Lakiery Hybrydowe

Lakiery hybrydowe (tzw. hybrydy) cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele Pań przekonało się, że są to produkty, które mają wiele różnorodnych zalet. Takie artykuły spisują się idealnie dla tych, którzy pragną mieć ładne, zadbane dłonie i paznokcie. Istnieje wiele zalet stosowania lakierów hybrydowych.

lakiery-do-paznokci
  • Niezwykła wytrzymałość – hybrydy utrzymują się na paznokciach długo, a ich kolor niezmiennie zachwyca intensywnością barw oraz niesamowitym połyskiem. W porównaniu do lakierów tradycyjnych, które mogą ulec zniszczeniom już po pierwszych dniach od aplikacji, lakiery hybrydowe to produkty o wysokiej wytrzymałości trwającej nawet do trzech tygodni.
  • Łatwa korekta – produkty te nie utwardzają się pod wpływem powietrza ani temperatury, więc podczas wykonywania takiego manicure czy pedicure, można z łatwością nanieść poprawki. Nie należy się martwić, jeśli lakier hybrydowy wyleje się na skórki lub nie będzie miał odpowiedniego kształtu – warstwa na paznokciu wysycha tylko pod wpływem światła UV, więc jest mnóstwo czasu na korektę.
  • Trwałość produktu – większość tradycyjnych lakierów do paznokci posiada krótki termin przydatności. Czasami po kilku miesiącach wysychają w buteleczkach i są niezdatne do użytku. Lakiery hybrydowe, ze względu na zupełnie inny skład, zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Dla wielu Pań, które chcą samodzielnie wykonać manicure lub pedicure hybrydowy, często przeszkodą jest sam proces nakładania kolejnych warstw lakieru. Jednakże, jest to czynność, która przy bliższym poznaniu okazuje się być mało skomplikowana i przejrzysta.

Lakiery hybrydowe – profesjonalny manicure i pedicure w kilku prostych krokach

Krok 1:
Najpierw należy odpowiednio przygotować każdy paznokieć – warto jest nadać im odpowiedni kształt oraz zadbać o estetyczne skórki. Płytka powinna być czysta i sucha. Następnie dobrze jest zmatowić ją przy pomocy pilnika lub kostki o gradacji 180.

Krok 2:
Na tym etapie niezbędne jest przetarcie paznokcia płatkiem nasączonym tzw. cleanerem. Jego zadaniem jest dokładne odtłuszczenie płytki, aby wszystkie warstwy dobrze przywarły i utrzymały się przez długi czas.

Krok 3:
Należy nałożyć bezbarwną bazę (np. lakier hybrydowy Semilac). Zaleca się stosowanie cienkiej warstwy tak, aby pokrył dokładnie i w całości płytkę, ale nie dostał się na skórki.

Krok 4:
Następuje utwardzenie wcześniej nałożonej bazy przy pomocy lampy UV lub LED. W zależności od mocy lampy LED, proces utwardzania trwa od 5 do 60 sekund.

Krok 5:
Czas na nałożenie najważniejszej wizualnie warstwy – kolorowego lakieru hybrydowego. Przy tym kroku należy również uważać, aby lakier nie rozlał się na skórki. Nałożenie grubej warstwy nie jest wskazane. Można uzyskać o wiele lepszy efekt przy dokładnym pokryciu paznokcia dwoma cienkimi warstwami i osobnym ich utwardzeniu. W przypadku jakichkolwiek błędów, można dokładnie i niespiesznie usunąć niechciany lakier lub poprawić nierówną powierzchnię - na warstwie można pracować aż do momentu użycia lampy.

Krok 6:
Następuje utwardzenie przy pomocy lampy. Warto wiedzieć, że lakier może być lekko wilgotny i klejący – jest to pożądany efekt, dzięki któremu warstwy lakieru lepiej się ze sobą łączą.

Krok 7:
Przedostatni etap to nadanie płytce trwałości i połysku. W tej fazie następuje nałożenie lakieru nawierzchniowego (tzw. top coat).

Krok 8:
Ostatni krok procesu to utrwalenie ostatniej warstwy – ponownie ustawiamy lampę na 120 sekund.

Lakiery hybrydowe to artykuły trwałe i ekonomiczne. Z tego względu na rynku mnóstwo istnieje różnorodnych produktów, które ułatwiają domową stylizację. Największą popularnością cieszą się lakiery hybrydowe Semilac. Warto jednak wybrać ten najbardziej odpowiedni i najlepiej pasujący do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.


Śledź nas na Facebooku