Jak wykonać lifting rzęs — poradnik krok po kroku dla osób chcących uzyskać naturalny efekt podkręconych rzęs.

Lifting rzęs sprawia to prosty zabieg, który pogrubia i optycznie zagęszcza rzęsy, dzięki czemu oczy stają się bardziej wyraziste, a spojrzenie nabiera głębi. Jego regularne stosowanie pozwala całkowicie zrezygnować z używania maskary, a sam efekt laminacji może utrzymać się na rzęsach nawet przez dwa miesiące. Nic więc dziwnego, że zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością. Do niedawna korzystałyśmy z niego wyłącznie w salonach kosmetycznych. Dzisiaj laminację rzęs możemy wykonać we własnym domu. Dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku.

Lifting rzęs – Co to jest?

Zabieg laminacji przeznaczony jest dla osób o prostych i przerzedzonych rzęsach. Po jego wykonaniu na długi czas możemy zapomnieć o zalotce. Nie będzie ona potrzebna, by cieszyć się pięknymi, naturalnie podkręconymi rzęsami. Co ważne, z tego zabiegu można skorzystać niezależnie od wieku. Jedyne przeciwwskazania to: jaskra, zaćma, podatność oczu i skóry wokół nich na podrażnienia, zapalenie spojówek, częste infekcje i stany zapalne oczu oraz alergie.

Jeśli chodzi o efekty laminacji rzęs, to są one porównywalne do tego, co uzyskamy, przedłużając je metodą 1:1. Wydłuża rzęsy, stają się one podkręcone, pogrubione, odżywione i pięknie wymodelowane. Co ciekawe, lifting rzęs sprzyja przy okazji pielęgnacji okolic oczu. Skórę wokół nich zabezpiecza się bowiem płatkami kolagenowymi lub nasączonymi hydrożelem. Połóż je na dolnej powiece jak najbliżej linii rzęs. Pamiętaj jednak, by zostawić niewielki odstęp, by substancja z płatka nie przedostała się do oka. Wcześniej nie zapomnij o dokładnym demakijażu, oczyszczeniu skóry i odtłuszczeniu jej.

Lifting rzęs krok po kroku

Wykonując lifting rzęs, warto sięgnąć po gotowe zestawy przygotowane z myślą o kobietach, które chcą wykonać zabieg laminacji rzęs w domu. Znajdziesz w nim nie tylko potrzebne do tego preparaty i akcesoria, ale też szczegółową instrukcję oraz wskazówki pozwalające uzyskać jak najlepsze efekty.

Zacznij od przygotowania akcesoriów. Wybierając wałeczek do laminacji, z którego chcesz za chwilę skorzystać, zwróć uwagę na jego dopasowanie rozmiarem do rzęs i efektu, który chcesz uzyskać. Oczyść twarz z makijażu oraz innych zanieczyszczeń i odtłuść rzęsy. Następnie przyłóż do powiek wybrany wcześniej wałeczek. Nałóż na rzęsy klej, który przytwierdzi je do wałeczka.
Czas na preparat zmieniający strukturę włosków. Sprawi to, że staną się one bardziej podatne na Twoje dalsze działanie. Po upływie czasu wskazanego przez producenta usuń preparat czystym wacikiem kosmetycznym lub patyczkiem. Teraz nałóż na rzęsy produkt zamykający łuski włosków. Utrwali on rzęsy w pozycji, którą dla nich wybrałaś. Pozostaw preparat na czas określony przez producenta, a następnie usuń go z rzęs.

Czas na etap odżywiający włoski, pogrubiający je i lekko wydłużający. Wcześniejsze kroki sprawiły, że Twoje rzęsy stały się bardziej chłonne, dzięki czemu możliwe jest ich intensywne odżywienie. Ten etap trwa zazwyczaj około 10 – 20 minut. Po zmyciu produktu nałóż na rzęsy preparat, który je przyciemni.