Porównanie różnych typów sztucznych rzęs

Porównanie różnych typów sztucznych rzęs — jakie są zalety i wady rzęs jedwabnych, z futra norek i z włosia naturalnego?

Przedłużanie rzęs od lat jest niezwykle popularnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób. Na jakie rzęsy jednak finalnie się zdecydować? Jedwabne, z futra norek czy z rzęsy włosia naturalnego? Które spełnią Twoje oczekiwania i będą najlepszym wyborem? Przekonaj się!

Sztuczne rzęsy — fenomenalne dopełnienie każdego makijażu

Przedłużanie rzęs od pewnego czasu jest niesamowicie popularnym zabiegiem, zwłaszcza wśród osób młodych. Za co tak kochamy sztuczne rzęsy na naszych oczach? Przede wszystkim za trwałość efektu, jaki uzyskujemy. Sztuczne rzęsy utrzymują się na oku bardzo długi czas, bo aż od 3 do nawet 4 tygodni. Modelują one nasze oczy i nadają im nowego, piękniejszego kształtu, podkreślając je. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką dają nam sztuczne rzęsy. Nie musimy codziennie ich malować, dzięki czemu oszczędzamy czas rano szykując się do pracy albo do szkoły. Jest to również oszczędność czasu przy demakijażu.

Zalety i wady rzęs jedwabnych

Wybór jedwabnych sztucznych rzęs niesie za sobą wiele zalet. Rzęsy jedwabne wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu ich delikatność i subtelność jest zbliżona do ludzkich rzęs, dają więc na oku bardzo naturalny efekt. Mają delikatny skręt co jeszcze bardziej podkreśla ich subtelność. Rzęs jedwabnych praktycznie nie czuć na oczach, ponieważ nie obciążają one naszych naturalnych rzęs. Komfort noszenia jest zatem na wysokim poziomie. Co więcej, mając zaaplikowane rzęsy można poddać je pod działanie wilgoci np. podczas pływania w basenie albo podczas kąpieli w wannie, a one zupełnie nie stracą na swoim pięknie i wdzięku. Przy wyborze odpowiednich rzęs dla nas należy jednak pamiętać o kilku wadach rzęs jedwabnych. Przede wszystkim mogą one nas uczulić. Ponadto na oku dają naturalny efekt, co nie do końca może przypaść do gustu zwolennikom bardziej wyrazistych stylizacji rzęs na swoich oczach.

Rzęsy z futra norek — czy warto się na nie zdecydować?

Sztuczne rzęsy wykonane z futra norek to zupełny must have ostatnimi czasy. Są to rzęsy znacznie elastyczniejsze od innych, zwłaszcza syntetycznych rzęs. Są też łatwiejsze w utrzymaniu — nie plączą się a ich rozczesywanie szczoteczką jest banalnie proste i krótkotrwałe. Mimo to jakość sztucznych rzęs z norek nie zawsze jest sprawdzona i potwierdzona. Niestety nie ma pewności, czy dane rzęsy zostały wykonane z włosia dobrej jakości i że nadaje się ono na handel. Są to również rzęsy w szczególności odradzane wszelkim alergikom uczulonym na sierść, o czym trzeba pamiętać.

Rzęsy wykonane z włosia naturalnego — za i przeciw

Rzęsy wykonane z włosia naturalnego, podobnie jak jedwabne, są niezwykle miękkie i delikatne na oku. Jednakże należy pamiętać, że są to rzęsy, o które trzeba dbać w szczególności. Nie mogą mieć kontaktu z nadmierną wilgocią, ponieważ za jej sprawą cała stylizacja rzęs może się uszkodzić, ponieważ włoski rozprostują swój skręt albo zbyt mocno się pokręcą.