Rodzaje rzęs do przedłużania

Z pewnością wiele kobiet marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach, gdyż nie każda została pod tym względem hojnie obdarzona przez geny. Na szczęście dzięki zabiegowi stylizacji rzęs, każda z pań może sama zadecydować o tym, jak mają wyglądać jej rzęsy. Do aplikacji używa się wielu rodzajów sztucznych rzęs, które różnią się długością, grubością, skrętem oraz kształtem. Nowoczesne i modne stylizacje coraz częściej wykorzystują grę kolorów. Do wykonania artystycznej aplikacji rzęs, stylistka często używa włosków ozdobionych brokatem, połyskujących złotym czy srebrnym odcieniem lub z naklejonymi kryształkami. Poniżej prezentujemy podstawowy podział rzęs używanych do przedłużania lub zagęszczania. Ponadto, można znaleźć każdy z wymienionych rodzajów sztucznych rzęsw w różnych skrętach, długościach, kolorach i kształcie.

Rzęsy jedwabne

Rzęsy jedwabne (silk) zawdzięczają nazwę specyficznemu kształtowi sztucznego włoska, który sprawia, że wykonane nimi stylizacje są miękkie i połyskujące niczym jedwabna tkanina. Tego rodzaju rzęsy syntetyczne mają mocno zwężający się ku końcowi kształt, co zapewnia wyjątkowo lekki wygląd na oku. Ich powierzchnia jest gładka i lśniąca, a przekrój okrągły. Osoby, którym podoba się charakterystyczny połysk w miejscu, gdzie rzęsy się wyginają, z pewnością będą zachwycone efektem stylizacji rzęsami jedwabnymi.

Rzęsy mink

Rzęsy rodzaju mink mają za zadanie możliwie najwierniej imitować naturalny włos. Ich końcówki są mniej zwężone niż w przypadku rzęs typu silk. Powierzchnię rzęs mink cechuje chropowatość, dlatego syntetyczny włosek jest raczej matowy. Niektóre rzęsy tego rodzaju mają delikatny satynowy połysk, jednak jest on znacznie mniej wyrazisty niż w przypadku rzęs jedwabnych. Rzęsy mink wyróżniają się głębokim, matowym odcieniem czerni. Aplikacje wykonane tymi rzęsami cechują się wyjątkową naturalnością.

Rzęsy kaszmirowe

Rzęsy kaszmirowe (cashmere) cechuje charakterystyczny przekrój. Podczas gdy pozostałe typy rzęs mają kształt okrągły na przekroju, w przypadku kaszmirowych jest on spłaszczony. Dzięki temu zabiegowi sztuczne rzęsy cashmere wyróżniają się niebywałą lekkością i miękkością, choć wizualnie wyglądają na dość grube. Można z nich stworzyć aplikację, która mocno podkreśla oko, jednak nie obciąża rzęs naturalnych. Stylizacje objętościowe z użyciem tego rodzaju rzęs są znacznie bardziej wyraziste niż takie same objętości wykonane rzęsami jedwabnymi lub mink. Rzęsy kaszmirowe cechuje wyraźny połysk. Doskonale sprawdzają się dla osób, które lubią mocny i nieco teatralny efekt na rzęsach.

Rzęsy naturalne

Dotychczas wymienione rodzaje rzęs są wykonane z poliestru i zaliczają się do rzęs sztucznych, jednak w sklepach kosmetycznych można dostać także rzęsy całkowicie naturalne. Pozyskiwane są z włosia norek syberyjskich i uchodzą za wyjątkowo ekskluzywny produkt do stylizacji oka. Włoski są w procesie produkcji przycinane, farbowane i podkręcane, aby mogły pięknie ozdobić oczy. Stylizacje wykonane rzęsami z naturalnego włosia cechuje wyjątkowa lekkość, miękkość i niezwykle naturalny wygląd. Pamiętać należy, że rzęs z norek nie powinny zakładać osoby, które mają alergię na sierść. O aplikację z naturalnych rzęs należy szczególnie dbać i chronić przed wilgocią, gdyż pod jej wpływem włoski mogą nadmiernie się skręcić bądź przeciwnie – rozprostować.