Wszystko, co należy wiedzieć o przedłużaniu rzęs metodą 1:1

Nastała moda na przedłużanie rzęs. Kobiety chętnie korzystają z tego nieinwazyjnego zabiegu, aby poprawić urodę oprawy oczu. Odpowiednie modelowanie pozwoli wydobyć naturalne piękno naszego spojrzenia. Panie doceniają wygodę, jaką daje noszenie sztucznych rzęs. Oczy podkreślone w ten sposób nie potrzebują już makijażu, by wspaniale się prezentować. Dużo kobiet decyduje się na stylizację w mocnych objętościach, która daje wyrazisty, wręcz teatralny efekt. Wachlarz rzęs jest wyjątkowo gęsty i okazały – idealny na ważną imprezę. Na co dzień jednak wolimy wyglądać bardziej naturalnie. Osoby, które cenią makijaż typu nude z pewnością zainteresuje przedłużanie rzęs metodą 1:1, które wyjątkowo elegancko i subtelnie podkreśli naturalne rzęsy.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1?

Metoda 1:1 w stylizacji rzęs pojawiła się jako pierwsza. Polega na doklejeniu do pojedynczej rzęsy naturalnej jednej rzęsy syntetycznej. Zabieg w dobrym salonie stylizacji zajmuje na ogół 1,5 – 2 godziny. Przed rozpoczęciem aplikacji, stylistka dokładnie myje przy pomocy specjalnego szamponu rzęsy i starannie spłukuje kosmetyk. Następnie podkleja dolne rzęsy płatkami hydrożelowymi i specjalną taśmą tak, aby żaden włosek z dolnej powieki nie wystawał. Jest to niezbędne, gdyż w czasie aplikacji rzęsy górne mogłyby skleić się z dolnymi. Po dokonaniu separacji, rzęsy naturalne są odtłuszczane specjalnym preparatem dostępnym w hurtowniach i sklepach kosmetycznych. Dopiero na tak przygotowane oczy można aplikować rzęsy syntetyczne. W czasie tego procesu, do każdej z naszych rzęs przy pomocy czarnego lub przeźroczystego kleju poliakrylowego mocowana jest odpowiednio dobrana sztuczna rzęsa. Dobra stylistka nadaje przyklejanej rzęsie odpowiedni kierunek i dba o właściwy odstęp miejsca klejenia od brzegu powieki. Czynniki te mają istotne znaczenie dla komfortu noszenia rzęs oraz pięknego wyglądu i trwałości aplikacji.

akcesoria do przedłużania rzęs

Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?

Wybierając się na przedłużanie rzęs, najlepiej przed wizytą dokładnie zmyć makijaż z oczu. Usprawni to zabieg. Ważne, aby w czasie kilku dni przed planowaną aplikacją rzęs nie używać w okolicach powiek tłustych kosmetyków. Jeśli jest taka możliwość, ubierzmy się wygodnie i upnijmy włosy w taki sposób, aby gumka czy spinka nie uwierały podczas leżenia. Dzięki temu w czasie zabiegu będziemy mogły wspaniale się zrelaksować, a nawet zdrzemnąć. Pamiętajmy, że podczas przedłużania rzęs należy cały czas mieć zamknięte oczy, więc najlepiej wyciszyć komórkę, by jej dźwięk nie przerywał nam relaksu w salonie.

płatki trapezowe

Jak często należy uzupełniać rzęsy?

Czas życia rzęsy trwa 2 – 4 miesiące. Po jego upływie martwy włos wypada i zastępowany jest nowym. Każdego dnia tracimy 1 – 3 rzęsy z jednego oka. Jest to zupełnie naturalny proces, niezwiązany z zabiegiem przedłużania rzęs. Łatwo obliczyć, że po upływie 3 tygodni wypadnie nam około 60 rzęs z każdego oka. Jeśli mamy doczepiane rzęsy, taki ubytek jest już widoczny. Wtedy właśnie najlepiej umówić się na uzupełnienie. Jeżeli sztuczna rzęsa została doczepiona do rzęsy w fazie wzrostu, przesunie się ona w kierunku końcówki rzęsy. To tzw. odrost, który stylistka zdejmuje podczas uzupełniania.

klej do rzęs

Czy rodzaj sztucznych rzęs ma znaczenie?

