Piękne i zalotne spojrzenie dzięki przedłużaniu rzęs metodą objętościową

Zabieg przedłużania rzęs z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet. Panie często decydują się na metody objętościowe, które pozwalają uzyskać piękne i puszyste wachlarze. Dobra stylistka z pomocą syntetycznych rzęs potrafi delikatnie poprawić kształt oka, zakamuflować asymetrię oczu czy opadające powieki. Ozdobione rzęsami objętościowymi oczy sprawiają, że rysy twarzy nabierają wyrazistości, a spojrzenie wygląda młodo i promiennie.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową – co oznaczają tajemnicze skróty?

Usługa aplikacji rzęs objętościowych najczęściej opisywana jest jako 2D, 3D, 4D itd. Co oznaczają te tajemnicze skróty? Otóż mówią one o liczbie rzęs syntetycznych, które zostaną przyklejone do pojedynczej rzęsy naturalnej. Oczywiście im więcej „d”, tym większe kępki i gęstsza stylizacja. Obecnie stylistki wykonują aplikacje o objętościach dobiegających do 15D. Takie wachlarze wyglądają naprawdę imponująco i bardzo wyraziście.

Jaki jest podział stylizacji rzęs metodą objętościową?

Często można spotkać się z określeniami: lekkie objętości, średnie objętości i mocne objętości. Delikatne podkreślenie oka zapewniają objętości lekkie 2-3D, mocniejszy efekt uzyskamy decydując się na średnią gęstość aplikacji, czyli 4-6D. Powyżej 6D mamy do czynienia z mocną objętością, która zapewni nam „dramatic look” na szczególne okazje. Często stylizacje objętościowe określane są jako russian volume.

Czy rzęsy objętościowe niszczą naturalne?

Stylizacja rzęs metodami objętościowymi niszczy rzęsy naturalne tylko jeżeli zostanie wykonana nieprawidłowo. Fachowa stylistka, która zaopatruje się w renomowanych hurtowniach kosmetycznych, jak np. DyskontKosmetyczny.pl, i dba o wysoką jakość produktów do stylizacji rzęs z pewnością nie wyrządzi nam krzywdy nawet bardzo mocną stylizacją. Odpowiednio dobrana do metody aplikacji grubość pojedynczej rzęsy syntetycznej oraz jej długość nie stanowią nadmiernego obciążenia dla rzęs naturalnych. Jeśli dodatkowo przyklejone  rzęsy mają mocny skręt, siły ciężkości rozkładają się bardzo korzystnie. Błędem stylistki jest posklejanie doczepionych rzęs lub doklejenie ich bez zachowania bezpiecznego odstępu od brzegu powieki. Tego rodzaju praktyki mogą doprowadzić do stanów zapalnych zarówno powiek, jak i gałki ocznej oraz przedwczesnego wypadnięcia rzęs. Jeśli nieprawidłowa stylizacja noszona jest przez dłuższy czas, może spowodować wyrwanie rzęs naturalnych i powstanie nieestetycznych luk. Dlatego, jeśli decydujemy się na rzęsy objętościowe, starannie sprawdźmy kompetencje naszej stylistki i obejrzyjmy jej prace. Często lepszym wyborem jest wizyta u osoby zajmującej się wyłącznie stylizacją rzęs niż w salonie kosmetycznym, gdzie kosmetyczka często nie posiada wystarczającej wprawy, bo oprócz rzęs wykonuje także inne zabiegi.

Jaka długość rzęs objętościowych będzie najlepsza?

Idealna długość rzęs oparta jest na złotym podziale odcinka i powinna stanowić około 1/3 długości oka. Jeśli zależy nam na rzęsach dłuższych niż naturalne, najlepiej decydować się na wydłużenie ich o maksymalnie 1-2 mm. Takie rzęsy nie tylko nie obciążają nadmiernie oczu, lecz również są bardzo wygodne w noszeniu i cechują się dobrą trwałością. Niekiedy wykonuje się aplikacje nieco krótsze od naturalnych rzęs. Przy metodach objętościowych wyglądają one bardzo naturalnie i lekko, nawet gdy zdecydujemy się na kępki o znacznej objętości.

Dla kogo polecane są rzęsy objętościowe?

Rzęsy objętościowe spodobają się wszystkim osobom, które lubią wyraziste i intensywne podkreślenie oka. Panie ceniące mocny makijaż z pewnością będą dobrze czuć się w rzęsach objętościowych. Metoda objętościowa polecana jest właścicielkom rzadkich rzęs naturalnych, gdyż optycznie pozwala dodać im gęstości.