Ściąganie sztucznych rzęs – o czym warto pamiętać?

Moda na piękne i wyraziste rzęsy panuje od lat. Jeżeli natura poskąpiła Ci mocnej i gęstej oprawy oka, możesz skorzystać z pomocy sztucznych rzęs. Samodzielnie przykleisz kępki i paski rzęs przeznaczone do uzupełnienia makijażu. Możesz również wybrać bardziej trwałą metodę, jaką od kilku lat oferują salony kosmetyczne, czyli półpermanentne przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodami 1:1 lub volume. Są sytuacje, w których będziesz potrzebowała usunąć sztuczne rzęsy z oka. Podpowiadamy, co warto wiedzieć na temat tego zabiegu.

Rzęsy z salonu? Powierz ich ściąganie profesjonaliście!

Jeżeli korzystasz z popularnego zabiegu zagęszczania lub przedłużania rzęs to pamiętaj, by nie próbować usuwać ich samodzielnie. Grozi to wyrwaniem naturalnych rzęs i podrażnieniami gałki ocznej. Kleje stosowane przez stylistki są bardzo mocne, a w czasie ich rozpuszczania wydzielają się drażniące oko opary. Wprawdzie tłuste kosmetyki osłabiają wiązanie kleju cyjanoakrylowego, jednak nie licz na to, że smarując rzęsy olejkami doprowadzisz do ich odklejenia. Stylistka używa w tym celu specjalnych preparatów kosmetycznych i dba, by nie dostały się one do oczu. Usuwanie sztucznych rzęs wymaga profesjonalnej wiedzy, dzięki temu jest bezpieczne dla delikatnego narządu wzroku. Z biegiem czasu na założonych w salonie rzęsach pojawiają się odrosty. Nie wyrywaj ich! Podczas uzupełnienia stylistka delikatnie zdejmie je za pomocą pęset uważając, by nie naruszyć naturalnej rzęsy. Jeżeli odstające odrosty przeszkadzają Ci, możesz ostrożnie podciąć ich końce nożyczkami kosmetycznymi.

Samodzielne usuwanie kępek i pasków rzęs

Kępki do makijażu i sztuczne rzęsy na pasku są chętnie wybieranymi przez kobiety akcesoriami mającymi za zadanie podkreślenie spojrzenia. Ich niewątpliwą zaletą jest szybkość aplikacji i możliwość samodzielnego założenia. Ściągnięcie sztucznych rzęs tego typu nie sprawia większych trudności. Wystarczy, że użyjesz w tym celu mleczka do demakijażu. Nasączony obficie kosmetykiem płatek kosmetyczny należy przyłożyć do oka i chwilę przytrzymać, by mleczko mogło rozpuścić klej. Następnie trzeba lekko pociągnąć sztuczne rzęsy. Jeżeli nie odchodzą lekko, powinnaś powtórzyć czynność nasączania mleczkiem. Innym sposobem na samodzielne usunięcie sztucznych rzęs jest delikatna oliwka kosmetyczna. Przy pomocy patyczka kosmetycznego nanosi się ją obficie na linię kleju do momentu, aż ten zacznie się rozpuszczać. Wtedy wystarczy lekko pociągnąć za rzęsy, by je bezpiecznie odkleić.

ZIAJA MLECZKO DO DEMAKIJAŻU NAGIETEK 200ML

Produkty do usuwania rzęs przedłużanych

Kosmetykami do usuwania sztucznych rzęs przeznaczonymi do użytku profesjonalnego są removery. W hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl możesz dostać je w trzech postaciach: płynnej, żelowej i kremowej. Najszybciej, lecz także najbardziej agresywnie działa remover płynny, natomiast najłagodniejszy jest remover w kremie. Krem wymaga jednak dłuższego czasu oddziaływania na sztuczne rzęsy. Removery żelowe stanowią kompromis pomiędzy szybkością działania a delikatnością dla oczu. Stylistka po oczyszczeniu rzęs podkleja płatki hydrożelowe w celu odseparowania dolnych rzęs od górnych. Następnie specjalną mikroszczoteczką aplikuje niewielką ilość removera w miejscach, gdzie zlokalizowana jest spoina rzęsy sztucznej z naturalną. Po odczekaniu odpowiedniego czasu, zależnego od rodzaju użytego produktu, można bezpiecznie zsunąć rzęsy sztuczne z naturalnych. Taki proces jest bezpieczny dla naturalnych rzęs. Na koniec stylistka starannie doczyszcza resztki kosmetyku do usuwania rzęs syntetycznych i ponownie myje oczy specjalnym szamponem.

WONDER LASHES REMOVER W KREMIE 15 G

MIKROSZCZOTECZKI APLIKATORY 2 MM - 100 SZTUK