentom dotyczącym urody. W czasie urlopu możesz pozwolić sobie na znacznie większą kreatywność, niż na co dzień, w pracy. Często zakładasz wtedy bardziej wyraziste stroje, decydujesz się na barwny manicure czy zmianę koloru włosów. Wiele osób chętnie decyduje się na tymczasową ozdobę ciała tatuażem. Rysunki na skórze są ostatnio niezwykle modne, jednak nie każdy gotów jest na prawdziwy, trwały tatuaż, polegający na wprowadzeniu barwnika za pomocą igły pod skórę. Tymczasowe tatuaże mogą przyjmować postać naklejek lub być wykonane henną. Jeżeli rozważasz taką ozdobę, sprawdź czy jest to bezpieczne.

Naklejki do zdobienia ciała

Niezwykle modne są metalizowane tatuaże w formie naklejek. Takie ozdoby są wprost stworzone do nakładania na opaloną skórę podczas wakacji. Lśniąca warstwa niezwykle intrygująco kontrastuje ze złotobrązową opalenizną i wspaniale ją podkreśla. Taki tatuaż świetnie spełnia role biżuterii podczas szalonej imprezy na plaży. W sklepie kosmetycznym DyskontKosmetyczny.pl znajdziesz ogromne bogactwo wzorów. Użycie tego rodzaju ozdób jest niezmiernie proste i bez problemu zaaplikujesz je sama. Wystarczy oczyścić i starannie osuszyć miejsce, na które będziesz nanosić ornament, następnie dokładnie przyłożyć go do skóry po uprzednim zdjęciu folii ochronnej i przez kilkadziesiąt sekund dociskać mokrą ściereczką lub gąbką. Po upływie tego czasu możesz ostrożnie zdjąć papierową część naklejki a kolorowy wzorek pozostanie na skórze. Zadbaj, by nie rozciągać miejsca aplikacji do czasu jej wyschnięcia. Zapobiegnie to popękaniu wzoru.

TATUAŻ TYMCZASOWY BOHO NR 3

TATUAŻ TYMCZASOWY BOHO YS 57

TATUAŻ TYMCZASOWY BOHO YS 20

Na czym polega tatuaż henną?

Do tatuażu tymczasowego można wykorzystać hennę organiczną. Sproszkowane ekstrakty roślinne nanosi się precyzyjnie na skórę rysując fantazyjne wzory. Henna pozwala uzyskać barwę od czerwonej po ciemnobrunatną. Barwnik organiczny wnika dość głęboko w naskórek, dlatego namalowanymi henną wzorkami możesz cieszyć się przez kilka dni, do czasu wymiany zrogowaciałej warstwy komórek. W miejscowościach wypoczynkowych bardzo popularne są usługi polegające na malowaniu tatuaży henną. Może to być sposób na piękną ozdobę opalonej na plaży skóry.

Czy tymczasowy tatuaż jest bezpieczny?

Tatuaże tymczasowe mogą być wspaniałą ozdobą ciała, jednak czy są bezpieczne? Wątpliwości nie ma w przypadku naklejek. Użyty do ich produkcji klej jest testowany dermatologicznie i niezwykle rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Tatuaże w formie naklejek to całkiem bezpieczny i bezinwazyjny sposób na oryginalny wzór na skórze. Problem pojawia się w przypadku henny. Pierwszą kwestią, o której warto wiedzieć są alergie. Naturalna henna stanowi wyciąg roślinny, który może uczulać. U osoby ze skłonnością do alergii może pojawić się opuchlizna i świąd. W skrajnych przypadkach nawet problemy z oddychaniem. Jeżeli zaobserwujesz niepokojące symptomy, niezwłocznie udaj się do lekarza. Drugą sprawą jest uczciwość i profesjonalizm osoby wykonującej rysunek henną. Niestety część z osób zajmujących się tatuażami z henny kupuje produkty niewiadomego pochodzenia, by zaoszczędzić. Istnieje wówczas ryzyko, że znajdują się w nich substancje, które nie powinny mieć kontaktu z ludzką skórą. W takiej sytuacji trudno przewidzieć, jak malunek na skórze może wpłynąć na zdrowie. Po wykonaniu rysunku przez niekompetentną osobę, stosującą niezbadane substancje zdarzają się nawet poparzenia chemiczne. Jeżeli zatem marzy Ci się tatuaż z henny, idź wyłącznie do sprawdzonej osoby.