W hurtowniach kosmetycznych dostępnych jest wiele rodzajów sztucznych rzęs. Podstawowe rozróżnienie dotyczy długości, grubości oraz skrętu. Odpowiedni dobór tych parametrów ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu, zdrowia oraz stanu naturalnych rzęs. Zbyt długie i grube rzęsy nie tylko wyglądają mało estetycznie, są też dużym obciążeniem dla naturalnego włosa. W skutek nieodpowiedniego wyboru rzęs syntetycznych można doprowadzić do przedwczesnego wypadania naturalnych rzęs. Pojawiają się wtedy prześwity w ich linii. Potrzeba czasu, aby nowe rzęsy mogły je wypełnić. Właściwy dobór skrętu jest bardzo istotny dla wyglądu aplikacji. Przy jego pomocy doświadczona stylistka może wspaniale wymodelować oko. Prawidłowo dobrane rzęsy wyglądają bardzo naturalnie i na co dzień praktycznie ich nie czuć. Kolejny podział dotyczy materiału, z jakiego wykonane są sztuczne rzęsy. Możemy tu rozróżnić naturalne oraz syntetyczne. Naturalne rzęsy pozyskiwane są z sierści norek syberyjskich. Wyglądają wyjątkowo naturalnie, gdyż włos norki strukturą bardzo przypomina ludzką rzęsę. Jednak kontrowersje wzbudzają metody pozyskiwania od zwierząt materiału. Rzęsy z norek mogą wywoływać alergie oraz prostować się pod wpływem wilgoci. Dużo wygodniejsze, tańsze i powszechnie używane w salonach stylizacji są rzęsy syntetyczne, wyprodukowane z poliestru. Wśród nich można wyróżnić rzęsy silk, mink oraz cashmere. Osoby, którym podoba się połysk na doklejonych rzęsach, powinny wybrać rzęsy silk lub cashmere. Cechują się one gładką i lśniącą powierzchnią. Rzęsy cashmere są dodatkowo płaskie w przekroju, dzięki czemu stylizacje nimi wykonane są bardziej wyraziste przy zachowaniu lekkości. Jeżeli zależy nam na naturalnym wyglądzie doczepionych rzęs, zapytajmy stylistkę o rzęsy typu mink. Ich budowa najbardziej przypomina naturalne rzęsy. Wyróżniają się matowym i głębokim odcieniem czerni. Warto wiedzieć, że silk, mink i cashmere to nazwy handlowe poszczególnych rodzajów rzęs do stylizacji, nadane z uwagi na ich budowę. Nie mają one nic wspólnego ze szlachetnymi włóknami jedwabnymi czy kaszmirowymi.

sztuczne rzęsy

Czy przedłużanie rzęs metodą 1:1 jest niebezpieczne dla rzęs naturalnych?

Wiele osób obawia się tego, w jaki sposób stylizacja rzęs wpłynie na stan naturalnej oprawy oczu. Prawidłowo wykonane przedłużanie rzęs metodą 1:1 nie powinno nieść żadnych negatywnych skutków dla rzęs naturalnych. Pamiętajmy, że długie wachlarze nie są dobre dla każdego. Jeżeli nasza stylistka doradza krótsze, posłuchajmy. Maksymalne wydłużenie w metodzie 1:1, które nie spowoduje przedwczesnego wypadania naturalnych rzęs nie powinno przekraczać 1/3 pierwotnej długości. W przypadku słabych i cienkich włosków, doradza się przedłużanie o 1-2 mm. Dla bezpieczeństwa naturalnych rzęs istotne są także umiejętności osoby wykonującej zabieg przedłużania, dlatego najlepiej korzystać z usług stylistki, której kwalifikacje potwierdzają certyfikaty z odbytych szkoleń i kursów.

zestaw do przedłużania rzęs