Wszystko, co musisz wiedzieć o spirulinie

Od kilku lat w dziedzinie pielęgnacji panuje trend promujący naturalne produkty. W przyrodzie można znaleźć wiele substancji wpływających dobroczynnie na zdrowie i urodę. Jednym z darów natury, który możesz wykorzystać w domowej pielęgnacji jest spirulina. Poznaj bliżej unikalne właściwości tego niezwykłego glonu, które sprawią, że Twoja skóra zyska młody, promienny wygląd.

Spirulina – czym jest?

Spirulina jest drobnym organizmem zaliczanym do gromady sinic. Swoją nazwę zawdzięcza spiralnie zwiniętym filamentom, w jakie układają się jej komórki w naturalnym środowisku wodnym. Ten niewielki glon cechuje się niezwykle bogatymi wartościami odżywczymi. Spożywają go mieszkańcy wybrzeży Afryki i Ameryki Pd, gdzie spirulina obficie występuje. Dla niektórych plemion jest to ważne źródło pożywienia. Ludzie jadali ten glon już 400 lat temu. Trudno znaleźć w przyrodzie bardziej bogaty w niezbędne ludzkiemu organizmowi związki pokarm, dlatego spirulina zyskała nazwę „mleko Matki Ziemi”. Ze względu na imponującą zawartość substancji odżywczych spirulina znalazła swoje miejsce nie tylko w dietetyce czy medycynie naturalnej, lecz również kosmetologii.

Co zawiera spirulina?

Z punktu widzenia kosmetologii najcenniejszym związkiem, jaki można znaleźć w komórkach spiruliny jest kwas gamma-linolenowy (GLA). Szczególną właściwością tej algi jest wysoka zawartość białka. Występują w niej również wolne aminokwasy, m. in.: glicyna, arginina, lizyna, leucyna, kwas glutaminowy, metionina, prolina, seryna. Spirulina zawiera także wiele cennych witamin. Szczególnie skoncentrowane są witaminy z grupy B, witamina A, E i K. Nie brakuje również minerałów takich jak: potas, cynk, selen, magnez, wapń, fosfor i żelazo. W sinozielonym barwniku glonu zawarte są chlorofile i fikocyjanina o silnych właściwościach antyoksydacyjnych.

Jakie właściwości kosmetyczne posiada spirulina?

Dzięki obecności rzadkiego kwasu gamma-linolenowego spirulina pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry, przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych, wyprysków i podrażnień. Pozwala również zadbać o optymalny poziom nawilżenia cery. Aminokwasy obecne w komórkach glonu pozwalają zachować wilgoć rogowej warstwy naskórka oraz stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Bogaty zestaw witamin i minerałów zawartych w spirulinie pomaga zadbać o uszczelnienie naczynek krwionośnych, zwalczyć wolne rodniki, przeciwdziałać zmianom trądzikowym i przetłuszczaniu cery oraz usprawnić regenerację i metabolizm skóry. Stosowanie tej niezwykłej algi przyniesie korzyści zarówno osobom o cerze przesuszonej, jak i tym, które zmagają się z łojotokiem i trądzikiem. Spirulina doskonale wspomaga dojrzałą skórę do odnowy oraz pomaga zwalczyć objawy starzenia. Stosowanie jej pozwoli Ci uzyskać doskonale odżywioną, nawilżoną i promienną skórę o wyrównanym kolorycie, pomoże także pozbyć się toksyn i zanieczyszczeń.

W jaki sposób wykorzystać dobroczynne działanie glonu?

Spirulinę możesz spotkać w formie sproszkowanego suszu lub jako dodatek do kosmetyków. W sklepie internetowym Dyskontkosmetyczny.pl znajdziesz najwyższej jakości, czysty proszek z tego glonu, który możesz wykorzystać podczas domowej pielęgnacji skóry. Dopuszczalne stężenie wynosi 1-100%. Spirulina świetnie nadaje się do sporządzania kompresów i masek. Najprostszą maseczkę uzyskasz po zmieszaniu proszku z niewielką ilością wody, by powstała konsystencja gęstej papki. Stosowana 1-2 razy w tygodniu zapewni Twojej cerze doskonałą kondycję, wspaniałe napięcie i młody, promienny wygląd. Spirulina dostępna w naszej gurtowni może być wykorzystana również jako niezwykle wartościowy suplement diety.

ALGI MORSKIE - SPIRULINA 100% NATURALNE 100 G