Depilacja ciała woskiem – 5 akcesoriów, o których nie możesz zapomnieć

W naszej kulturze już na dobre zagościło przekonanie, że zadbane ciało powinno być pozbawione nadmiernego owłosienia. Jest wiele metod pozwalających cieszyć się gładkim ciałem, jednak szczególnie popularna jest depilacja woskiem. Aby samodzielnie przeprowadzić zabieg w domowych warunkach potrzebujesz kilku akcesoriów. Dzięki naszej liście z pewnością nie zapomnisz o żadnym niezbędnym do depilacji woskiem przedmiocie.

1. Wosk do depilacji

Podstawową rzeczą, w którą będziesz musiała się zaopatrzyć, jest wosk do depilacji. Hurtownia kosmetyczna DyskontKosmetyczny.pl oferuje kilka rodzajów tego kosmetyku, cechujących się odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział różnicuje woski twarde i miękkie. Pierwszy rodzaj doskonale sprawdza się podczas depilacji wrażliwych niewielkich powierzchni. Jest wyjątkowo łagodny i prosty w użyciu. Nie wymaga stosowania pasków, gdyż dość szybko zastyga i można go wtedy łatwo zerwać z depilowanej powierzchni. Miękki wosk do depilacji szczególnie polecany jest do usuwania owłosienia z większych obszarów, jak np. nogi. Aby móc przeprowadzić zabieg z jego użyciem konieczne są paski, które przykleja się do wosku i wraz z nim odrywa od depilowanego miejsca. Najlepsze woski zawierają naturalne składniki jak wosk pszczeli, miód czy wyciągi roślinne.

wosk do depilacji

2. Szpatułki do depilacji

Niezbędnym narzędziem pomocnym w czasie depilacji są szpatułki. Służą do równomiernego rozprowadzenia rozgrzanego wosku po depilowanej powierzchni. Możesz zaopatrzyć się w jednorazowe szpatułki drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Ich rozmiar dopasuj do wielkości obszaru poddawanego depilacji. Na małe powierzchnie, gdzie niezbędna jest precyzja, np. okolice brwi, najlepiej sprawdzą się wąskie drewniane szpatułki marki Rooney.

szpatułki do depilacji

3. Paski do depilacji woskiem

Jeśli decydujesz się wykonać zabieg depilacji z użyciem miękkiego wosku, będziesz potrzebować pasków do depilacji. W sklepie kosmetycznym DyskontKosmetyczny.pl znajdziesz klasyczne paski wykonane z włókniny flizelinowej. Jest to wytrzymały materiał, który znakomicie nadaje się do zrywania wosku ze skóry. Wygodną alternatywą, przydatną szczególnie na małych powierzchniach, są paski do depilacji w rolce. Dobrze przylegają do skóry i z łatwością odetniesz niewielki kawałek, dopasowany do depilowanego miejsca.

PASKI DO DEPILACJI W ROLCE

4. Podgrzewacz do wosku

Wosk wykorzystywany podczas depilacji musi mieć konsystencje płynną. Aby ją uzyskać, będziesz potrzebować podgrzewacza do wosku. Niektórzy producenci oferują wosk w specjalnym rondelku lub puszce, w których możesz je roztopić. Dobry podgrzewacz powinien być wyposażony w termostat umożliwiający precyzyjną regulację i utrzymanie temperatury. Jest to szczególnie ważne w przypadku wosków twardych, które bardzo szybko gęstnieją. Wygodnym rozwiązaniem jest podgrzewacz do wosku z bazą. W czasie jego użytkowania nie będzie przeszkadzał Ci kabel zasilający.

podgrzewacz do wosku

5. Kosmetyki do depilacji

Podczas zabiegu depilacji z pewnością przydadzą Ci się kosmetyki takie jak oliwka czy talk kosmetyczny. Dzięki talkowi wosk łatwiej przylega do włosów, a jednocześnie nie przykleja się do skóry. Oliwką wygodnie usuniesz pozostałości wosku z depilowanego obszaru. Działa ona także kojąco i nawilżająco na podrażnioną po depilacji skórę. Fantastycznie sprawdzają się wzbogacone o wyciągi roślinne olejki Rooney czy Arcocere. Przed depilacją możesz skorzystać ze specjalnego lotionu, który oczyści i odtłuści skórę oraz uniesie włoski, dzięki czemu precyzyjniej usuniesz zbędne owłosienie.

lotion przed depilacją

olejek po depilacji