Kremy pod oczy - czym się kierować i które wybrać

Kremy pod oczy – czym się kierować i które wybrać?

Okolice oczu to miejsce, które jako pierwsze zdradza nasz wiek i zmęczenie. Pojawiające się tu zmarszczki, cienie oraz opuchlizna spędzają sen z powiek wielu kobietom. Z pomocą przychodzą im różnego rodzaju kremy, a ich odpowiedni dobór bardzo często pozwala pozbyć się problemu. Po który krem pod oczy sięgnąć i czym kierować się podczas wyboru, by cieszyć się jego skutecznym działaniem? Skorzystaj z naszego poradnika i wprowadź do swojej codziennej rutyny kosmetyk optymalnie odpowiadający Twoim potrzebom.

Jaki krem pod oczy jest najlepszy?

Pytanie, jaki krem pod oczy jest najlepszy, nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Na całym świecie nie znajdziesz bowiem kosmetyku, który będzie odpowiedni dla wszystkich kobiet. Skuteczność jego działania zależy od wielu czynników wynikających z indywidualnych potrzeb, m.in. wieku. Opieranie się na opinii przyjaciółki nie zawsze jest dobrą praktyką. Wybierając dla siebie krem pod oczy należy mieć na uwadze, że jej skóra może mieć zupełnie inne problemy, niż nasza i należy zaaplikować na nią kosmetyk o innych właściwościach.

Krem pod oczy odpowiedni do wieku

Jednym z kryteriów, jakimi należy kierować się wybierając krem pod oczy, jest wiek. Dwudziestolatki cieszą się skórą, która jeszcze nie ulega procesom starzenia, więc satysfakcjonującym będzie tu lekki i delikatnie nawilżający kosmetyk. Potrzeby zmieniają się jednak wraz z wiekiem i paniom po 25 roku życia przyda się formuła nieco bogatsza w składniki odżywcze opóźniające powstawanie zmarszczek. Po 30 roku życia zalecane jest korzystanie z silniejszych kremów wspomagających procesy produkcji kolagenu i walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Wskazane jest, by kosmetyk dedykowany tej kategorii wiekowej zawierał w swoim składzie przeciwutleniacze i filtry chroniące skórę przed działaniem słońca.

BIELENDA HYDRO-KREM POD OCZY Z KWASEM HIALURONOWYM

Nawilżanie, regeneracja i odżywianie

Wybierając krem pod oczy nie należy kierować się wyłącznie wiekiem, ponieważ procesy starzenia się przebiegają w różnym czasie. Warto więc wziąć pod uwagę przede wszystkim indywidualne problemy skórne, np. intensywność występowania zmarszczek, ich głębokość oraz pojawianie się cieni pod oczami. Jedyną uniwersalną zasadą, jaka tu obowiązuje, są trzy cechy dobrego kosmetyku. Powinien on działać nawilżająco, wspomagać proces regeneracji skóry i optymalnie ją odżywiać. Warto więc zapoznać się ze składem kremu, który ma być aplikowany na delikatną skórę wokół oczu.

EVELINE ULTRA-BOGATY KOKOSOWY KREM POD OCZY 20ML

Krem pod oczy – Czego szukać w składzie?

Jeśli chodzi o nawilżanie, to sprosta temu kosmetyk zawierający np. kas hialuronowy nawadniający cienką, delikatną skórę okalającą oczy. Świetnie spisze się tu również krem z wykazującym właściwości nawilżające śluzem ślimaka. Szukając kosmetyku o działaniu przeciwzmarszczkowym, należy szukać w jego składzie m.in. retinolu oraz witamy E, odpowiedzialnej za pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i redukcję pojawiających się pod oczami cieni. Antyoksydanty, np. witamina C rozjaśnią i rozświetlą cerę pod oczami, a kofeina poprawi krążenie i pomoże pozbyć się nieestetycznej opuchlizny.

EVELINE ROZŚWIETLAJĄCY KREM POD OCZY 30+ 40+