Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs stało się popularnym zabiegiem kosmetycznym, który potrafi skutecznie uatrakcyjnić oprawę oka. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, warto poznać kilka kluczowych informacji, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru i cieszyć się pięknym efektem przez długi czas. A zatem sprawdźmy wspólnie, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przedłużanie rzęs!

Przedłużanie rzęs – jakie efekty?

Przedłużanie rzęs polega nie tylko na wydłużeniu włosków, ale również na ich odpowiednim zagęszczeniu i podkreśleniu przy tym naturalnego kształtu oka. W zależności od wybranej metody i stylu efekty mogą być bardziej subtelne, idealne na co dzień, lub bardzo intensywne, takie sprawdzą się doskonale na specjalne okazje. Dodatkowo warto wiedzieć, że istnieją różne techniki przedłużania, jak chociażby 1:1, gdzie do każdej naturalnej rzęsy przyklejany jest jeden sztuczny włos. Inna opcja to metoda objętościowa, gdzie na jedną rzęsę przykleja się kilka cieńszych. Dzięki temu możemy uzyskać zróżnicowane efekty zgodnie z Twoimi potrzebami. Co istotne prawidłowo wykonane przedłużanie nie powinno obciążać naturalnych rzęs i pozwala cieszyć się pięknym spojrzeniem przez wiele tygodni.

Jakie produkty stosuje się do przedłużania rzęs i ile kosztują?

Do przedłużania rzęs niezbędne są specjalistyczne produkty, które wpływają na trwałość i bezpieczeństwo zabiegu. Podstawowym materiałem są oczywiście sztuczne rzęsy, które produkowane są z różnych materiałów, takich jak sylikon, mink, jedwab czy nawet sable. Ich cena waha się w zależności od jakości, a także pochodzenia – może to być 15, 30 albo też 50 złotych. Dobiera się je do własnych potrzeb. Kolejnym kluczowym produktem jest klej do rzęs. Jego jakość decyduje o trwałości efektu oraz komforcie noszenia przedłużonych rzęs. Warto przy tym podkreślić, że istnieją kleje szybkoschnące, hipoalergiczne czy nawet wodoodporne. Pamiętaj także, aby zwrócić uwagę na skład, by unikać potencjalnych alergii. Dodatkowe akcesoria, takie jak pęsety czy podkładki pod powieki, choć są produktami nieco tańszymi, to również mają wpływ na jakość i komfort zabiegu.

Jeśli chodzi o koszty, cena samego zabiegu przedłużania rzęs jest różna – często zależy salonu, używanych produktów oraz wybranej metody. Średnio będzie to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zawsze warto jednak postawić na zweryfikowanego, cieszącego się zaufaniem kosmetologa i sprawdzone produkty. Wszystko w trosce o najlepszy efekt i Twoje bezpieczeństwo.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg przedłużania rzęs zazwyczaj trwa od 1,5 do 3 godzin. Wszystko to jest uzależnione od techniki. Dodatkowo warto wiedzieć, że pierwsze przedłużanie może być nieco dłuższe niż kolejne uzupełnienia. Musisz też przygotować się na to, że w tym czasie cały czas leżysz z zamkniętymi oczami.

Jakie przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs?

Zanim zdecydujesz się na przedłużanie rzęs, warto znać potencjalne przeciwwskazania, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i trwałość efektu. Oto one:

  • alergie i wrażliwość skóry;
  • choroby oczu – wszelkiego rodzaju stany zapalne, infekcje, czy choroby powiek i gałki ocznej, jak chociażby zapalenie spojówek, najczęściej stanowią przeciwwskazanie do zabiegu;
  • niedawne operacje oczu – po operacjach, takich jak korekta wzroku laserem, należy odczekać przynajmniej kilka tygodni przed przedłużaniem rzęs
  • krótkie lub uszkodzone rzęsy – w sytuacji, gdy Twoje naturalne rzęsy są bardzo krótkie lub uszkodzone, to zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów, niekiedy nawet je osłabi.

Pamiętaj, jednak że zawsze przed podjęciem decyzji o zabiegu warto przeprowadzić konsultację z kosmetologiem, który oceni, czy można wykonać zabieg oraz dobierze metodę.

Podsumowanie

Przedłużanie rzęs to prosty i popularny zabieg, jednak trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Musisz być świadoma różnych metod, produktów oraz potencjalnych przeciwwskazań. Kluczem do pięknego i trwałego efektu jest indywidualne podejście, konsultacja z doświadczonym specjalistą oraz dbałość o przedłużone rzęsy także po zabiegu. Pamiętają zatem o tych wskazówkach!