Jakie rzęsy wybrać do przedłużania rzęs metodą objętościową?

Przedłużanie rzęs jest bardzo lubianym przez kobiety zabiegiem. Pozwala w krótkim czasie uzyskać spektakularne podkreślenie oczu. Dzięki przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs nasza twarz nabiera wyrazu i wygląda młodziej. Wiele osób chętnie decyduje się na zagęszczanie rzęs. Metody objętościowe są znakomitym wyborem szczególnie dla rzadkich rzęs naturalnych. Podpowiadamy, jakie rzęsy wybrać do przedłużania metodą objętościową.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową – dobór grubości

Podstawą profesjonalnego zagęszczania rzęs jest odpowiedni dobór grubości sztucznych włosków do metody, jaką będziemy pracować. Lekkie objętości 2-3d zwykle wykonuje się na rzęsach o maksymalnej grubości 0,1 mm. Do objętości 4-5d najczęściej używamy rzęs o średnicy 0,07 mm, przy 6-8d wykorzystujemy rzęsy o średnicy 0,05 mm, a większe objętości najbezpieczniej wykonywać na bardzo cieniutkich rzęsach syntetycznych o przekroju 0,04 – 0,03 mm. Opisane grubości rzęs stosowanych w metodach volume są umowne. Dobra stylistka potrafi ocenić stan rzęs naturalnych klientki i w zależności od tego dobrać najkorzystniejszą grubość. Dobór odpowiednich rzęs do metod objętościowych to niezwykle ważna część pracy stylistki. Zbyt grube rzęsy są nadmiernym obciążeniem dla naturalnego włoska i znacznie go osłabiają. Mogą spowodować jego przedwczesne wypadanie i uszkodzenie cebulki. 

Profil skręcenia rzęs wykorzystywanych do przedłużania metodą objętościową

Aby nowy set rzęs wyglądał pięknie i dobrze pasował do urody klientki, niezbędna jest profesjonalna wiedza o doborze odpowiedniej stylizacji. Dzięki stosowaniu różnych profili skręcenia rzęs syntetycznych można uzyskać spektakularne efekty. Odpowiednim skrętem można otworzyć wąskie szpary oczne, optycznie oddalić oczy zbyt blisko osadzone lub zbliżyć te o szerokim rozstawieniu. Umiejętne zastosowanie różnych skrętów pozwala skutecznie ukryć opadającą powiekę i unieść zewnętrzne kąciki oczu. Najbardziej popularnym skrętem do metod objętościowych jest skręt C. Bardzo przypomina wygięcie naturalnych rzęs i pasuje większości klientek. Zaawansowane stylizacje wykorzystują nietypowe skręty jak M, J czy L przy szczególnie trudnych do ukrycia mankamentach anatomicznych. Istnieją na rynku gotowe kępki przeznaczone do metod objętościowych. Ich użycie znacznie przyspiesza aplikację rzęs.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową – pasek ma znaczenie

Piękna, czysta i równomierna stylizacja rzęs wymaga dużej wprawy i precyzji. Za końcowy efekt odpowiada wygląd każdej pojedynczej kępki, którą musi stworzyć stylistka. Najpopularniejsze metody, jakimi uzyskuje się kępki do metod objętościowych to: bujana, drapana i przekładana. Przy każdym z tych sposobów kępka powstaje dzięki zupełnie różnym ruchom pęset. Rzęsy, które dla jednej stylistki będą idealne do metod objętościowych, dla drugiej, tworzącej kępki inną metodą, mogą być bardzo niewygodne. Za komfort pracy w dużej mierze odpowiada pasek z klejem do którego przytwierdzone są rzęsy. Część stylistek woli wąskie i średnio lepkie paski, część wybiera szersze i bardziej klejące. Warto próbować produktów z różnych firm oraz różnych linii rzęs w obrębie jednej marki, aby wybrać te, którymi najszybciej i najwygodniej tworzy się kępki do metod objętościowych. Dużą różnorodność rzęs do stylizacji volume ofertuje hurtownia kosmetyczna DyskontKosmetyczny.pl. Z pewnością wśród nich każda stylistka znajdzie swoje ulubione rzęsy.