Jak dbać o rzęsy przedłużane – poradnik

Zabieg stylizacji rzęs cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Wiele kobiet wprost nie wyobraża sobie życia bez przedłużonych rzęs. Z pewnością żadne rzęsy na pasku czy w kępkach do samodzielnego przyklejania nie pozwolą uzyskać tak lekkiej, wygodnej w noszeniu i trwałej stylizacji oka, jak profesjonalny zabieg u stylistki. Trwałość aplikacji w dużej mierze zależy od prawidłowej pielęgnacji doklejonych rzęs. Przedstawiamy krótki poradnik, dzięki któremu każda z nas będzie mogła długo cieszyć się pięknym wyglądem oczu.

Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych – podstawa trwałej aplikacji doczepianych rzęs

Po przyklejeniu rzęs specjalistyczny klej, który został użyty do stylizacji, potrzebuje czasu, aby wytworzyły się stabilne wiązania polimerowe. Dla prawidłowego przebiegu procesu konieczne jest powstrzymanie się od moczenia rzęs przynajmniej przez 24 godziny od zabiegu. Zbyt wczesne zwilżenie syntetycznych rzęs prowadzi do gwałtownej hiperpolaryzacji kleju, co skutkuje białym nalotem na rzęsach i słabym wiązaniem. W okresie pierwszej doby od założenia rzęs nie powinno się ich dotykać, czesać, pocierać oczu, gdyż spojenie rzęs naturalnej i syntetycznej jest wtedy jeszcze słabe. W tym czasie lepiej nie umawiać się na wizytę u fryzjera lub w solarium, gdyż opary farb do włosów oraz promienie UV zaburzają prawidłową polaryzację kleju do rzęs.

KLEJ DO RZĘS WONDER LASHES HS11 3 ML

Prawidłowa higiena przedłużanych rzęs – istotna dla zdrowia

Wśród wielu klientek salonów kosmetycznych panuje pogląd, że przedłużanych rzęs nie powinno się myć ani moczyć. Nic bardziej mylnego. Ochrona przed kontaktem z wodą jest potrzebna tylko w czasie pierwszej doby od zabiegu. Po jej upływie rzęsy nie tylko można, ale wręcz należy myć. Prawidłowo doklejona rzęsa znajduje się w odstępie 0,5-1 mm od brzegu powieki. W miejscu tym bardzo łatwo gromadzi się kurz i martwy, złuszczony naskórek. Brak mycia prowadzi do rozwoju bakterii i może skutkować stanami zapalnymi i świądem w okolicach rzęs. Prawidłowa higiena rzęs syntetycznych jest bardzo prosta. Wystarczy podczas codziennego oczyszczania twarzy delikatnym, beztłuszczowym żelem ostrożnie potrzeć pianą okolice rzęs. Następnie całość spłukać wodą, a rzęsy osuszyć przez przyłożenie do nich chusteczki higienicznej. Na koniec można je lekko przeczesać spiralką, jeśli tego wymagają. Idealnym produktem do oczyszczania rzęs jest specjalnie do tego przeznaczony szampon. Ma on wygodną postać pianki i jest bezpieczny dla oczu. Wystarczy nanieść na rzęsy niewielką ilość preparatu, najlepiej przy pomocy specjalnego pędzelka, i wymiatającymi na zewnątrz ruchami ostrożnie oczyścić włoski. Pianę można spłukać wodą lub solą fizjologiczną. Istnieją specjalne utrwalacze do przedłużanych rzęs, które dostępne są w dobrych hurtowniach kosmetycznych. Dzięki stosowaniu tych preparatów można znacznie wydłużyć czas noszenia pięknie wystylizowanych rzęs.

SZCZOTECZKA - GRZEBYK DO RZĘS I BRWI

UTRWALACZ BEZBARWNY DO RZĘS 7 ML.

Rzęsy przedłużane a makijaż oka

Każda profesjonalna stylistka rzęs informuje, że jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, nie powinnyśmy malować przedłużonych rzęs. Używanie makijażu w tej okolicy stanowi najczęstszą przyczynę szybszego pojawiania się ubytków w aplikacji. Jest to spowodowane zawartością tłuszczu w kosmetykach. Sytuację pogarsza demakijaż oczu. Mleczko i tradycyjne bawełniane płatki kosmetyczne bardzo szkodzą trwałości doklejonych rzęs. Co gorsze – użycie płatków może doprowadzić do wyrwania naturalnych rzęs z powodu zahaczania o nie drobnych włókienek bawełny.