Przedłużanie rzęs - jaką metodę najlepiej wybrać?

Przedłużanie rzęs – jaką metodę najlepiej wybrać?

Piękne, gęste i długie rzęsy to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety, nie każdą z nich natura wyposażyła w tę wymarzoną oprawę oczu. Z pomocą przychodzą gabinety kosmetyczne oferujące usługę przedłużania rzęs różnego rodzaju metodami. Jaką z nich wybrać, by wyeksponować urodę i sprawić, że spojrzenie nabierze wyrazistości i świeżości? Podpowiadamy!

Przedłużanie rzęs – Czy warto?

Wyraziste, świeże spojrzenie to idealne podkreślenie urody bez względu na porę dnia. Nie jedna kobieta jest w stanie poświęcić wiele czasu, by uzyskać oszałamiający efekt. Przedłużanie rzęs pozwala cieszyć się nim bez potrzeby sięgania po maskarę i precyzyjnego nakładania tuszu na okalające oczy włoski. To duża oszczędność czasu, a poranna rutyna staje się prostsza i przyjemniejsza. Profesjonalnie przedłużane rzęsy nie powinny zbytni obciążać naturalnych włosków. Ważne jest tutaj odpowiednie ich dobranie – przy cienkich, naturalnych rzęsach sztuczne włoski nie powinny być zbyt długie i grube, by te stworzone przez naturę nie łamały się i nie wypadały.

RZĘSY JEDWABNE PROFIL B. GRUBOŚĆ 0,20. DŁUGOŚĆ 15

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs to nic innego, jak doklejaniu do każdego z naturalnych włosków od jednego do kilkunastu sztucznych. Te mogą być wykonane z naturalnego lub syntetycznego materiału i różnią się od siebie długością, skrętem oraz grubością, a ich wybór oraz ilość zależą od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Sztuczne rzęsy przykleja się w pozycji leżącej i przy zamkniętych oczach, a cały zabieg trwa od 1,5 do 3 godzin, w zależności od tego, jak gęste są przedłużane rzęsy. Jeżeli natura obdarowała Cię są grubymi i mocnymi, masz szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór metody przedłużania i rodzaju stylizacji. Z kolei przy osłabionych i cienkich lepiej ograniczyć się do lekkiej metody objętościowej. Przy podejmowaniu decyzji zaufaj stylistce, która swoim profesjonalnym okiem oceni możliwości naturalnych rzęs i doradzi najlepszą, a przede wszystkim najzdrowszą dla naturalnych włosków metodę.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Od planowanego efektu zależy również wybór metody przedłużania rzęs. Stylizacja 1:1, gdzie do pojedynczego włoska naturalnego doklejany jest jeden sztuczny, świetnie sprawdzi się przy delikatnym podkreśleniu oka. Skorzystanie z tej metody zalecane jest osobom, które natura wyposażyła w dość grube rzęsy. Przy nieco rzadszych wyrazistości spojrzeniu przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu, zalecane jest skorzystanie z lekkich metod objętościowych 2d i 3d. Tu do każdej naturalnej rzęsy dokleja się dwie lub trzy syntetyczne. A jeśli marzy Ci się spektakularny efekt mocno zagęszczonych rzęs, idealnymi dla Ciebie będą metody: russian volume, mega volume oraz Hollywood volume, w których do pojedynczego włoska naturalnego przyklejana jest kępka licząca kilka do kilkunastu rzęs sztucznych. Warto pamiętać, że wybór metody ogranicza stan naszych rzęs naturalnych.

RZĘSY JEDWABNE. PROFIL D. GRUBOŚĆ 0,20. DŁUGOŚĆ 12