Jak samodzielnie przedłużyć rzęsy – poradnik

Piękne, długie i podkręcone rzęsy są atrybutem kobiecości. Ozdobione nimi oczy nabierają wyrazu, a spojrzenie spod ciemnego wachlarza rzęs emanuje tajemniczością. Niestety nie każda kobieta została naturalnie obdarzona ładnymi rzęsami, jednak nawet właścicielki cienkich i krótkich włosków na powiekach mogą pięknie podkreślić oczy dzięki użyciu sztucznych rzęs. Produkty do samodzielnego przedłużania rzęs są lekkie i wygodne podczas noszenia, a wyjątkową miękkość zawdzięczają wykonaniu z naturalnych włosków. Jeżeli chciałabyś samodzielnie przedłużyć rzęsy, podpowiadamy, czego będziesz potrzebować.

Przydatne akcesoria do przedłużania rzęs

Doczepianie rzęs jest czynnością wymagającą wprawy i precyzji. Istotną rolę odgrywa dobre oświetlenie lustra, przed którym będziesz wykonywać zabieg. Jeżeli uważasz, że światło jest zbyt słabe, możesz wykorzystać np. lampkę biurkową, która pomoże Ci dokładnie zobaczyć jak przebiega linia rzęs naturalnych. Niezbędnym akcesorium będzie pęseta. Z jej pomocą zaaplikujesz sztuczne rzęsy na oko. Warto mieć pod ręką drewniany patyczek, np. do manicure. Pomoże Ci docisnąć pasek rzęs do powieki, by dobrze się przykleił. 

Pasek rzęs powinnaś starannie dopasować do długości Twojego oka. Może być konieczne jego delikatne przycięcie. Do tego celu posłużą Ci zwykłe małe nożyczki kosmetyczne. Niektóre osoby delikatnie cieniują nimi gotowe rzęsy na pasku, by wyglądały bardziej naturalnie.

Kleje do sztucznych rzęs

Do przyklejenia rzęs powinnaś użyć specjalistycznego kleju. Popularnym preparatem do przytwierdzania sztucznych rzęs lub kępek jest klej DUO. To znakomitej jakości kosmetyk, który cechuje się doskonałą przyczepnością, trwałością i szybkością działania. W hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl możesz zamówić klej do rzęs w kolorze bezbarwnym lub czarnym, który dodatkowo uwydatni linię rzęs. 

Rzęsy aplikuj na oko po wykonaniu makijażu powieki. Najpierw posmaruj pasek rzęs lub nasadę kępki cienką warstwą kleju, a po chwili przyłóż rzęsy do powieki. Następnie możesz lekko przesunąć je, by znalazły się w idealnym miejscu – tuż nad linią rzęs naturalnych. Przytrzymaj i lekko dociśnij kępkę lub pasek, by klej dobrze związał. Jeżeli któryś odcinek paska rzęs odstaje od powieki, ponownie posmaruj go niewielką ilością kleju i dociśnij. Gdy klej już zastygnie, pociągnij delikatnie rzęsy, by sprawdzić czy dobrze się trzymają.

Rzęsy w kępkach do samodzielnego przedłużania rzęs

Jeżeli chcesz delikatnie podkreślić oczy lub zaakcentować same kąciki, możesz skorzystać z gotowych kępek do przedłużania rzęs. Kępki są znakomitym uzupełnieniem makijażu dziennego – uzyskany z ich pomocą efekt jest wyjątkowo naturalny. W pojedynczym wachlarzyku znajduje się kilka rzęs na lekko spłaszczonej podstawie, umożliwiającej wygodną aplikację. Możesz nabyć kępki o różnych długościach i profilach skręcenia lub samodzielnie skrócić te, które będziesz przyklejać w wewnętrznym kąciku oka. Aby uniknąć efektu sztuczności wykonuj stylizację oka pracując na różnych długościach kępek.

Rzęsy na pasku – błyskawiczne przedłużanie rzęs

Jeżeli zależy Ci na spektakularnym, wieczorowym wyglądzie, wybierz do przedłużania rzęsy na pasku. Renomowana firma Ardell ma w ofercie bardzo duży wybór rodzajów wachlarzy – od rzęs wyglądających bardzo naturalnie i delikatnie po niezwykle gęste i długie. Jeżeli chcesz zaakcentować tylko zewnętrzne kąciki oczu, idealnie sprawdzą się tzw. połówki, czyli króciutkie paski z rzęsami, które możesz umieścić przy samych kącikach nadając spojrzeniu zadziornego, kociego wyrazu.