Jak zadbać o pielęgnację twarzy podczas wakacji?

Latem nasza pielęgnacja twarzy powinna być nieco inna niż podczas innych pór roku. To właśnie latem jesteśmy najbardziej narażeni na szkodliwe działanie silnych promieni słonecznych, dlatego powinniśmy skuteczniej z nimi walczyć i chronić naszą twarz.

Podstawy pielęgnacji latem

Odpowiednie nawodnienie to podstawa. Bez odpowiedniej ilości pitej wody nasza cera nie będzie wyglądała latem promiennie i świeżo. Ponadto zalecane jest unikanie dużej ilości alkoholu i napojów zawierających kofeinę, ponieważ to właśnie te dwie substancje mocno odwadniają organizm. Ponadto zupełną podstawą podczas pielęgnacji twarzy w wakacje jest stosowanie kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym. Ochroni to naszą twarz przed szkodliwym działaniem słońca i zachowa ją w pełni świeżą i promienną przez cały dzień. Pomocna może okazać się też mgiełka odświeżająca na przykład z wodą różaną. Świetną mgiełkę można znaleźć w „Dyskoncie Kosmetycznym”. Mgiełka na co dzień działa mocno stymulująco, pobudza mikrokrążenie, a delikatny, różany aromat pozwala uspokoić nasze zmysły. Idealne rozpoczęcie każdego wakacyjnego dnia. Należy też pamiętać, że skuteczny może okazać się zwykły odpoczynek w cieniu, zwłaszcza jak poczujemy się nieco gorzej podczas słonecznego dnia.

 

Krem nawilżający na wakacje

Lato to cudowna pora roku, ale może być ciężka dla skóry. Upał i wilgoć mogą sprawić, że Twoja twarz stanie się sucha, ściągnięta i nieprzyjemna. Poza wystarczającym, codziennym nawodnieniem twarzy za pomocą pitej wody i filtrem SPF należy stosować też dobrej jakości krem nawilżający, gdyż słońce mocno wysusza cerę. Świetne kremy nawilżające znaleźć można na stronie sklepu „Dyskont Kosmetyczny”.

Krem przeciwsłoneczny to podstawa

W końcu nadeszło lato, a z nim wakacje. Chyba wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej podczas ich trwania. Czasami jednak znalezienie równowagi między dobrym wyglądem a dbaniem o skórę na twarzy może być trudne. Wystarczy jednak stosować się do wcześniej wspomnianych, jak i poniższych rad, aby zawsze wyglądać zjawiskowo, świeżo i nienagannie. O filtrze przeciwsłonecznym już wspomniano, ale przybliżając temat, to zupełna podstawa podczas trwania wakacji. Krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF powinien zawsze znajdować się na wierzchu, na półce, z której korzystamy każdego dnia. Piękna i zdrowa skóra twarzy to podstawa w wakacje, więc zadbajmy o nią jak najszybciej. Warto też wspomnieć, że codzienne i sumienne stosowanie filtra SPF na twarzy pozwoli opóźnić pojawienie się wielu zmarszczek, które ostre, letnie słońce może znacznie uwydatnić.

 

Dokładne oczyszczenie skóry

Nie wolno zapominać też o dokładnym i regularnym oczyszczaniu cery, nie tylko z makijażu przed snem, ale i rano zmywając wszelki pot i zanieczyszczenia z twarzy po całej nocy. Świetnie sprawdzi się tu niepowtarzalny duet, a mianowicie pianka do twarzy i delikatny płyn micelarny. NA oczyszczoną skórę wystarczy już tylko nałożyć delikatną mgiełkę, bądź też tonik i krem nawilżający, a także filtr SPF 30+.