Pielęgnacja tatuaży - jak o nie odpowiednio zadbać?

Pielęgnacja tatuaży – jak o nie odpowiednio zadbać?

Tatuaże przestały już kojarzyć się ze światem zamkniętym za więziennymi kratami i osobami, które mają na bakier z prawem. Dzisiaj są one formą wyrażania siebie, swoich pasji i poglądów, a także sposobem na upamiętnienie ważnych wydarzeń z naszego życia. Dobrze wykonany tatuaż to permanentna ozdoba skóry i warto o niego odpowiednio zadbać tuż po tym, jak tatuator zakończy swoją pracę. Jak dbać o tatuaż, by dobrze się goił i zachwycał swoim wyglądem? Wystarczy wprowadzić do codziennej rutyny trzy kroki. Poznaj je!

Krok 1.: Regularne mycie tatuażu

Pierwsze dwa tygodnie to czas, gdy tatuaż ma wygląd otwartej rany i tak należy go traktować. W tych dniach konieczne jest regularne przemywanie skóry i oczyszczanie jej z resztek zanieczyszczeń oraz tuszu, który w sposób naturalny będzie wypychany na zewnątrz przez broniącą się skórę. Systematyczne działanie, nawet kilka razy w ciągu dnia, przyspieszy regenerację skóry i zabezpieczy kolory przed postępującym blaknięciem.

Mycie świeżego tatuażu nie jest skomplikowane. Wystarczy kilka razu dziennie przemywać go czystą wodą z dodatkiem dobrej jakości mydła lub żelu do mycia tatuażu. Stworzony do tego preparat dogłębnie oczyści skórę i pomoże zapobiec powstawaniu podrażnień oraz infekcji. Kosmetyki tego typu wspomagają proces gojenia tatuażu, więc po nie sięgać by jak najszybciej pochwalić się nim światu.

SKIN PROJECT ŁAGODNE CZARNE MYDŁO - WĘGIEL I MIÓD

Krok 2.: Nawilżanie i odżywianie tatuażu

Po każdym myciu tatuażu i delikatnym osuszeniu go, najlepiej ręcznikiem do jednorazowego użytku, konieczne jest jego nawilżenie skóry, by umieszczony na niej obraz zachował swoje piękne kolory. Ten krok pozwala zapobiec nadmiernemu wysychaniu i łuszczeniu się naskórka. Przyda się do tego krem do tatuażu bogaty w witaminy niezbędne w prawidłowym przebiegu procesu gojenia się skóry. Dobrym wyborem będzie kosmetyk z panthenolem, który nie tylko nawilża, ale też łagodzi jej podrażnienia, wspomaga szybszą regenerację i przede wszystkim zabezpiecza tatuaż przed blaknięciem.

Cały cykl mycia, osuszania i smarowania tatuażu powinien być powtarzany kilkukrotnie w ciągu dnia. Ważne jest też, by w pierwszych dniach chronić tatuaż przed dostaniem się do rany jakichkolwiek zanieczyszczeń

SKIN PROJECT SOFT TATTOO BUTTER MASŁO 100 ML

Krok 3.: Ochrona przed słońcem

O tym kroku należy pamiętać szczególnie, gdy wymarzony tatuaż pojawia się na skórze latem. Niezbędna jest wówczas jego ochrona przed wysokimi temperaturami i szkodliwym działaniem promieni UV. Wystawiając świeży tatuaż na pokaz w upalny, letni dzień, należy liczyć się z szybkim jego blaknięciem. Wskazane jest wstrzymanie się z tym przez kilka pierwszych tygodni. Pierwszą kąpiel słoneczną można zafundować dopiero wówczas, gdy ustąpią pierwsze oznaki gojenia się tatuażu. Konieczne jest wcześniejsze posmarowanie go preparatem z wysokim filtrem SPF nawet wówczas, gdy ekspozycja na promienie słoneczne jest krótka i trwa jedynie w drodze do pobliskiego sklepu – wystarczy kilka minut, by pigment wprowadzony do skóry zaczął blednąć i stracił swój atrakcyjny wygląd.

SKIN PROJECT BUNDLE – SOFT GEL + AFTERCARE SPRAY