przedłużanie rzęs metody

Przedłużanie rzęs – jaką metodę wybrać?

W ostatnich latach bardzo popularny stał się zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs. Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła bujną i ciemną oprawą oka. Teraz z łatwością możemy to zmienić, poddając się bezbolesnemu zabiegowi stylizacji rzęs. Efekt utrzymuje się około 3 – 4 tygodni. Po tym czasie zalecane jest uzupełnianie rzęs wynikające z naturalnego cyklu życia włosa. Dzięki przedłużaniu rzęs możemy cieszyć się wspaniale podkreślonym spojrzeniem bez konieczności używania tuszu czy eyelinera. Obecnie w salonach stylizacji rzęs dostępnych jest kilka metod aplikacji, kryjących się pod tajemniczymi nazwami 1:1, 2d, 3d czy russian volume.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs polega na doklejeniu do pojedynczej rzęsy naturalnej jednej lub nawet kilkunastu rzęs syntetycznych. Wszystkie dostępne na polskim rynku syntetyczne rzęsy do przedłużania wykonane są z poliestru z domieszką jedwabiu. Różnią się długością, skrętem i grubością. Można przedłużać rzęsy także z wykorzystaniem naturalnego włosia norek syberyjskich. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej. Podczas trwania całego procesu klientka ma zamknięte oczy. Wykonanie starannej i profesjonalnej stylizacji rzęs trwa zazwyczaj od 1,5 do 3 godzin. Taki czas wynika z liczby naturalnych rzęs, których ludzie mają od 100 do nawet 250 na jednym oku.

KLEJ SECRET LASHES RUBY 0,5-1 SEKUNDA 5ML

RZĘSY MINK. C 0,15 MIX 7-14 MM

Dla kogo polecane jest przedłużanie rzęs?

Przedłużone rzęsy dodadzą urody każdej kobiecie. Szczególnie widoczny efekt uzyskają panie, których naturalne rzęsy są cienkie, jasne i rzadkie. Maksymalne przedłużenie, jakie można uzyskać bez szkody dla własnych rzęs, wynosi 1/3 ich naturalnej długości. Zalety trwałego przedłużenia rzęs docenią szczególnie osoby zapracowane, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na poranny makijaż. Zabieg świetnie sprawdzi się u kobiet aktywnych i uprawiających sport, gdyż przedłużone rzęsy są odporne na wilgoć.

RZĘSY MIX BLACK LASHES D 0,10 MIX 8-14 MM

Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

Wybór metody rzęs zależy od efektu, jaki planujemy uzyskać. Dla delikatnego podkreślenia oka najlepsza będzie stylizacja 1:1 polegająca na doklejeniu do pojedynczej rzęsy naturalnej jednej rzęsy syntetycznej. Ten rodzaj stylizacji będzie najlepiej wyglądać u osób, których naturalne rzęsy są dość gęste. Dla kobiet o rzadszych rzęsach, które chcą osiągnąć wyraźny i jednocześnie naturalny wygląd, szczególnie polecane są lekkie metody objętościowe – 2d i 3d. Polegają na doklejeniu odpowiednio dwóch lub trzech rzęs syntetycznych do jednej naturalnej. Jeśli chcemy uzyskać spektakularny efekt mocno zagęszczonych rzęs, wybierzmy metody russian volume, mega volume lub hollywood volume. Wszystkie wymienione sposoby stylizacji są określane jako duże objętości. Wykonuje się je poprzez doklejenie do pojedynczej rzęsy naturalnej kępki zbudowanej z kilku do kilkunastu rzęs syntetycznych. Warto pamiętać, że wybór metody ogranicza stan naszych rzęs naturalnych. Jeżeli są grube i mocne, możemy do woli szaleć z rodzajami stylizacji. Gdy jednak mamy osłabione i cienkie rzęsy, lepiej ograniczyć się do lekkich metod objętościowych. Profesjonalna stylistka fachowo oceni możliwości naszych naturalnych rzęs oraz doradzi najlepszą i najzdrowszą dla nich stylizację.

RZĘSY WONDER LASHES VOLUME C 0,1 10 MM

Które modelowanie oka będzie najlepsze?

Zagęszczenie i przedłużenie rzęs zależy nie tylko od liczby doklejonych włosków syntetycznych, lecz także od doboru modelowania. Dzięki niemu można optycznie zbliżyć bądź oddalić oczy, wydłużyć je, powiększyć lub otworzyć. Dobra stylistka za pomocą właściwego modelowania potrafi zamaskować opadającą powiekę i zlikwidować asymetrię oczu. Modelowanie określa rozkład długości i skrętów wzdłuż linii rzęs. Piękne i nieszablonowe stylizacje można osiągnąć dzięki doklejeniu kolorowych rzęs.

SIBERIAN REAL MINK LASHES 6 PASKÓW MIX C 0,10 9-14

Czy przedłużanie wpływa na stan rzęs naturalnych?

Obawa o stan naturalnych rzęs po ich przedłużaniu chyba najbardziej zniechęca do decyzji o zabiegu. Obiegowa opinia głosi, że niszczy on rzęsy i powoduje ich wypadanie. Tymczasem prawidłowo wykonana stylizacja rzęs nie ma negatywnego wpływu na zdrowie naturalnych włosków na powiece. Kłopoty pojawiają się, gdy doklejone rzęsy są zbyt ciężkie dla rzęs naturalnych lub posklejane w wyniku nieprawidłowej aplikacji. Jeżeli zależy nam na bezpiecznym przedłużeniu rzęs i uzyskaniu wspaniałego, trwałego efektu podkreślenia oczu, starannie wybierzmy salon, w którym zabieg będzie wykonany. W głównej mierze od umiejętności stylistki zależy zdrowie rzęs naturalnych. Nie bójmy się zapytać o certyfikaty ze szkoleń osoby, u której chcemy przedłużyć lub zagęścić rzęsy. Profesjonalna stylistka z chęcią się nimi pochwali. Przedłużanie rzęs nie musi być trudne.

Zapraszamy również do lektury innych pomocnych artykułów takich jak – Pudrowa henna do brwi

RZĘSY COLOR MIX PASTELOVE C 0,20 10,11,12 MM