Makijaż permanentny – rozważamy za i przeciw

Wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego. To znakomity sposób na delikatną korektę symetrii brwi czy ust oraz podkreślenia oprawy oczu. Zabieg przeprowadzony w profesjonalny sposób jest bezpieczny dla zdrowia. Dobre salony oferujące makijaż permanentny zaopatrują się w hurtowniach kosmetycznych w preparaty najwyższej jakości, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań. Trwałość makijażu permanentnego jest nieporównywalna z klasycznym makijażem. Czy jednak makijaż permanentny to wyłącznie plusy? Przedstawiamy wady i zalety permanentnego make-upu, które z pewnością pomogą w podjęciu decyzji o jego wykonaniu.

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Podstawowym powodem, dla którego kobiety decydują się na makijaż permanentny, jest płynąca z niego wygoda. Taki make-up pozwala świetnie wyglądać o każdej porze, jest odporny na warunki pogodowe. Dzięki niemu nawet na basenie można cieszyć się perfekcyjnie podkreślonymi oczami, ustami czy brwiami. Doświadczona linergistka przy pomocy profesjonalnych akcesoriów do makijażu permanentnego wykona perfekcyjny rysunek, który idealnie pasuje do danego typu urody oraz jest zgodny z zasadami symetrii twarzy. To ogromna zaleta dla osób nieposiadających wprawy w samodzielnym wykonywaniu makijażu. Z pewnością plusem permanentnego make-upu jest zyskiwana dzięki niemu oszczędność czasu. Znacząco skraca on codzienne poranne przygotowania przed wyjściem do pracy. Okolice oczu są szczególnie wrażliwe. Podczas codziennego wykonywania demakijażu często rozciągamy i pocieramy cienką skórę pod oczami. Może to przyspieszyć powstawanie zmarszczek. Decydując się na makijaż permanentny problem zmywania kolorowych kosmetyków znika.

PM 2018 MACHINE

Jakie mogą być minusy makijażu permanentnego?

Z pewnością dla osób lubiących częste zmiany wizerunku trwałość makijażu permanentnego może stanowić wadę. Decydując się na zabieg trzeba pamiętać, że nie zawsze to, co modne teraz, będzie takie za kilka lat. Efekt makijażu utrzymuje się do 4-5 lat. Może okazać się, że wyrazista czarna kreska na powiece czy czerwony kolor ust, które w tej chwili się podobają, po pewnym czasie mogą przestać nam pasować. Trzeba wziąć pod uwagę ryzyko związane z zabiegiem. Nie zawsze jego efekt będzie spójny z naszymi oczekiwaniami. Może się okazać, że trafimy do gabinetu osoby nieprofesjonalnej, której błędy trudno będzie skorygować. Makijaż permanentny to specyficzny rodzaj tatuażu. Jeżeli salon, w którym się go wykonuje, nie zachowuje wysokich standardów higieny, istnieje ryzyko zakażenia się groźnymi chorobami. Zabieg zalicza się do dość bolesnych, dlatego nie jest polecany osobom o niskim progu bólu i tym, które boją się igieł. Do minusów można zaliczyć także wysoką cenę makijażu permanentnego.

MICROPIGMENT LIQUID PM 15ML PINK P208

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Dla większości osób makijaż permanentny może być znakomitym sposobem na podkreślenie urody, jednak niektóre sytuacje wykluczają jego wykonanie. Nie powinny decydować się na niego kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Uczulenie na barwniki lub preparaty znieczulające jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Z makijażu permanentnego nie mogą skorzystać chorzy na nowotwory, osoby ze schorzeniami siatkówki czy rogówki, cierpiący na epilepsję oraz mający problemy z krzepliwością krwi i gojeniem się ran.

SMALL PEN SHADING